[#1] Problem z wymianą wentylatora w A3000
Cześć,

Dzisiaj zabrałam się za wymianę wentylatora w zasilaczu A3000 (desktop). Wydawało mi się że operacja pójdzie sprawnie gdyż tydzień wcześniej wymieniłam identyczny wentylator w A2000 (z drobną modyfikacją - w A2000 zasilacz wykorzystuje tylko czarny i czerwony kolor kabli nowego zasilacza, żółtego nie)

Niestety nie udało mi sie tego dokonać w A3000 i nie wiem gdzie leży problem...może sedno problemu leży w tym, że w A3000 wtyczka zasilacza jest 2-pinowa ?
Stary oryginalny wentylator A3000 ma doprowadzone 2 piny do zasilacza, czerwony i zielony. Nowy zasilacz ma wtyczkę 3-pinową i doprowadzone kolory czerwony, czarny i żółty.

Niestety pomimo wielokrotnych kombinacji odpalenie nowego wentylatora pod A3000 spełzły na niczym. Zaznaczę jeszcze że zarówno stary jak i oryginalny maja identyczne napięcie 12V

Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem ?



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2009 22:59:08



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2009 23:00:25



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2009 23:09:19
[#2] Re: Problem z wymianą wentylatora w A3000

@zimgr5, post #1

Ale ze mnie głupia blondynka.....już wszystko działa, chyba pin jeden nie dochodził. Problem rozwiązany

[#3] Re: Problem z wymianą wentylatora w A3000

@zimgr5, post #1

Identyfikację kabli polecam robić jednak miernikiem, a nie polegać tylko na ich kolorach.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem