[#1] Elektrolit na płycie głównej
Mam płytę główną od A2000, na płycie w rejonie baterii zegara osiadło się sporo elektrolitu który kiedyś wyciekł z baterii - na szczęście ścieżki nie zostały uszkodzone.

Czym go mogę dokładnie usunąć ? Macie jakieś sprawdzone sposoby ?

[#2] Re: Elektrolit na płycie głównej

@zimgr5, post #1

ocet
[#3] Re: Elektrolit na płycie głównej

@zimgr5, post #1

Benzyna ekstrakcyjna i szczoteczka (może być do zębów, tylko jakaś stara lub zakupiona specjalnie do czyszczenia hehe) :D

[#4] Re: Elektrolit na płycie głównej

@zimgr5, post #1

Denaturat albo spirytus izopropylowy.

[#5] Re: Elektrolit na płycie głównej

@Hubez, post #4

Denaturatu i spirytusu szkoda......lepiej go inaczej spożytkować :) drunk





Benedykt Dziubałtowski

[#6] Re: Elektrolit na płycie głównej

@Valwit, post #2

Ja bym jednak użył płynu, który nie przewodzi prądu. Najprościej spirytusu.

[#7] Re: Elektrolit na płycie głównej

@zimgr5, post #1

Spirytus, na wacik taki na patyczku jak do uszu, bardzo delikatnie czysci, nie wyzera a przedwszystkim osusza i odtluszcza niezle.

[#8] Re: Elektrolit na płycie głównej

@zimgr5, post #1

Wyczyściłem szczoteczką do ząbków plus spirytus, jednak po jakimś czasie nalot powrócił. I takie pytanko, dlaczego zaśniedziało? Wypucowane było dokładnie, bateria wymieniona na inną. Fotka jak to obecnie wygląda http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22e2c768dfe0d3d5.html
[#9] Re: Elektrolit na płycie głównej

@BananB, post #8

ale ciekawe, mam zamknieta w towerce swoja 1200 i dawno do srodka nie zagladalem. Moze czas sprawdzic czy tez tam sie cos nie dzieje.

[#10] Re: Elektrolit na płycie głównej

@Grzegorz Kraszewski, post #6

tylko on nie ma w occie moczyc tego ustrojstwa. na wacik i jechane. a ocet dlatego ze rozpuszcza skrystalizowany elektrolit
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem