[#1] kodeki
jaki kodek obsługuje domyślny odtwarzacz avi w OS3.9? Mam total video convertera i próbowałem konwertować na wiele różnych sposobów ale zawsze dostaje komunikat, że kodek nieobsługiwany?
[#2] Re: kodeki

@mars, post #1

taki jak stary moovid, jakies cinepaki, mozliwe ze pierwsze intel indeo

[#3] Re: kodeki

@rzookol, post #2

a jakim konwerterem można to w takim razie przerobić? który obsługuje takie stare kodeki?
[#4] Re: kodeki

@mars, post #3

FFmpeg.
[#5] Re: kodeki

@mars, post #3

Widzę, że podałeś Total Video Convertera, czyli pytasz o narzędzie dla Windowsa. Z Intel Indeo i Cinepak radzi sobie VirtualDub.

[#6] Re: kodeki

@mars, post #1

na plycie z systemem sa filmy to sprawdz w jakich sa formatach

ffmpeg -i film.avi

[#7] Re: kodeki

@mailman, post #5

Tu jest mały ból.


Virtualdub/mod bardzo dobrze nadaje sie do konwertowania filmów tak aby amiga je łykała. Obsługuje cinepaka, ide skalowanie obrazu i mase innych dupereli.


Zgrzyt polega na tym, że nie zapisuje pliku wynikowego jako avi 8 bit co bardzo przydaje sie w słabszych amisiach. Jedyne co to 16/24/32 bit.


Szukałem programu który zapisuje avi jako 8 bit video jednak nie udało mi się nic takie znaleźć.


Benedykt Dziubałtowski

[#8] Re: kodeki

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

VirtualDub obsługuje odcienie szarości (Video -> Color Depth... ->Output format... ->Luminance only...).
Chyba nie do końca o to Ci chodziło z tymi 8 bitami na kolor, ale lepszy rydz niż nic. ;)

[#9] Re: kodeki

@APC74, post #8

plik wynikowy i tak bedzie mial 24 bity. Podwyższa to znacznie rozmiar pliku wynikowego i obciąża procek ami.




Benedykt Dziubałtowski

[#10] Re: kodeki

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

W ustawieniach kodeka dajesz kompresję do odcieni szarości (np. w Cinepaku "Compress to Black & White")?

[#11] Re: kodeki

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

avi to kontener, nie ma czegos takiego jak avi 8 bit.
to czego szukasz to kodek ktory potrafi zapisac kolorowe 8 bitowe obrazki
[#12] Re: kodeki

@APC74, post #10

a tym się nie bawiłem.


@valwit.


miałem na myśli kompresję radius ciepack 8 bit video.


Benedykt Dziubałtowski


[#13] Re: kodeki

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

Mały test: avi, Radius CinePak, Black & White bez dźwięku.

[#14] Re: kodeki

@APC74, post #13

Coś ten link nie chce działać

[#15] Re: kodeki

@jaa2, post #14

U mnie działa.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem