[#1] Problem z partycjonowaniem dysku
Witam.

Niestety padła mi ośmiogigówka i mam teraz mentalną zawiechę. Dane mi ocalały - dzień przed padem zrobiłem backup. No to cyk, biorę dysk 20GB, odpalam HDToolBoxa i kuku. Przy partycjonowaniu widzi mi tylko 3GB. HDInstTools pokazuje mi ujemne pojemności. Czym to jest spowodowane i czy da się to jakoś obejść? Scsi.device mam 43.45. Może jest jakiś inny program do partycjonowania, który radzi sobie z większymi dyskami.

Pozdrawiam

[#2] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Red_Bullet, post #1

nowsza wersja (z 3.9) hdtoolboksa pokazuje normalne wartosci. wczesniejsza dzialal, ale pokazywala bzdury. problem czytso kosmetyczny
[#3] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Valwit, post #2

No właśnie zacząłem z HDTB z OS3.9. Tu już nie chodzi o kosmetykę. Po prostu z 20GB mogłem spartycjoniwać tylko 3GB. Nie wiem czy jest sens zgłębiać temat. Tak BTW to czy HDTB z OS3.9 ruszy na OS3.0/3.1?? Jeżeli nie używa reaction to powinien ruszyć. No i czy jest sens inwestować w OS 3.9 dla mojej konfiguracji.

Pozdrawiam

[#4] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Red_Bullet, post #1

A ośmiogigówkę partycjonowaleś normalnie?

[#5] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@11MASTEr, post #4

Tak. Ośmiogigówkę HDTB rozpoznał prawidłowo (pojemność), partycjonowanie przebiegło bez żadnych zakłóceń. Dzisiaj po pracy (czyli za godzinę) spartycjonuje dysk i poformatuję partycje na OS3.9 na winuae. Na Ami mam skopanego flopa więc nawet zabootować nie ma jak. Poza tym chyba na winuae chyba szybciej format idzie.

Pozdrawiam

PS. czy ktoś mi powie czy na moim konfigu (ten ze stopki) jest sens instalować OS3.9?? Bo nie wiem czy warto wydać te 200PLN. Jak będzie chodzić w ślimaczym tempie to nie ma sensu - wiadomo wszem i wobec że MC68030 do najszybszych nie należy).

[#6] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Red_Bullet, post #5

To nie jest zagadnienie w stylu czy win xp będzie szybszy od 98 na moim sprzęcie. To jest AOS jeśli masz kasiorkę to kupuj. A skoro masz 3.9 pod uea to po prostu sprawdz najpierw jak dziala na ami.
Formatowanie pod UAE czy ami trwa tak samo - formatuje się zawsze tylko quck formatem.

[#7] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Red_Bullet, post #5

Na tym konfigu co podałeś jest sens instalować OS 3.9 na procku 030 motorolce... ok, racja
[#8] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Red_Bullet, post #5

Możesz śmiało zainstalować sobie ten Os 3.9 na takim konfigu procek 030 da sobie rade ja mam 040 i mi chula bez zadnych problemów... ok, racja
[#9] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Komisarz, post #8

Komisarz napisał(a):

> mi chula bez zadnych problemów... ok, racja

co to jest "chula"?
[#10] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Valwit, post #9

Chula to taki styl muzyczny i taniec wywodzący się z Brazylii (chyba). ;)

[#11] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Valwit, post #9

Chulanie to jakiś tajemniczy termin, tylko dla wtajemniczonych. Na przyklad dla tych, którzy widzą, ze coś "pisze", a nie "jest napisane". Zazdroszczę tym, którym coś tam "pisze". Na przykład: "w instrukcji pisze". Co, kto pisze? Po polsku mówi się - "jest napisane".

Nie wiem, jak to jest, jak chula. U mnie, na procku 060 hula, ale może to nie to samo...

Z szacunkiem
Des
Ps. Sorry, że się czepiam. Ale tak już mam - gdy widzę takie podstawowe wpadki językowe, skladniowe, ortograficzne, to coś mnie złego trafia.

[#12] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Des, post #11

Fakt mogę sobie jakoś zainstalować os3.9 na Ami. Problem w tym że mi boing bagi się nie zainstalują. OS mam z Amithlona i coś tam nie bangla - sprawdzałem. Co do formatu to racja - tylko systemową partycję mam w FFS, reszta jest w SFS. Co nie zmienia faktu że i tak muszę ją sformacić na piecu, żeby system zgrać.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy opłaca się brać płytę ZorroIII do A1200?? Mam okazję wyrwać, w sumie po normalnej w miarę cenie. Niby jest tam slot video, tylko czy jest on aktywny? Na efunzine napisali, że potrzebny jest jakiś adapter slotu video - czy jakoś tak. Pytam się, żeby potem nie było że kupię kartę graficzną, a tu kuku. Chyba że coś pokręciłem

Pozdrawiam

[#13] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Red_Bullet, post #12

Nie opłaca się. Więcej bólu glowy od problemów, niż efektywnego działania. Lepiej dozbierac trochę kasy i strzelić se A400. I do niej dokupić jakąś grafikę.

Z szacunkiem
Des

[#14] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Des, post #13

Przez krótki czas byłem posiadaczem A4000/030. Brak problemów, o którym piszesz, nie dotyczył mojego egzemplarza. Na 10 uruchomień startowała 3 razy, z czego raz działała dłużej niż 15 minut. Do dzisiaj nie wiem co jej było. Po tej przygodzie mam dość A4000. Chociaż za każdym razem jak widzę takie coś na alledrogo to mnie korci żeby kupić.

Skoro z ZIII są kłopoty to mógłby ktoś napisać jakie? Aktualnie licytuję sieciówkę do Ami i chciałbym mieć możliwość przeglądania stron. AGAta ma problem z wyświetlaniem jakiegokolwiek trybu poza pal hi-res. Pozostałe tryby męczy interlace (pal laced) albo prędkość. Myślę że nawet na jakimś Picasso z 2-4MB ram byłaby spora różnica w działaniu. Nie mówię że dałoby się otworzyć ekran w, powiedzmy, 800x600x16. No chyba że się mylę.

[#15] Re: Problem z partycjonowaniem dysku

@Red_Bullet, post #14

Przede wszystkim aby sloty ZIII były ZIII w A1200 musisz mieć kartę turbo od dużej Amigi, inaczej sloty pracują jako ZII. Druga sprawa to problem z DMA nie wiem czy nie ma w ogóle czy źle działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem