[#1] 4xEIDE??
Witam.

Jakiś czas temu zamarzło mi się 4 urządzenia IDE w Ami. Kupiłem więc coś co nazywało się 4xEIDE. Dostałem coś takiego:
http://img12.imageshack.us/my.php?image=img1203.jpg

To w ogóle jest amigowe urządzenie?? Jak to podpiąć do Amigi? Widziałem 4xEIDE z Elboxu to zupełnie inaczej wyglądało.

[#2] Re: 4xEIDE??

@Red_Bullet, post #1

A nie nakładasz tego na port IDE w Amidze? Na zdjęciu widać dwa porty dla taśm 3.5" i jeden dla 2.5". Na zdjęciu nie widzę ale od spodu chyba jest złącze do podłączenia właśnie na port IDE w Ami. Sprawdź.
[#3] Re: 4xEIDE??

@radzik, post #2

Nie ma od spodu żadnych portów. Wszystkie porty na pierwszym zdjęciu są 3,5". Chyba że to się podłącza do Amigi na taśmę 2,5"->3,5", ale to by było bez sensu. Punkty lutownicze do portu 2,5" są na płytce, ale nic nie jest do nich przylutowane.

Spód urządzenia:
link

[#4] Re: 4xEIDE??

@Red_Bullet, post #3

To daleś sie zrobić w maliny kupując to badziewie masz nauczke na przyszłość
[#5] Re: 4xEIDE??

@Komisarz, post #4

Chyba masz niestety rację. W każdym razie napisałem do sprzedawcy aby podał sposób instalacji i tak dalej. Zobaczymy co napisze. Najgorsze jest to że za tą samą kwotę mogłem kupić (i w tym samym czasie), 4xEIDE z Elboxu. Wychodzi że chytry traci 2 razy.

[#6] Re: 4xEIDE??

@Red_Bullet, post #3

No fakt, się mi przeoczyło z tym portem 2.5". To faktycznie chyba do Ami tego nie podłączysz...
[#7] Re: 4xEIDE??

@Red_Bullet, post #3

No chyba nie zaszkodzi spróbować tego podłączenia "bez sensu" :] tylko radze podpiąć taśme 2,5" -> 3,5" z "płyty" do pierwszych pinów od strony gdzie są punkty lutownicze do ide44.



Ostatnia modyfikacja: 25.02.2009 23:10:03
[#8] Re: 4xEIDE??

@esial, post #7

Napisałem do sprzedawcy. Ten twierdzi że wyjął to urządzenie z Amigi. Pin nr 1 jest od strony scalaka. Jeszcze tylko muszę się dowiedzieć który port to wejście, a które to primary i secondary. W zestawie dostałem 3 taśmy podwójne. Chyba to było używane z HD Kitem. U mnie jest taśma 2,5" od strony Amigi i 3,5" na końcu. Spróbuję podłączyć ten "diwajs".

Aha jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie to zasilanie mam z piecowego zasilacza AT.

[#9] Re: 4xEIDE??

@Red_Bullet, post #8

najlepsze rozwiązanie dla ciebie to zwróć ten interfejs osobie od której go kupiłeś i zakup sobię odpowiedni interfejs w firmie elbox i po problemie.Przejżałem fotki tego badziewia które zakupiłeś toż to jakieś partactwo a nie interfejs... OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem