[#1] amiga 3000 i monitor LCD
Czy monitory LCD da się podłączyć do tego komputera i uzyskać obraz ?
Posiadam Samsunga SyncMaster 173p ( u mnie na PC-cie najmniejsza częstotliwość odświeżania to 60kHz)
[#2] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@archie, post #1

Sprawdź sobie w danych monitora czy łapie obrazy od 50 Hz (V), dużo obecnych LCD nie obsługuje takich trybów. kHZ (H) w sumie nie są aż tak istotne jak właśnie V. Jeśli łapie od 60 Hz będziesz mógł korzystać tylko z Multiscana (DblPAL używa też 50 Hz) i DblNTSC.
[#3] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@archie, post #1

Tego, Amiga 3000 nie jest czasem wyposażona w standardowe gniazdo VGA?

[#4] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@APC74, post #3

Jest, ale ten fakt nie ma związku z częstotliwością odświeżania, która dla PAL wynosić będzie 50Hz i tak.

[#5] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@APC74, post #3

[#6] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@archie, post #5

A3000 miała fabrycznie zamontowany Flicker-fixer. Ale czy panel LCD wyświetli z niego obraz to trzeba bćdzie sprawdzić.

Pozdrawiam
[#7] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@archie, post #1

Szkoda że nie sprecyzowałeś pytania. Nie napisałeś w co jest wyposażona ta A3000. Zresztą od zawsze A3000 w standardowej konfiguracji umożliwiała wyświetlenie obrazu na zwykłym monitorze VGA.
Czyli odpowiedź brzmi tak.
[#8] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@radzik, post #2

Albo ze "zwykłego" NTSC (będzie miało 60Hz po przejściu przez FF).
[#9] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@Daclaw, post #8

Ale kombinujecie Panowie. Amiga 3000 ma flickerfixer wbudowany, więc nie ma problemu podłączyć do niej monitor LCD. W każdym razie u mnie działa bez problemów :D

[#10] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@AS, post #9

Może pojawić się problem ze względu na odświeżanie 50Hz w trybach PAL, tak jak się to zdarza w przypadku innych Amig z SD/FF.
[#11] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@Daclaw, post #10

Ja mam wersję Tower, ona ma 60Hz.

[#12] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@AS, post #11

No nie jest wykluczone że coś może być uwalone
Ja miałem uwalony w a 3000



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2009 12:55:15
[#13] Re: amiga 3000 i monitor LCD

@AS, post #11

Ja np. mam scandoubler Elbox i mój LCD nie łyka obrazu z niego, poza zakresem.

Zdarzają się takie przypadki.

pzdr



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 23:10:41
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem