[#1] memcheck - błędy
Witam!

Sprawdzałem rozszerzenie pamięci memcheckiem i powyżej $600000 przy teście jednej konkretnej wartości występują błędy.

Memcheck testuje pamięć za pomocą pewnych wartości, przy teście pamięci wartościami 00000000, 55555555, aaaaaaaa, 0000ffff jest wszystko ok. Błędy pojawiają się dopiero przy teście wartością ffff0000 ponieważ memcheck otrzymuje z pamięci wartości ffffff, ffff0033, ffffccff, ffff00ff, ffffcc33. Przy testach wszystkich innych wartości wszystko jest ok, czy komuś coś to mówi, walniety układ pamięci a może amiga? Test adresowania przechodzi pomyślnie.


Dodam tylko, ze z moją amigą chyba coś nie do końca jest tak, czasem pojawiają się jakieś chwilowe artefakty, nie mogę uruchomić np filemaster2 i np gry "curse of enchantia" przez whdload, gdzie na tej samej konfiguracji uruchamia się w WINUAE z dysku amigi.
[#2] Re: memcheck - błędy

@rafgc, post #1

Z (uszkodzoną) pamięcią tak już jest, że przechodzi jedne testy a na innych się wywala. Właśnie dlatego memtesty testują ją na przeróżne możliwe sposoby, w dodatku (przeważnie) powtarzając te same testy, żeby wykryć błąd.
Wygląda na to, że Twoja pamięć jest uszkodzona.
Jeżeli znasz adresy uszkodzonych komórek, to możesz spróbować je blokować za pomocą:
http://aminet.net/dev/misc/allocate.lha
lub
http://aminet.net/util/boot/blockmem11.lha



Ostatnia modyfikacja: 25.03.2009 11:29:15
[#3] Re: memcheck - błędy

@APC74, post #2

Gdyby to był tylko jeden uszkodzony adres to ok, ale powyżej $600000 jest ich mnóstwo.

[#4] Re: memcheck - błędy

@rafgc, post #3

Przekieruj wyjście z memtesta do pliku, to będziesz miał wygodny spis uszkodzonych bloków i blokuj je zakresami.
Sprawdziłeś/przetarłeś spirytusem styki?

Oczywiście wszystko to są rozwiązania tymczasowe. Tak naprawdę to powinieneś kupić nowy RAM.

[#5] Re: memcheck - błędy

@APC74, post #4

CHyba ktos cie zaladowal w bambuko na allegro :)

[#6] Re: memcheck - błćdy

@rafgc, post #1

Adres ktory podales jest adresem drugiej polowki przestrzeni adresowej dla pamieci FAST czyli powyzej 4MB dla takiej pamieci.
Jakie rozszezenie pamieci posiadasz i ile masz zaintalowanej w nim pamieci?
[#7] Re: memcheck - błędy

@HOŁDYS, post #5

Nikt mnie nie zrobił w bambuko, bo sam robiłem to rozszerzenie.

Rozszerzenie ma 8mb tak jak w moim opisie.

[#8] Re: memcheck - błędy

@rafgc, post #7

A w gnieździe PCMCIA nie ma żadnej karty, która blokowałaby przestrzeń adresową powyżej 4 MB Fastu?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem