[#1] instalacja OS 3.9 przez PC
jako że mam problem z CD romem zastanawiam się nad alternatywną możliwością zainstalowania AmigaOS 3.9 i mam pytanie czy wypali sposób, czy warto się w ogóle fatygować żeby zainstalować go na PC pod WinUAE i jak się to zrobi, to przerzucić pliki na kartę CF i przez gniazdo PCMCIA przerzucić je do jednej z partycji n Amidze uruchomionej pod WB 3.1?
[#2] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@mars, post #1

Chce ci się tak męczyć? Jak już będziesz przy pececie z CD-ROMem, to podłącz go do Amigi i tak zainstaluj AmigaOS3.9. Nawet nie musisz wyjmować tego CD-ROMa z obudowy. Długi kabelek IDE wystarczy. Jest w każdym pececie :)
[#3] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@mars, post #1

Penie, że się da, ale jeżeli chcesz tylko przerzucić zawartość płyty na Ami i masz już na niej AOC3.x to może łatwiej będzie zrobić obraz ISO płyty i taki plik zamontować na Ami jako płytę w wirtualnym napędzie?
Obraz ISO płyty możesz zamontować na Ami np. za pomocą DiskImage albo MountISO czy MountVirtual.



Ostatnia modyfikacja: 14.02.2009 16:36:41
[#4] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@APC74, post #3

rzeczywiście nie zdawałem sobie sprawy z tego, że na Amidze mogę odpalić ISO, ale czy poradzi sobie z jednoczesną emulacją i instalacją?
[#5] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@mars, post #1

ja zrobilem to inaczej.
Podlaczylem dysk od Amigi do PC, i przekopiowalem cala plyte na specjalnie przygotowana do tego partycje, pozniej na emergency disku zmienilem przypisy z plyty, na miejsce na dysku, gdize ta plyta jest skopiowana i od teraz zawsze instaluje system z dysku twardego:)

[#6] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@Banderas, post #5

a jak Ci PC rozpoznał amigowy system plików na dysku? bo mi nie chce za nic
[#7] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@mars, post #4

Nie jestem na 100% pewien (wprawdzie sam niedawno instalowałem, ale od zera), ale AOS3.9 można chyba zainstalować w trybie aktualizacji spod starego systemu. W takim trybie instalacji nie powinno być problemów.
Z tym, że metoda Banderasa wygląda na o wiele łatwiejszą, pewniejszą i skuteczniejszą. Ostatecznie płytka z instalką OSa nie ma żadnych zabezpieczeń, więc wystarczy odpalić WinUAE, zrobić jej kopię na jakiś nośnik, który Amiga obsługuje (kopiowanie, pod WinUAE, żeby nie stracić amigowskich bitów protekcji, co mogłoby sprawiać problemy w trakcie późniejszej instalacji na klasyku), założyć sobie małą partycję o nazwie takiej jaką ma płyta (albo skopiować do jakiegoś katalogu, do którego zrobisz ASSIGN o tej nazwie) i to w zasadzie na tyle. Można startować z instalacją. :)

[#8] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@mars, post #1

AmigaOS nie trzeba instalowac, ja przegralem odpowiednio pliki z plyty na dysk.

[#9] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@mars, post #4

> ale czy poradzi sobie z jednoczesną emulacją i instalacją?

Przecież to nie windows, że potrzeba niezłego procka do emulacji CD-ROMu. Amiga 500 także sobie z tym poradzi.
[#10] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@mars, post #6

normalnie pod WinUAE, dodalem dysk amigowy w opcjach i zrobilem to co opisalem

@APC74
tak, na poczatku instalacji AOS3.9 jest do wyboru, jaka to ma byc instalacja i jest miedzy innymi do wyboru akutalizacja z pod starszego OS.

[#11] Re: instalacja OS 3.9 przez PC

@Banderas, post #10

No właśnie tak mi coś pod czachą majaczyło, że była taka opcja. :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem