[#1] CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500
WITAM>
Odkopalem moja amige cdtv nie moge właczyc trybu z CD mimo zmiany zworki JP15 na wyswietlaczu od cd nic sie nie pokazuje caly czas na ekranie jest łapa z dyskietka 1.3 work bench czy może ktoś mi pomóc co z tym zrobić ?

[#2] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@seba666, post #1

ja mam CDTV ale mam z tylu wbudowany wlacznik ..napisz do uzykownika Phibrizzo on sie zna dobrze na czrnulce :0

[#3] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@seba666, post #1

Sam wyswietlacz powinien dzialac niezaleznie do trybu. Jesli nie pokazuje godziny znaczy ze jest uszkodzony uklad wyswietlacza.
Jesli zalozenie zworki nie pomaga, sprawdz czy fizycznie znajduja sie uklady U78, U79. Sa to ROMy odpowiedzialne za wspolprace CD-ROMu z systemem.
Ponadto sprawdz czy dziala odtwazanie muzyki z CD (to zawsze powinno dzialac nie zalenie do trybu).
Jesli nie dziala to uszkodzony moze byc inny uklad.
[#4] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@Phibrizzo, post #3

Dzieki za pomoc u79 u78 sa obecne ale raczej sa to jakes elementy od pcmcia.
Co do cd wkladam plyte audio zakreci na raz i koniec wyswietlacz na amidze nawet odziny nie podaje.Niewiem co z tym zrobic

[#5] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@seba666, post #4

Faktycznie moj blad, chodzilo mi o uklady U34, U35.

Jesli wyswietlacz nie pokazuje godziny to sa dwie mozliwosci:
- uszkodzona przetwornica napiec zasilajacych wyswietlacz
- uszkodzony uklad U62



Ostatnia modyfikacja: 25.03.2009 17:02:53
[#6] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@Phibrizzo, post #5

Dzieki
Wymienilem tranzystor q8 obok zlacz cn20 poniewaz zaplono zywym ogniem nadal bez zmian
Jaka jest szansa na dostanie tych elementow taka jak wygrac w lotto czy sa to dos typowe czesci albo inaczej czy wystepujemoze cos z tyvh czesci w innych amigach ?



Ostatnia modyfikacja: 26.03.2009 10:41:16
[#7] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@seba666, post #4

Od kiedy to cdtv ma pcimcie ???



Benedykt Dziubałtowski

[#8] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@seba666, post #6

Wg schematu Q8 ma oznaczenie 2SD789. Sprawdzilem w TME i nie maja takiego tranzystora.
Czy istnieje jakis jego zamiennik tez nie moge okreslic.
[#9] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@Phibrizzo, post #8

To jest japoński tranzystor.

Możesz dać za niego: 2SC2383, 2SC3228, 2SD667

Niestety brak odpowiednika w postaci jakiegoś BC.

[#10] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

Moge sie mylic karta pcmica tam pasuje moze nazywasie to jakos inaczej w amidze ale z tego co pamietam wkladalo sie tam jakis dysk flashowy sprawdzalem i zblione kosci od kontroli pcmica sa w moim laptopie marki commodore 4x86 nie upieram sie jak wyzej moge sie mylic

[#11] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@Hubez, post #9

Dokladnie tranzystor jaki uzylem to d667 a orginalny d789 jest niedostepny

[#12] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@seba666, post #10

Zapodaj fotke, bo jestem bardzo ciekawy tego złącza :)
[#13] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@seba666, post #10

O ile dobrze pamiętam, to CDTV ma takie podobne do pcmica złącze. Jakiś własny standard Commodore to jest, czyli niezgodne z niczym Czytałem, że były karty pamięci do tego.

Serdeczności
Des

[#14] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@Des, post #13

Byly, 64 kb samoroby jakies, oryginalnej chyba nikt w Polsce na oczy nie widzial, a i na zachodzie pewnie tez niewielu. Ja tam za gowniarskich czasow pieniadze trzymalem:)

[#15] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@Fazior, post #14

Ponoć widziano oryginalną. Jeden, jedyny raz, ktoś na giełdzie na Grzybowskiej sprzedawał to cudeńko Informacja niesprawdzona, zaczerpnięta z MA

Swoją drogą - mam sentyment do "cedetefałki", no fajna taka jest, prawda?

A ponieważ nie chcę mnożyć wątków, to poproszę Szanownych Kolegów o garść prostych informacji, namarów, linków i tak dalej.
Załóżmy, że kupię sobie (bo mnie korci jakoś ostatnio) Amigę CDTV - ile kasy i pracy, ile potu będę musiał wylać, ile będę musiał zainwestować (i jak wygląda dostępność na aukcjach i tak dalej), żeby mieć taką w sumie bardzo prostą CDTV - z twardym dyskiem i lekko rozszerzoną pamięcią (szybszy procesor nie jest konieczny, ale ROM nowszy nad 1.3 mile widziany). Sorry, że tak lamersko pytam, no ale ufam, że Szanowni Portalowicze siedzą w temacie i doinformują mnie, nieuka.

Z szacunkiem się kłaniam i z góry przepraszam
Des

[#16] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@Des, post #15

Coś nie widze, żeby ktoś Ci odpowiedział..

Mam problem z podaniem Ci cen, wylicze sprzet, który mógłbyś kupić:
- rozszerzenie pamieci: Elbox CDTV 2MB, albo WAW Electronik: BigRAM CD8
- KickROM, polecam 3.0/3.1 odpuść sobie 2.x
- rozszerzenie portu SCSI (Toms SCSI) i dysk twardy SCSI
- procesor: 68010 (słyszałem o kartach z 20 Mhz 68000 ale nie widziałem)

Tak rozbudowana CDTV to cudo, kilka lat pracowałem na takiej maszynie. Dotąd ją mam

Pomocne linki:
http://www.amiga-hardware.com/

[#17] Re: CDTV PROBLEM Z TRYBEM A500

@Skotos, post #16

Dzięki serdeczne. Podstawa, że już wiem, czego szukać!

Z szacunkiem
Des

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem