[#1] A1200- nowa obudowa
Witam!
Wpadłem na pomysł na oryginalną obudowę dla A1200- obudowę z Amigi 2000( z dużych Amig to chyba najłatwiej zdobyć taką, poza tym wygląda bardziej amigowo od tych obudów tower ,które mi się nie podobają). I zanim się za to bym chciał zająć, to mam kilka pytań natury technicznej:
1.Czy taka obudowa pomieści płytę główną z A1200?
2.Podejrzewam ,że większość portów trzeba będzie prze lutować(przenieść), żeby pasowały, czy można bez większego ryzyka użyć lutownicy 40W(do tego cynę czy katalonię),czy trzeba się wyposażyć w jakąś specjalną lutownicę.
3.Czy można bez ryzyka odlutować modulator?
4.Rozumiem ,że można bez problemowo pozbyć się sreberek i zamontować nowy wentylator?
5.Jak z zasilanie(pewnie kupię nowy zasilacz) jak go do płyty podłączyć?
To tyle.
[#2] Re: A1200- nowa obudowa

@Dart_Mage2, post #1

Niszczyć jedną amigę, żeby mieć obudowę do drugiej? Co Ci da to całe przenoszenie? (No chyba, że chcesz mieć mediatora, duzy dysk i cd)

[#3] Re: A1200- nowa obudowa

@Dart_Mage2, post #1

1. Bez problemu. Dwie pewnie pomieści.
2. Można. A nie prościej przedłużki porobić?
3. Można.
4. Można. Być może obejdzie się w ogóle bez wentylatora.
5. Czeka Cię klasyczna przeróbka zasilacza AT/ATX - bez problemu znajdziesz opis, choćby na Aminecie.

Tu masz podobną moją realizację - A1200 w obudowie A4000:

http://www.ppa.pl/graffiti/obrazki/sprzt/dacaw/daclaw_Gora.jpg

Porty na przedłużkach, zasilacz AT spokojnie obywa się bez wentylatora.
[#4] Re: A1200- nowa obudowa

@Bagheera, post #2

Może nie będzie musiał niszczyć. Niektórzy maniacy przekładali A2000 do towerek, żeby bardziej przypominały pecety, istnieje więc możliwość kupna samej obudowy.
[#5] Re: A1200- nowa obudowa

@Daclaw, post #4

Zawsze mogę kupić zepsutą, ważne by obudowa była w miarę ładna, a czy do 1200 mogę bez problemu podpiąć DVD(jaka szybkość i interfejs), jakie rozszerzenie polecacie dla A1200?
[#6] Re: A1200- nowa obudowa

@Daclaw, post #4

Bez przesady, Amiga to też PC. To określenie bierze się raczej ze stosowanego w dawnych czasach określenia "Compatible with IBM PC". Tak się luźno czepiam, ponieważ często widuję takie misinterpretacje.

[#7] Re: A1200- nowa obudowa

@Korni, post #6

Mnie chodzi o to ,że te obudowy tower dla Amigi1200 zbyt przypominają pecety , które nie mają tego magicznego uroku.
[#8] Re: A1200- nowa obudowa

@Dart_Mage2, post #5

Do A1200 można bez problemu podpiąć DVD. W sprzedaży są obecnie wyłącznie napędy standardu atapi ("od peceta", "od kompa"), więc raczej nie masz wyboru. Z rzadka trafiają się na Allegro stare czytniki DVD na SCSI, ale nagrywarki już nie. Napęd DVD w Amidze czytać będzie wszystko, nawet vob-y da się bezpośrednio oglądać pod Froggerem (oczywiście bez PPC sobie tego nie wyobrażam). Prędkość napędu nie ma znaczenia, bo i tak na standardowym kontrolerze realny transfer będzie na poziomie x12 dla CD i x1 dla DVD. Z prędkością x10, w porywach do x12 jest też możliwy zapis płyt CDR/W. W przypadku BlizzardaPPC osiąga się mniej-więcej połowę tych wartości. Zapis DVD raczej nie jest możliwy w żaden sposób przy standardowym kontrolerze Amigi 1200.

Z rozszerzeń polecam Apollo1240 - zapewnia godziwą wydajność i jeszcze nie kosztuje chorych pieniędzy.



Ostatnia modyfikacja: 03.03.2009 00:35:42
[#9] Re: A1200- nowa obudowa

@Daclaw, post #8

Lol, apollo, daj duży wentylator, co by głośny był :]
Zainwestuje w blizza 1230, jest może ciut wolniejszy, ale go wkładasz i działa :]

[#10] Re: A1200- nowa obudowa

@arti4-92, post #9

Owszem, działa, ale o ile wolniej.
Miałem Blizka IV 32MB + FPU 50MHz oraz Apollo 1240/40 32MB - 3-krotna różnica w prędkości. Na Blizzardzie próba odpalenia Gifta Potionów kończyła się tym, że resetowałem komp, bo pasek postępu stał w miejscu. Z Apollo prekalkulacja trwała 10min, a po zainstalowaniu Oxypatchera tylko 2 minuty.
[#11] Re: A1200- nowa obudowa

@Dart_Mage2, post #5

Osobiście miałem 1200 w obudowie A2000 (taką już kupiłem na allegro). Miałem w niej Apollo 1240/40, dysk 3.5", CDROM....

Ale Mediator już nie bardzo chciał pasować, więc przełożyłem całość do Big Towera (Highscreen Vobis Colani) od starego 486. Obudowa A2000 trafiła potem do uzytkownika "Rodzyn", który użył ją do tego samego celu...
[#12] Re: A1200- nowa obudowa

@Dart_Mage2, post #1

A2000 to krowa .. jak mozna lubic obudowe ala 286 :) wlanczana z tylu :P

[#13] Re: A1200- nowa obudowa

@HOŁDYS, post #12

Bo przypomina stare dobre czasy kiedy nikt nie plakal z powodu zajetego miejsca na biurku i kiedy to kompa cały czas sić rozbudowywalo dokupujac co kilka miesiecy jakis nowy element. A elementy te miescily sie w madrze zaprojektowanej obudowie i nie bylo potrzeby wieszania ich na kablach jak w ZXSpectrum, A1200 czy dzisiejszym MACmini.

Pozdrawiam
[#14] Re: A1200- nowa obudowa

@MikeN, post #10

A i powstaje pytanie. Ktoś porównywał OxyPatcher z najnowszymiHS Math Libs http://www.hsmathlibs.de? Co jest lepsze? Może oba na raz?



Ostatnia modyfikacja: 03.03.2009 11:57:44
[#15] Re: A1200- nowa obudowa

@HOŁDYS, post #12

Jest piękna. :) I jest desktopem a nie obleśnym towerem. :) No a poza tym ta linia... ;)
[#16] Re: A1200- nowa obudowa

@radzik, post #15

we he he he he .,. no tak kazdy lubi to co ma .. mi designe bardziej podoba sie A1000 ..a na widok A3000 desktop mam orgazm ..
A2000 to krowa na wyrost.. wiem cos o tym bo mi miejsce zajmuej w domu :P .

[#17] Re: A1200- nowa obudowa

@HOŁDYS, post #12

Jakby mi ktoś kazał zamknąć oczy i wyobrazić sobie komputer (nie konkretnej marki, "abstrakcyjny" jakiś), to byłby to desktop ze stojącym na nim monitorem. Taki mam utrwalony z dawnych lat wizerunek i takie komputery mi się podobają.

A krowa nie jest zła, przynajmniej miejsce jest w środku. Obudowa A3000 może i jest piękna, ale praktyczna to już nie bardzo - poza drugim flopem nic się do środka nie da włożyć. W A4000D jest nieco lepiej, ale potwornie ciasno. Np. dawniej napędy CD były zwykle DŁUŻSZE niż teraz i nagminnie był z nimi problem w przypadku A4000.
[#18] Re: A1200- nowa obudowa

@Daclaw, post #17

Dobra to teraz kwestia techniczna:
Jak podłączyć HDD/CF i CD/DVD na jednej taśmie tak ,żeby się nie 'gryzły", oraz jak 2 FDD podłączyć na jednej taśmie(oczywiście w Amidze)?
[#19] Re: A1200- nowa obudowa

@Dart_Mage2, post #18

Czasami pomaga ustawienie na select cable.

2 FDD na jednej tasmie
http://www.mguc.ppa.pl/ ->FDD2Int
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem