[#1] Jak nagrać kickstart 1.3?
Zrzut ROMu 1.3 jest potrzebny do niektórych gier korzystających z WHDLoad. Mam Amigę 1200 z kickstartem 3.1 więc w jaki sposób zdobyć obraz ROMu 1.3? Dziękuję za pomoc. A może te ROMy są kompatybilne wstecz?



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2009 20:33:08
[#2] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@Minniat, post #1

Obawiam się, że te ROMy nie są kompatybilne wstecz.

[#3] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@Kitech, post #2

Mam na myśli, czy ROM 3.1 można jakoś nagrać jako plik kick34005.A500 (czyli obraz ROMu Amigi 500). Przecież każdy kolejny ROM zajmuje zawsze 512kB pamięci i zawiera wszystkie funkcje poprzednika, więc mówiąc matematycznie ROM 3.1 stanowi nadzbiór ROMu 1.3.



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2009 21:49:12
[#4] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@Minniat, post #3

Z punktu widzenia logiki masz rację, jeżeli "plik" ROM traktujemy jako podzbiór plików, to po prostu zwiększa się objętość "pliku" ROM, bo dodano tam nowe pliki (ale może jednak niektóre podmieniono na nowsze i o innej objętości!). Ale niby (proszę mnie nie odsądzać od czci i wiary) czemu np. nie wszystko z Win98 działa na WinXP?
P.S. W każdym razie bardzo chwali się za próbę skombinowania LEGALNEGO oprogramowania.
Teraz niech wypowiedzą się mądrzejsi. :D

[#5] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@Minniat, post #3

mozna grabkic itp.

[#6] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@Minniat, post #3

a mi sie wydawalo ze kazdy kolejny kick byl zupelnie innym od poprzedniego.

[#7] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@Minniat, post #3

http://aminet.net/util/sys/SaveROM.lha

[#8] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@adater, post #7

Wypróbuję te programy.

[#9] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@Minniat, post #3

MUSI byc dokladnie taka wersja jakiej wymaga WHDLOAD, wiec zamiana kic31 na kick13 nie da zadnego efektu.

Kick1.3 zajmuje 256kb a kick3.1 512kb !



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2009 23:22:05
[#10] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@Norbert, post #9

mysle ze jako programista powinien dobrze o tym wiedziec

[#11] Re: Jak nagrać kickstart 1.3?

@Minniat, post #3

Minniat napisał(a):


> funkcje poprzednika, więc mówiąc matematycznie ROM 3.1 stanowi
> nadzbiór ROMu 1.3.

wiekszych bredni to tu juz dawno nie bylo. linuksowy kernel 2.6.13 tez zawiera dokladnie to samo co 2.2.21?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem