[#1] karta CF i WinUAE
chciałem przerzucić parę większych plików z dysku WinUAE, który jest lokalizacją na moim HDD, na dysk, którego używam w Amidze(jest nim karta CF). Wydawałoby się, że zadanie ułatwione bo PC ma slot, do którego można bezpośrednio włożyć kartę CF. Ustawiam w UAE "automount removable drives" i "add PC drives at startup" i odpalam z "fałszywego" dysku UAE, no i niestety nie widzi tej karty...... Jak to rozwiązać?
[#2] Re: karta CF i WinUAE

@mars, post #1

Jak na tej karcie nie ma systemu plików fat/ntfs to Windows Ci nie zamontuje tej karty, a winUAE jej nie zobaczy. Uzyj opcji "add hdd drive", i tam wybierz swoją kartę CF.

[#3] Re: karta CF i WinUAE

@Bagheera, post #2

jest problem bo przycisk "add harddrive" jest u mnie na szarym tle (nieaktywny)?
[#4] Re: karta CF i WinUAE

@mars, post #1

A to nie jest tak, że żeby karta CF mogła być zobaczona przez WinUAE jako dysk to musi być podłączona do do gniazda IDE, zamiast do zatoki na obudowie (która jest zwykle podpięta do wewnętrznego gniazda USB)?

EDIT: jest problem bo przycisk "add harddrive" jest u mnie na szarym tle (nieaktywny)

No to chyba czeka Cię reinstalacja WinUAE - bo ten klawisz zawsze powinien być aktywny - nawet gdyby emulator nie zobaczył karty CF - to powinien wyświetlić przynajmniej Twój systemowy dysk twardy i napęd optyczny (o ile masz).



Ostatnia modyfikacja: 04.03.2009 16:35:23
[#5] Re: karta CF i WinUAE

@APC74, post #4

zrobiłem reinastalcje 1.5.3, tym razem z innego źródła i znów jest to samo przycisk jest szary?
[#6] Re: karta CF i WinUAE

@mars, post #1

Spróbuj WinUAE odpalić z konsoli z takim dopiskiem
-disableharddrivesafetycheck

Potem w Add Harddrive dysk (w tym wypadku kartę CF).



Ostatnia modyfikacja: 04.03.2009 16:48:33
[#7] Re: karta CF i WinUAE

@radzik, post #6

próbowałem to już zorbić, bo gdzieś trafiłem na ten parametr, że ma podobno przeciwdziałać ewentualnemu niszczeniu dysku przez system :( ale przycisk jest ciągle szary czego nie rozumiem
[#8] Re: karta CF i WinUAE

@mars, post #7

mars napisał(a):

( ale przycisk jest ciągle szary czego nie
> rozumiem


Już o tym pisałem przy innej okazji. Prawy klawisz myszy na ikonę WinUAE i wybrać "Uruchom jako administrator". Dział u mnie na windows Vista. Nie wiem jak pod XP.
[#9] Re: karta CF i WinUAE

@mars, post #1

Ja podłączyłem po przez czytnik CF USB. W WinUAE Add Hard drive wybieram z listy HD conntroler UAE oczywiście odczyt zapis i add Hard drive. Dysk musi być sformatowany RDB bo inaczej niechciał go dodać.
[#10] Re: karta CF i WinUAE

@lumiks, post #8

dzięki OK teraz działa wszystko
[#11] Re: karta CF i WinUAE

@mars, post #10

jeszcze jedno pytanie, przy bootowaniu UAE z karty cf, widziałem w boot menu, że przy partycjach dysku scsi.device, zostało zmienione na uae. czy prawdziwa Amiga to przetrawi czy muszę coś dowracać?
[#12] Re: karta CF i WinUAE

@mars, post #11

Przetrwa. Nic się nie stanie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem