[#1] Mediator
Może i pytanie jest głupie , ale co to jest mediator(domyślam się ,że jakaś alternatywa rozszerzenia), i czy lepiej to stosować od kart turbo/fast ramu.
PS:Interesuje mnie to z perspektywy A1200.
[#2] Re: Mediator

@Dart_Mage2, post #1

Może i pytanie jest głupie, ale używasz wyszukiwarek?
.
.
.
.
.
http://www.ppa.pl/artykul-Mediator.czesc.1.pierwsze.wrazenia-1_3_1059.html

[#3] Re: Mediator

@Dart_Mage2, post #1

Zawsze najpierw SZUKAJ na PPA :)
[#4] Re: Mediator

@Dart_Mage2, post #1

Twoje pytanie nie jest glupie. Jest takie, hm... dziwne? Bo tak na zdrowy rozum, to trzeba się mocno domyślać, o co w ogóle pytasz;->
Np. "jakaś alternatywa rozszerzenia" No i bądź tu mądry i pisz wiersze. Co to jest "alternatywa rozszerzenia"? Gdyby do A1200 istnialo tylko jedno, uświecone i kanoniczne rozszerzenie, to moglibyśmy gadac o "alternatywach". Ale tych "rozszerzeń" jest cała masa. O alternatywę dla którego z nich się dopytujesz? No bo wiesz- "rozszerzenie" dla A1200 to pojęcie cholernie pojemne. Mieści się w tym zarówno najprostsze elsatowskie rozbudowanie o 4 mega ram, na przykład, jak i full wypas z 060. PPC i BVision.

Z sacunkiem i prośbą o konkret w zapytanu
Des

[#5] Re: Mediator

@Dart_Mage2, post #1

Mediator to takie coś co umożliwia używanie na Amidze kart PCI. Należy tego używać razem z jakimś rozszerzeniem, najlepiej Turbo. Zakłada się to na slot roższerzenia w A1200 a kartę Turbo dopiero na to. Uff krócej się chyba nie da
[#6] Re: Mediator

@TomK, post #5

Czyli mediator jest przelotowy?Jakie karty ,by się z nim nie gryzły(szukam jakiejś PPC średniej mocy)?
[#7] Re: Mediator

@Dart_Mage2, post #6

Znajdziesz wszystko na stronie producenta:
http://www.elbox.com/products/mediator_pci_1200_lt4.html

Następnym razem skorzystaj z google...
[#8] Re: Mediator

@Dart_Mage2, post #6

Jak zapewnia producent ewszystkie karty turbo chodzą z Mediatorem. Najwyżej trzeba przestawić zworki na Medku ale wszystko opisane jest w polskiej instrukcji.
[#9] Re: Mediator

@TomK, post #8

Ja osobiście bym się zastanowił na nie ppc kartą z 060. Mi jakoś Mediator lepiej działał z Apollo 040 niż z BlizzPPC. Tym bardziej, że jak chcesz na PPC odpalić MorphOS to mediator nie umożwia tego. Za to uruchomisz AmigaOS 4.0.
[#10] Re: Mediator

@radzik, post #9

A co to znaczy lepiej?? Miałem Apollo i BlizzardaPPC i żadnych różnic w działaniu nie zauważyłem.
[#11] Re: Mediator

@Dart_Mage2, post #6

@ Dart_Mage2
Czyli mediator jest przelotowy?

W jakim sensie przelotowy? Jeśli masz na myśli, założenie karty turbo to tak, bo na Mediatora zakładasz dowolną kartę turbo i gra. No, a do Mediatora nalepiej jakieś Voodoo. Możesz też soundblastera, kartę TV, no i Spidera żeby mieć USB.
[#12] Re: Mediator

@R-Tea, post #11

W tym sensie czy oprócz kart PCI można podłączyć np. kartę Apolloczy Blizard albo Fast Ram
[#13] Re: Mediator

@TomK, post #10

Według mnie lepiej to wszystko gdaka jak się używa coś innego niż Blizzard PPC. No ale to według mnie. Poza tym zależy kogo na co stać ale dla medka wolałbym mieć 060 niż BPPC z 040.
[#14] Re: Mediator

@Dart_Mage2, post #12

Ami 1200 rozbudowywujesz przez jedyne złącze grzebieniowe. Do Medka dołączona jest przejściówka, które daje nowe złącze grzebieniowe ("stare" zajmuje Medek). Dalej masz więc jedno złącze grzebieniowe i podpinasz co tam można (Apollo, Blizzarda, ...). Łapiesz?

[#15] Re: Mediator

@Dart_Mage2, post #12

Po założeniu Mediatora nie tylko można, ale nawet trzeba założyć jakąś kartę turbo - bo A1200 ma za mało pamięci na płycie aby cokolwiek potrafiło skorzystać z kart na Mediatorze (a procesorek też dosyć żałosny).
Jak napisał Kitech - Mediator jest przelotowy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem