[#1] Nośniki podobne do dyskietek
Witam! Potrzebuje jakiegoś nośnika na gry który był by tani i wygodny. Dyskietki były by wygodne ale są strasznie drogie. Myślałem o dyskietce zip na której bym miał składanke gier ale nie umiem zrobić takiej składanki i chyba będzie problem z grami wielodyskowymi. Ps. Mam dysk w amidze ale WHDLoad odpada bo mam tylko 1MB RAMu w amidze 600.

[#2] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@Roszak, post #1

Była kiedyś na naszym forum dyskusja o takim cudzie. Nawet podana została stronka ze zdjęciami i filmikiem. Chodzi o takie urządzenie, które podłącza się do portu zewnętrznego stacji dyskietek, a do niego wkłada się kartę SD z obrazami dyskietek. To taki hardwerowy, zewnętrzny emulator dyskietek.
Ktoś przypomni linka?
[#3] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@kmilota, post #2

http://www.sensi.org/~tnt23/megadrive/

[#4] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@Roszak, post #1

Dyskietki [...] są strasznie drogie.

Jak to?
[#5] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@Roszak, post #1

Dyskietki drogie ?? Nie zauważyłem, leżą np. na allegro masami i nikt nie chce wziąć
[#6] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@rzookol, post #3

Ktoś to ma? Swego czasu widziałem filmiki z Atari czy C64, dla Ami były dopiero plany. Ktoś to sprzedaje/wykonuje? Jak dla mnie to lepsze rozwiązanie niż WHDload o ile działa.

Z tego co widzę to niewiele się zmieniło- robią to Ruscy czyli jak inne ich projekty będzie można tylko o nich czytać!



Ostatnia modyfikacja: 25.03.2009 13:59:41
[#7] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@BULI, post #6

> Jak dla mnie to lepsze rozwiązanie niż WHDload.

Mógłbyś sprezyzować w czym jest lepsze? Bo jakoś nawet związku nie widzę (czytnik vs program poprawiający gry). Zapewne chodzi o loading? WHDLoad też potrafi czytać z image dyskietek. Nie wspomnę o tym, iż gry WHDLoad zazwyczaj mają poprawki błędów i ulepszenia w stylu hi-saver czy sterowanie joypadem. O luksusie braku potrzeby zmiany dyskietek w WHDLoad nie wspomnę...

Jak dla mnie porównując te dwie rzeczy (dodam iż mam zarejestrowany WHDLoad) wolę jednak WHDLoad.

[#8] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@Solo Kazuki, post #7

ale klimatu tylkajacej i pochrzakajacej stacji dyskow :) nic nie zastapi ..ja mam mase dyskietek i dobrze mi z tym :P

..no tak ale ja jestem inny .. .:)

[#9] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@HOŁDYS, post #8

HOŁDYS napisał(a):

> ale klimatu tylkajacej i pochrzakajacej stacji dyskow :) nic
> nie zastapi

Straconego w oczekiwaniu na loadingu czasu z kolei nic nie zwróci.

[#10] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@Solo Kazuki, post #7

Jak dla mnie porównując te dwie rzeczy (dodam iż mam zarejestrowany WHDLoad) wolę jednak WHDLoad.

Jeśli uważasz, że WHDLoad jest rozwiązaniem bez wad to zbyt wymagajacym nie jesteś..

Mnie przede wszystkim chodzi w tym momencie o fakt, że to co zawsze działało na moich A500 i A1200 z miejsca ruszy bez dodatkowej pamięci (oprócz wymagań samej gry), bez problemów z szybkością działania (spowolnienia), bez kombinowania z ustawieniami WHDLoad, bez tworzenia slaveów, bez potrzeby posiadania dodatkowego Kickstartu itd..
Jak dla mnie jest tego trochę.. aczkolwiek zauważam też zalety WHDLoad OK np. konfiguralność, save'y na HD, no i przede wszystkim odpalanie z ikonki pod AmiOSem.
[#11] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@BULI, post #10

> Jeśli uważasz, że WHDLoad jest rozwiązaniem bez wad

A gdzie ja coś takiego napisałem? Pokaż mi no to palcem...

> że to co zawsze działało na moich A500 i A1200 z miejsca ruszy bez dodatkowej pamięci (...) bez potrzeby posiadania dodatkowego Kickstartu...

Problem w tym że sporo rzeczy z A500 nie ruszy na A1200 bez tak przez ciebie wytykanej kombinatoryki. Pozatym jaki dodatkowy kickstart? ROM w DEVS: ? No naprawdę, straszny problem. Ach ten kiepski WHDLoad :P

> z miejsca ruszy bez dodatkowej pamięci (oprócz wymagań samej gry)

Wyłącz PRELOAD, a na WHDLoad też ruszy.

> bez problemów z szybkością działania (spowolnienia)

Jakie spowolnienia?

> bez kombinowania z ustawieniami WHDLoad

Że co proszę? Jaka kombinatoryka? Tooltype? Osobiście wolę raz ustawić tooltype niż za każdym razem odpalać jakąś grę z A500 na A1200 włączając w boot menu original chipset.

> aczkolwiek zauważam też zalety WHDLoad

Widocznie zauważasz ich za mało:

Primo: WHDLoad poprawia błędy w niektórych grach
Secundo: Dodaje też sporo dodatkowych rzeczy jak np hi-saver, sterowanie joyem z 2+ przyciskami, promowanie na DoublePal/NTSC a nawet takie "bajery" jak zapis gry (np Lost Patrol, gdzie było tylko do RAMu) lub aktywację ukrytych rzeczy.
Terzo: umożliwia grę z HD, niwelując żonglerkę dyskami i dając znacznie szybsze ładowanie/zapis.

Z drugiej strony mamy tylko czytanie image dysków, które (podkreślam) potrafi także WHDLoad (a nawet JST).

Więc pokaż mi, proszę, co takiego daje ten czytnik, czego WHDLoad nie potrafi.



Ostatnia modyfikacja: 26.03.2009 02:20:18
[#12] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@GumBoy, post #9

Dla niektórych to jest zabawa. Ale cóż... niektórzy lubują się w zadawaniu sobie bólu, więc może o to chodzi...

[#13] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@kmilota, post #2

No ja rozpocząłem.
[#14] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@BULI, post #6

[#15] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@Solo Kazuki, post #11

Stary trochę dystansu, aleś się nakręcił.. ja nie mogę! Luzik stary i bez bajko pisania Ok?

Wyłącz PRELOAD, a na WHDLoad też ruszy.

Że co proszę? Jaka kombinatoryka? Tooltype? Osobiście wolę raz ustawić tooltype niż za każdym razem odpalać jakąś grę z A500 na A1200 włączając w boot menu original chipset.


Totalna bzdura i jak wiesz o co biega to sobie sam przeczysz bo:

Wyłączenie PRELOAD powoduje widoczne spowolnienie wczytywania gry np cięcie się animacji w intrach itp. (nawet ostatnio ktoś o to pytał i polecono mu włączyć tą opcję)

Odpalając coś co na gołej A1200 (wymagania gry to A1200) raczej nie odpalisz tego z WHDLoad i to nawet nie musi być wina samego WHDLOAD tylko uszczuplonych zasobów systemowych przez wczytany system. Więc jeśli uda się coś odpalić w takim konfigu to wiąże się to z tym o czym pisałeś czyli boot menu, boot bez sekwencji startowej itp.

Terzo: umożliwia grę z HD, niwelując żonglerkę dyskami i dając znacznie szybsze ładowanie/zapis.

I tu prosi się o powszechnie używany przytyk na tym formu: "czytaj ze zrozumieniem"
O jakiej żonglerce dyskietkami mówisz w przypadku emulatora stacji dyskietek, korzystającego z kart SD?

Jakie spowolnienia?

I to przyznam się boli mnie najbardziej w przypadku WHDLoad. W wielu grach widoczne są (pomimo lepszego procka i większej pamięci) lagi czy mułowatość z reguły nieznaczna ale jest różnica widoczna w porównaniu z odpaloną w "naturalny" sposób gierką z flopa. Jako ewidentny przykład podam SWOSa ver. 95/w górę (zwykły SWOS działa OK). Ewidentne haczenie scorola szczególnie w przypadku przesunięcia kamery przez środek boiska (połowa). Wcześniej na 040 lub 030 (dokładnie nie pamiętam) wszystko działało a na 060 lipa! Z dyskietek na 060 działa OK! Może to wina wersji plików WHDLoad? Może. Wcześniej działało teraz nie (długo się bawiłem Tooltypami Nocache, SuperScalar itp).

Największym plusem WHDLoad jest właśnie możliwość odpalenia z poziomu systemu (o patchach i save'ach nie zapominam ;)), katalog i ikonka czyli namiastka normalności (byle system nie zjadał za dużo CHIPU bo znowu trzeba będzie kombinować jak z grami z A500 pod A1200 ;)

Pozdrawiam i co złego to ja
[#16] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@BULI, post #15

BULI napisał(a):

> gierką z flopa. Jako ewidentny przykład podam SWOSa ver. 95/w
> górę (zwykły SWOS działa OK). Ewidentne haczenie scorola
> szczególnie w przypadku przesunięcia kamery przez środek boiska
> (połowa). Wcześniej na 040 lub 030 (dokładnie nie pamiętam)
> wszystko działało a na 060 lipa!

A nie mieli tego poprawić w którejś tam wersji slave'a?
Nie gram w SWOSa za bardzo, dlatego się pytam bo nie śledzę tego akurat installera.

> Pozdrawiam i co złego to ja

Taaa. Jasne. I niby mamy w to uwierzyć? :P

[#17] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@BULI, post #15

> I tu prosi się o powszechnie używany przytyk na > tym formu: "czytaj ze zrozumieniem"

Nawzajem, patrz niżej ;)

> O jakiej żonglerce dyskietkami mówisz w
> przypadku emulatora stacji dyskietek,
> korzystającego z kart SD?

Choćby o "żonglerce" (powinienem dać od razu w cudzysłów ;) ) image'ami. Nie jest to co prawda tak uciążliwe jak w przypadku FD, ale jednak trzeba wrzucić inny image. A to przy wielu grach wielodyskowych zamienia się w zabawy w "insert disk x" (szczególnie przygodówki Sierry biją w tym rekordy). W przypadku WHDLoad lub zwykłej instalki HD nagle się okazuje że gra była do HD stworzona.

>W wielu grach widoczne są (pomimo lepszego procka i większej pamięci)
> lagi czy mułowatość z reguły nieznaczna ale jest różnica widoczna
> w porównaniu z odpaloną w "naturalny" sposób gierką z flopa
>(...)
> Wcześniej na 040 lub 030 (dokładnie nie pamiętam) wszystko działało a na 060 lipa!

Nie lipa, tylko wina slave lub samej gry. Pamiętaj że WHDLoad korzysta z "obecnych" zasobów i nie można wyłączyć karty turbo, jak w przypadku boot menu. A 060 to jednak nie 000/020. A zapewne chodziło ci o 030, bo sam wiem że 040 czasami działała z grami gorzej niż 060.



Ostatnia modyfikacja: 26.03.2009 14:45:39
[#18] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@BULI, post #15

Witam,

Jeśli mogę się wtrącić w sprawie tych spowolnień. Jeśli są jakieś spowolnienia w jakiejś grze, którą ja spaczowałem to bardzo bym prosił o bug report o tym ( ze strony WHDLoad ). I jeśli ktoś ma jakiekolwiek problemy z jakimś moim slave'm to proszę pisać raporty błędów, bo ja nie wiem jak gra zachowuje się na jakimś innym komputerze.

Jeśli chodzi o SWOS ver 95 i wyższe to jak dobrze rozumiem chodzi Ci o wersję SWOSA na CD32 a slave zrobiony przez Galahada, tak ?

Pozdrawiam

[#19] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@GumBoy, post #16

> Pozdrawiam i co złego to ja

Taaa. Jasne. I niby mamy w to uwierzyć?


Uwierz , zmieniłem się jestem złym człowiekiem
[#20] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@Solo Kazuki, post #17

Choćby o "żonglerce" (powinienem dać od razu w cudzysłów ) image'ami.

Ok. Nie ma sensu kłócić się o słowa.. Pod UAE ludzie tak bardzo na to nie narzekają.

Pisałem też o tym, że może to wina slave, na 030 (jak piszesz) działało i nawet jeśli jest nowy lepszy slave to sam widzisz, że całkiem bezstresowe to WHDLoad nie jest (aczkolwiek obecnie najlepsze w swej kategorii i ogólnie niezbędne do giercowania bez dyskietek).

A propo pytania Asmana. Chodziło mi o wersję SWOS 95/96 i 96/97.

Podsumowując, ja chętnie zakupił bym taki emulator FDD OK
[#21] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@BULI, post #19

BULI napisał(a):

> Uwierz , zmieniłem się jestem złym człowiekiem

Zobaczymy następnym, razem, czy się zepsuć potrafisz :>



Ostatnia modyfikacja: 26.03.2009 17:40:42
[#22] Re: Nośniki podobne do dyskietek

@BULI, post #20

> Pod UAE ludzie tak bardzo na to nie narzekają.

Bo zapewne nie używali WHDLoad, tudzież mają kilka gier na krzyż, i nie opłaca im się instalować AmigaOS.

Ja akurat sam wiem, że wiele osób mających UAE rzuciło w cholerę ADFy właśnie na rzecz WHDLoad.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem