[#1] artefakty na grafice
Witam.

Chyba się za długo nie nacieszyłem Amigą. Wczoraj podłączyłem monitor, odpalam i kuku. Obraz jest zażółcony. Po kilku minutach wszystko wróciło do normy - a przynajmniej tak mi się wydawało. Objawy mam następujące:

- w Screenmode na przyciski użyj, zapisz, anuluj mam fioletowe zamiast szarych
- na ramkach okienek mam fioletowe "mazaje"
- AGA grzeje się jak głupia (w 650x256x64 jak i w 640x512x64)
- często mam zwis i guru (nie spisałem jakie)

Czy mam się szykować na wymianę płyty?? Dziwnym jest to, że mi się Ami od "stania" uszkodziła. Jeszcze przy okazji zapytam o jedną rzecz. Podłączyłem sobie napęd cd (TEAC CDW-58E) i nie startuje mi system - na samym HDD odpala. Czy to znaczy że się cedek i dysk gryzą. Zaznaczam, że oba "diwajsy" są poprawnie zazworkowane.

PS. po południu postaram się wrzucić fotki jak te artefakty wyglądają.

[#2] Re: artefakty na grafice

@Red_Bullet, post #1

Spróbuj przestawić CD ze slave na cable select?

[#3] Re: artefakty na grafice

@kjb, post #2

- AGA grzeje się jak głupia (w 650x256x64 jak i w 640x512x64)

MDW !!! Bij sie w piersi :)))))))
nie wierzyles mi

[#4] Re: artefakty na grafice

@HOŁDYS, post #3

Powiem tak, w dłonie może nie parzy, ale jest wyraźnie ciepła. Coś na poziomie 68030.

http://stingray.fotosik.pl/albumy/609354.html tutaj fotki tych śmieci.

Czy mam się zasadzać na inną płytę??

[#5] Re: artefakty na grafice

@Red_Bullet, post #4

Artefakty są zaraz po włączeniu Amigi (AGA jeszcze zimna) ?
Po pewnym czasie pracy ta kość jest dość ciepła (nie gorąca) i to normalny stan.
Moim zdaniem to skutek przeleżakowania Amigi. Jakieś zimne luty, przerwane ścieżki...

[#6] Re: artefakty na grafice

@Prince, post #5

Wyjmij Blizzarda - efekt ten sam, czy lepiej? Jeśli bez zmian, to dociśnij kości ROM. To jedyne układy w podstawkach na płycie, może się obluzowały.



Ostatnia modyfikacja: 25.03.2009 18:15:14
[#7] Re: artefakty na grafice

@PopoCop, post #6

Na razie wyjęcie Blizzarda nic mi nie da, bo się system nie uruchomi. Mam AmigaSYS4 i to trochę fastu wciąga. Co do artefaktów na boot screenie to nie ma zmian. ROM docisnąłem. Sprawdziłem też inną przelotkę RGB->VGA. Bez zmian.

Co do temperatury Alicji to nie ma różnicy czy system jest odpalony minutę czy godzinę. Co ciekawe dla testu odpaliłem demko 9Fingers i leciało sobie w kółko przez godzinę (z WHDLoad) nie było ani artefaktów ani zwieszek. Już sam nie wiem co się dzieje.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem