[#1] Amiga 1200 problem
Otóż zakupiłem czytnik CF na IDE 44 i kartę 2GB, ale jak chce zainstalować dysk to wyskakuje mi error, jak uruchamiam komputer z dyskietki install to włazi mi w DOS, co mam zrobić??
[#2] Re: Amiga 1200 problem

@Dart_Mage2, post #1

jaki error i w ktorym momencie ?? opisz dokladnie co robisz krok po kroku

[#3] Re: Amiga 1200 problem

@PrzemasIII, post #2

Podłączam CF, włączam Amigę, umieszczam dyskietkę na ,której napisano Workbench Install 3.1, pojawia się Workbench, wchodzę w katalog dyskietki, w ikonę HD Setup, wybieram język(English), pojawia się pytanie o ilość partycji, wpisuje 2, pyta mnie o to czy jestem pewny,daje tak, po chwili Sorry..
[#4] Re: Amiga 1200 problem

@Dart_Mage2, post #3

uzyj hdtoolbox'a

[#5] Re: Amiga 1200 problem

@PrzemasIII, post #4

Możesz wytłumaczyć ?
[#6] Re: Amiga 1200 problem

@Dart_Mage2, post #5

Najpierw musisz uzyc programu HDtoolbox, aby Amiga rozpoznala CF jako dysk. Potem mozesz podzielic lub nie, na partycje.
Dopiero po zapisaniu ustawien bedzie mogl sformatowac partycje/dysk.
Po tych operacjach bedziesz mogl zaczac instalke Workbencha



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 10:51:51
[#7] Re: Amiga 1200 problem

@Norbert, post #6

[#8] Re: Amiga 1200 problem

@Dart_Mage2, post #5

HDtoolboxem sformatuj i podziel dysk na partycje, masz tam ustawienia ktora partycja ma byc np bootujaca itp. Jak zabotujesz ami powinien sie pojawic dysk juz podzielony i na nim trzeba dopiero instalowac workbench. Chyba o to chodzilo.

cheh spoznilem sie :D juz byli szybsi :D



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 10:54:19
[#9] Re: Amiga 1200 problem

@Koyot1222, post #8

Problem w tym ,że jak uruchamian komputer z oryginalnej dyskietki install to mi przechodzi do DOSu.
[#10] Re: Amiga 1200 problem

@Dart_Mage2, post #9

To moze poszukaj bardziej kompletnej wersji tej dyskietki.
Ewentualnie sprawdz czy po odpieciu interfejsu i karty wystepuje ten sam problem.

Pozdrawiam
[#11] Re: Amiga 1200 problem

@RadoslawF, post #10

Po odpięciu interfejsu, występuje też ten problem, dało by się sformatować kartę przy pomocy PC'eta??
[#12] Re: Amiga 1200 problem

@Dart_Mage2, post #11

pomoze kompletna dyskietka install, chyba ze uda Ci sie uruchomic ta karte za pomoca emulatora winuae .

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem