[#1] Nieudana próba sformatowania dysku pod Ami w drukarce z czytnikiem Compact Flash
Witam, podłączyłem kartę CF do PC przez drukarkę Brother DCP-115C. W WinUAE wszystko szło dobrze do momentu gdy dałem Low Level Disk Format w HDToolBox. Pojawił się błąd a drukarka zaczęła szaleć, czyli Please Wait, potem reset i znowu Please Wait i tak w kółko, przy czym ta głowica od skanowania pójdzie 5 razy trochę do przodu, reset, znowu 5 razy itp. itd. Od tej pory drukarka szaleje jak włożę tę kartę, po wyjęciu wszystko wraca do normy.

Pewnie zdążyło usunąć FAT32 a drukarka ma funkcję PhotoCapture czyli drukowanie zdjęć z karty bez użycia komputera. A formatu RDB nie zna więc szaleje :( da się te PhotoCapture wyłączyć, ominąć?

[#2] Re: Nieudana próba sformatowania dysku pod Ami w drukarce z czytnikiem Compact F

@jaa2, post #1

:) Niezłe.

A po co ten "low level disk format" ? Bez tego działa doskonale.
[#3] Re: Nieudana próba sformatowania dysku pod Ami w drukarce z czytnikiem Compact F

@zyga64, post #2

Wiem że niezłe. I tajemnicze korzystałem z tego: http://www.port80h.com.pl/amiga600/amiga600_compactflash.htm

[#4] Re: Nieudana próba sformatowania dysku pod Ami w drukarce z czytnikiem Compact F

@jaa2, post #3

a gdzie tam cos pisze o Low Level Disk Format?

[#5] Re: Nieudana próba sformatowania dysku pod Ami w drukarce z czytnikiem Compact Flash

@jaa2, post #1

Heh, miałem to samo, bo mam identyczną drukarkę. Tu nic niestety nie zrobisz, bo ta drukarka obsługuje tylko system plików FAT, i jak włożysz kartę niesformatowaną lub z innym systemem plików niż FAT, drukarka będzie cały czas wyłączała i włączała moduł kart pamięci.

Musisz skorzystać z czytnika na USB. Po za tym, ten czytnik w drukarce obsługuje zdaje się tylko 1.1, więc warto zainwestować w jakiś czytnik 2.0.

Btw, drukarka b dobra, gratuluję trafnego wyboru :D

[#6] Re: Nieudana próba sformatowania dysku pod Ami w drukarce z czytnikiem Compact F

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

http://www.port80h.com.pl/amiga600/sys03.jpg



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 15:11:36
[#7] Re: Nieudana próba sformatowania dysku pod Ami w drukarce z czytnikiem Compact Flash

@Bagheera, post #5

Widzę że nie jestem sam :D nie chcę inwestować, bo po co mi skoro mam w drukarce? Więc, aby bezproblemowo wrzucać dane na ten dysk musiałbym się zaopatrzyć w adapterek PCMCIA do CF, zakupić kartę CF i używać tego jako pendrive'a. Ten sposób chyba wykorzystuje FAT?

PS: Drukarkę taką mi dali jak kupowałem komputer a wtedy się na tym jeszcze nie znałem. Nie miałem na to wpływu ;)



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 15:11:52
[#8] Re: Nieudana próba sformatowania dysku pod Ami w drukarce z czytnikiem Compact Flash

@jaa2, post #7

Możesz też spróþbować zrobić inaczej. Pod windoswsem utworzyć 2 partycjie na CF. 1 jakąś malutką, 8MB, obie FAT. (O ile drukarka Ci na to pozwoli), a później pod WinUAE 1 partycję sformatować jako FFS. "Low level disk format" nie jest potrzebne. Utwórz partycje w HDTB, a później na wb klkasz ikonę, i "format disk", chyba, że użyjesz SFS, tu do formatowania jest inny program.

Niestety nie gwarantuję, że to zadziała, dlatego polecam jednak kupić jakiś czytnik kart. Za kilkanaście/kilkadziesiąt PLN będziesz miał uniwersalny czytnik do różnych kart pamięci z usb 2.0

[#9] Re: Nieudana próba sformatowania dysku pod Ami w drukarce z czytnikiem Compact Flash

@Bagheera, post #8

Obawiam się że nie da rady, bo z kartą drukarka nic nie pozwala mi zrobić. Na szczęście kolega wziął kartę i obiecał że się zajmie o ile powiem mu co i jak :D

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem