[#1] Przejściówka IDE - CF
Witam, na Allegro roi się od przejściówek IDE - CF. Niestety wszystkie mają męskie wejście IDE, tak jak na płycie Ami. Czyli potrzebuję taśmy 44 pin za 25 zł Są też i z żeńskim wejściem, ale chyba nieco za wysokie (nie zamknę obudowy).

Jeden gość ma taką z taśmą 44 pin, chce 42 zł. Tyle że nie jest zbyt pewny. Macie jakieś inne rozwiązanie?

[#2] Re: Przejściówka IDE - CF

@jaa2, post #1

idealne rozwiazanie

http://www.allegro.pl/item562049225_adapter_cf_ide_44_pin_do_plyty_glownej_amiga.html

[#3] Re: Przejściówka IDE - CF

@HOŁDYS, post #2

Rzeczywiśćie, idealne byłoby gdyby choc jedna sztuka została

[#4] Re: Przejściówka IDE - CF

@jaa2, post #3

coz .. RZycie

[#5] Re: Przejściówka IDE - CF

@jaa2, post #3

Nie przejmuj się, regularnie pojawia się na allegro. Sa zakupiłem dwie.
[#6] Re: Przejściówka IDE - CF

@Dark_luke, post #5

Trudno, poczekam



Ostatnia modyfikacja: 24.02.2009 19:45:37
[#7] Re: Przejściówka IDE - CF

@jaa2, post #3

Jak masz w planach zaopatrzyć się w "ruski RAM" to raczej odpada wpinany bezpośrednio w "płyte" adapter z tego względu że bedzie "przeszkadzał" rozszerzeniu pamięci.

[#8] Re: Przejściówka IDE - CF

@esial, post #7

nie wiem czemu ale zakupiona przejsciowka w A1200 dziala...lecz LED nie miga ;(

w A600 mam na jednej tasmie dysk 2.5 cala 2 GB + karta CF i nie zwracalem na to uwagi...

u was tez tak jest ? brak sygnalizacji diody LED ??

[#9] Re: Przejściówka IDE - CF

@HOŁDYS, post #8

moge zrobic Ci taka tasme po kosztach okolo 8 pl + koszty przesylki

[#10] Re: Przejściówka IDE - CF

@PrzemasIII, post #9

Generalnie, wydaje mi się że wielu osobom przydałaby się taka tasiemka. Jesteś w stanie zrobić więcej takich tasiemek i uszczęśliwić kilka osób?

[#11] Re: Przejściówka IDE - CF

@esial, post #7

ruski ram to marzenie scietej glowy :P Juz ponad rok czekam na jakiekolwiek info od tych ludzi i nic, male slalem z 4 razy ...

[#12] Re: Przejściówka IDE - CF

@PrzemasIII, post #9

jestes z wawy ? oczywiscie ze chce taka tasme ..

ale czemu LED nie dziala na CFce ???



Ostatnia modyfikacja: 26.02.2009 16:28:00
[#13] Re: Przejściówka IDE - CF

@PrzemasIII, post #11

Hehe widać LDV jest bardzo zajęty produkcją, bo schodzi towar jak "ciepłe bułeczki" :D



Ostatnia modyfikacja: 26.02.2009 20:13:23
[#14] Re: Przejściówka IDE - CF

@HOŁDYS, post #12

....czemu LED nie dziala na CFce...

Wiele przelotek tak ma. Producent tnąc koszty nie wyprowadził sygnału na złącze IDE przelotki. W necie znajdziesz parę stron jak sobie z tym radzić.

[#15] Re: Przejściówka IDE - CF

@HOŁDYS, post #12

Ja kupiłem taką:

http://www.allegro.pl/item519025172_adapter_cf_ide_laptop_laptopa_przejsciowka_44pin.html

Nie musiałem nic przerabiać, obie diody się świecą, i na adapterze, i na obudowie Amy.

[#16] Re: Przejściówka IDE - CF

@Bagheera, post #15

no wlasnie ..obie.. na mojej przejsciowce nie ma diody led
2 inne jeszcze przyszly ale nie zdazylem sprawdzic

[#17] Re: Przejściówka IDE - CF

@HOŁDYS, post #16

Jak na przejściówce jest napisane PANEL LED to dioda powinna świecić.
[#18] Re: Przejściówka IDE - CF

@lumiks, post #17

Może i tak, na mojej jest, i świeci.

[#19] Re: Przejściówka IDE - CF

@Bagheera, post #18

wlasnie przyszla do mnie zamowiona przejsciowka IDE->CF, a ze jestem zupelnie swiezy w temacie to zapytam - czy wymagane jest podlaczenie jakiegos zasilania do przejsciowki, zeby karta CF chodzila jako dysk? Jak to jest rozwiazane?
Przejsciowka to:
ttp://www.allegro.pl/item597737022_adapter_cf_ide_44_pin_do_plyty_glownej_amiga.html
[#20] Re: Przejściówka IDE - CF

@Cube, post #19

Nie. Po prostu podłączasz i musi działać

[#21] Re: Przejściówka IDE - CF

@jaa2, post #1

Już jest im szybciej tym lepiej
http://www.allegro.pl/item616714252_adapter_cf_ide_44_pin_do_plyty_glownej_amiga.html
[#22] Re: Przejściówka IDE - CF

@Cube, post #19

witam

Dorzucę swoje pięć groszy. Mam dokładnie taką samą przejściówkę. Spróbowałem zrobić małe szachrajstwo. A mianowicie dolutowałem złącze męskie na górze tej przejściówki tak aby można było jednocześnie mieć dwa urządzenia na IDE. Jeśli włożona jest tylko sama karta CF to działa jako dysk twardy bez problemów. Gdy ustawiłem taką kartę na SLAVE i podłączyłem dysk 2.5" ustawiony na master w to dolutowane złącze męskie. To dysk twardy 2.5 calowy jest widoczny i boot'uje się z niego komputer. Ale już karty CF wcale nie widzi tak w Boot manu Amigi jak i spod samej Amigi (automatycznie nie jest mount'owany). Niestety nie próbowałem jeszcze odwrotnie, tzn kart CF na Master a dysk 2.5" SLAVE(brak takiej małej zworki, normalna zworka jest zbyt duża i koliduje z kablem połączeniowym). Jak widać z doświadczenia złącze jest przelotowe. Próbowałem też podłączyć CD-ROM Slim ale tutaj eksperymentowałem ze zworką, nie jestem pewien kiedy jest slave a kiedy master CD, to Ami albo wyświetlała biały ekran na telewizorze albo czerwony. A i nie jestem pewien czy te CD-ROM'y Slim są sprawne, mam dwa(próbowałem na zmianę, raz jeden potem drugi). Zasilacz mam 200W i Amiga1200. Czy ktoś ma doświadczenie w tej materii? Czy na takiej przejściówce z dolutowanym złączem męskim będą działać dwa urządzenia(CF w gnieździe przejściówki + CD-ROM lub dysk twardy w dodatkowym męskim złączu)?

Pozdrawiam
Tomek



Ostatnia modyfikacja: 12.05.2009 15:01:14
[#23] Re: Przejściówka IDE - CF

@Tomski, post #22

Ja również zakupiłem dwa takie adaptery IDE CF od kolegi "Yakobs" na Allegro - podpowiem wszystkim chętnym, że należy napisać i poprosić o to aby wystawił je na aukcji ponieważ na pewno jeszcze je ma lub może mieć :)

Swoją drogą to chyba faktycznie najtańsze (ja płaciłem 27zł) i najwygodniejsze rozwiązanie na bezgłośny HDD do Amigi.

P.S.
Na adapterze musi być napis "PANEL LED" - inaczej nie ma co liczyć na działającą prawidłowo diodę HDD.

[#24] Re: Przejściówka IDE - CF

@AmigaMax, post #23

oświeże temat. czy są jakieś ograniczenia co do przejściówek cf chodzi mi o to czy można kupić w ciemno taką kartę i będzie chodzić. mam na oku 3 aukcje:
http://www.allegro.pl/item635714071_adapter_cf_ide_laptop_laptopa_przejsciowka_44pin.html#gallery
http://www.allegro.pl/item641697164_adapter_cf_ide_ata_44pin_do_laptopa_lub_terminala.html#gallery
http://www.allegro.pl/item635565602_adapter_cf_ide_44pin_przejsciowka_laptop_kabel.html#gallery
[#25] Re: Przejściówka IDE - CF

@QkiZ, post #24

Ja mam trzy rozne i wszystkie dzialaja . Wiekszym problemem jest sama karta CF... Poszperaj na forum gdzies juz byl podobny temat (rozna predkosc transferu, niektore karty sa niewidoczne).

[#26] Re: Przejściówka IDE - CF

@QkiZ, post #24

QkiZ napisał(a):

> http://www.allegro.pl/item635714071_adapter_cf_ide_laptop_laptopa_przejsciowka_44pin.html#gallery

Mam taką j/w i działa bez problemu. Niestety tasiemka do tego będzie Cię kosztować tyle samo co adapter.

[#27] Re: Przejściówka IDE - CF

@Madman, post #26

a nie może być ta tasiemka z dysku twardego 2,5 cala który teraz mam łączy dysk z płytą główną.
[#28] Re: Przejściówka IDE - CF

@QkiZ, post #27

Jezeli ot jest tasiemka 44 pin czyli IDE 2.5" to jak najbardziej :)

[#29] Re: Przejściówka IDE - CF

@PrzemasIII, post #28

Taśmy jak i dysku 2,5 cala Seagate'a teraz używam, ale jak wyciągnę dysk kabel mi zostanie i wykorzystam go do adaptera, jak znalazł.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem