[#1] Amiga vs PC
http://www.youtube.com/watch?v=cETl8PhUy_E&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_e4uwzNkUVE&feature=related

[#2] Re: Amiga vs PC

@Dorian3d, post #1

Fajnie. Tylko co z tego?
[#3] Re: Amiga vs PC

@Dorian3d, post #1

Wiadomo ze patrzac na poczatke lat 90 (do 93 r)
Gry amigowe bily na glowe te z 286/386

1.Graficznie Amigowy Lowres przez modulator na TV wygladal jak 640x480 na pececie (patrz cannon fooder the settlers :))
2.Kolorystycznie mimo starej kosci OCS i 32 kolorach bil na glowe siermierzne 256 kolory (dzieki bliiterowi ..pelnych barw tecz tla .. np ZOOL czy Cool Spoot) ..
3.Muzycznia MIAZDZYL (jak uslyszalem Amige pierwszy raz.. przeszlo mi zakup 286 czy ST .. WIEDZIALEM ZE CHCE TO CUDO!!!) .. moduly sample ..bily na glowe MIDy i Pikniecie z PC SPEKERA ,...tu kazdy sie zgodzi..
4.PC wygrywal ze prawie kazdy mial Dysk twaredy i nie bylo zaglowania dyskietek ..czasem predkosc w zaawansowanych grach przygodowkach byla na korzysc PC ...

jednak jakby nie bylo odkrywam gry na nowo ..i sa REWELACYJNE !!!

....co do pierwszego i 3 punktu..

kiedys mialme za slaby sprzed nie moglem odpalic dema TBL StursTrucka.. widzialem je na necie zgywane z WINUAE .. pixeloza okropna..
odpalilem na orginalnej amidze z 68060/50 mhz... piekna grafika !!! zero pikseli :) super muzyka .. i to wszystko na sprzecie ktory bedzie mial niebawem 18 urodziny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MATKE MA SIE TYLKO JEDNA !!!! :)) OK

[#4] Re: Amiga vs PC

@Daclaw, post #2

Amigowe lepsze... OK

[#5] Re: Amiga vs PC

@Pero, post #4

...BYŁO.



Ostatnia modyfikacja: 16.03.2009 13:04:52
[#6] Re: Amiga vs PC

@Daclaw, post #5

I to nie tak dawno nawet..

[#7] Re: Amiga vs PC

@Daclaw, post #5

Daclaw



W odpowiedzi na #1

Fajnie. Tylko co z tego?


Taki post ciekawostka

[#8] Re: Amiga vs PC

@Dorian3d, post #7

To jest dobra strona
http://www.amigaspeed.de.vu/

[#9] Re: Amiga vs PC

@Hubez, post #6

Jak to niedawno? 18 lat w świecie komputerów to jak 100 w innych dziedzinach.
[#10] Re: Amiga vs PC

@Daclaw, post #9

Tak właśnie, a najgorzej jak sprzęt "stoi w miejscu"...
Wiadomo że niema sensu porównywać teraźniejszych dem z Amigi i stawiać ich na przeciw dem z "PjeńCetów" bo jak ktoś lubi "Ami" to najbardziej "świecidełkowe" demko w 64k na "PC" będzie "fu" :D



Ostatnia modyfikacja: 17.03.2009 22:40:22
[#11] Re: Amiga vs PC

@esial, post #10


Amiga 1200 temat znowu odgrzewany :))



http://www.amiga.org/modules/myalbum/photo.php?lid=4337&cid=10

[#12] Re: Amiga vs PC

@Dorian3d, post #11

Dobry komentarz jest pod tą fotką :):)

Dodatkowo dla wzmocnienia efektu z palników powinny buchać płomienie ;)



Ostatnia modyfikacja: 24.03.2009 12:13:42
[#13] Re: Amiga vs PC

@Daclaw, post #9

Niedawno ktoś te filmy podsyłał. Chyba o to Hubezowi chodziło.

[#14] Re: Amiga vs PC

@esial, post #10

esial !! !:) odkryles esencje mojego zycia :) ja kocham scene amigowa !!! ( i czesciowo preclaki z commodore :PP )

za to mnie wywalili z amisceny bo holbilem sie nad starosciami :O i mieli mnie dosc.. jestem retrofanem i tyle ..

PC do orki..Amiga dla przyjemnosci :)))



Ostatnia modyfikacja: 24.03.2009 16:04:33
[#15] Re: Amiga vs PC

@Dorian3d, post #1

Smieszne porownywania :)
Dla mnie jednak Amiga ma i miala jeden niezmienny punkt ktory zawsze przemawial nad jej wyzszoscia nad PC, to fanatyczni fani tej platformy, trwajacy przy niej wiele lat i zarazajacych mlode pokolenie Amigowaniem.

Dowod prosty, nadal istniejace strony o tematyce Amigowej, nadal zarliwie broniacy tej platformy fani, gracze, uzytkownicy, muzycy, koderzy, graficy wychowani i przyzwyczajeni do Amigi i oczywsicie ci co juz tylko z rozewnieniem w oczach ja wspominaja :D A nawet ci co zlozyczyli kazdemu jej userowi i po cichu nadal zarliwie zlozecza :P

(Tak sie zastanawiam czy sa jeszcze jacys wytrwali fani np 286, ktorzy w specjalnie zrobionym kaciku, w zaciszu swojego mieszkania, odpalaja regularnie ten sprzet. By na monitorze z przed 15 lat podziwiac system, grac w stare gry, sluchac wesolych brzekow brzeczyka itd itd... )



Ostatnia modyfikacja: 24.03.2009 17:16:56
[#16] Re: Amiga vs PC

@HOŁDYS, post #14

Ciekawe czy doczekamy sie czasow kiedy to cena amigi bedzie rownie adekwatna do jej wieku :) Starocie rulezz!



Ostatnia modyfikacja: 24.03.2009 17:15:25
[#17] Re: Amiga vs PC

@Koyot1222, post #15

Koyot1222 napisał(a):

> (Tak sie zastanawiam czy sa jeszcze jacys wytrwali fani np 286,
> ktorzy w specjalnie zrobionym kaciku, w zaciszu swojego
> mieszkania, odpalaja regularnie ten sprzet. By na monitorze z
> przed 15 lat podziwiac system, grac w stare gry, sluchac
> wesolych brzekow brzeczyka itd itd... )

Nie, bo pecet w międzyczasie ewoluował i posiadacze 286 przesiedli się na
386, później na 486, pentium, athlony, core ...

Podobnie z amigowcami przesiedli się z 500 na 1200, później dokupili karty turbo, później....
[#18] Re: Amiga vs PC

@Koyot1222, post #15

Jeśli mowa o fetyszu sprzętowym to oczywiście są jeszcze oddani fani 3dfxa czy GUSa, kolekcjonujący ten sprzęt i dyskutujący o nim na stronach/forach internetowych. Retrogaming pecetowy dotyczy głównie (a może tylko) złotej ery tej platformy, a zdecydowanie nie były to czasy 286, tylko 486/Pentium. Jest dużo osób, które składają sobie na boku maszynkę z Pentium, Voodoo, SB16/AWE64/GUS z 32MB RAMu, stosownym systemem (Win95+DOS6.22/Win3.1) i kilkunastoletnim 14"-15" monitorem. Stron i for o pecetowym retrogamingu jest bardzo dużo, podobnie jak stron udostępniających czy katalogujących stary soft - gry, użytki, systemy operacyjne. Do uruchamiania softu używany jest jednak głównie DOSBox oraz maszyny wirtualne, a nie prawdziwy sprzęt.
Dużo jest fanów ThinkPadów - jest to przykład sprzętu, do którego użytkownicy naprawdę się przywiązują, podobnie jak do Amigi - jest nawet trochę aktywnych użytkowników OS/2 -chociaż IBM kilkanaście lat temu porzucił rozwój systemu. Widziałem strony fanów IBM PS/2 czy starszych modeli tej firmy - są to głównie cierpiący na nadmiar wolnego czasu amerykańscy inżynierowie na emeryturach.
W przypadku PC ciągłość rozwoju platformy i różnorodność rozwiązań sprzętowych i programowych osłabia nieco siłę oddziaływania miłośników retro softu i retro sprzętu, w zasadzie nie ma punktu oparcia takiego jak w przypadku platform - takich jak klasyczne komputery czy kolejne generacje konsol - dla których rozwój i dopływ softu już się zatrzymały.

Trochę z innej beczki - http://www.winhistory.de/more/386/winq.htm -ciekawa stronka :)
[#19] Re: Amiga vs PC

@galu, post #18

Jest wiele osób kupujących wynalazki w stylu ASROCK 4CoreDual z pentium dual core po to by wsadzić tam VooDoo 5 5500 AGP :) Albo Kyro II. Dlaczego? Bo w coś wierzą? Nie wiem, ale sam zrobiłbym podobnie ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem