[#1] problem z kartą CF
mam karte CF 16MB, którą chciałem przenosić dane przez przejściówke PCMCIA. Zainstalowalem pakiet CFD i zaczely sie problemy. Ani prepCard ani HDToolbox nie widzą karty, pojawia się carddisk.device, ale jest pusty. Wlozylem karte zamiast twardego dysku i odpalilem HDToolboxa z dyskietki. znalazł kartę, sformatowałem ją na FFS. Podłączyłem stary HDD i karty przez PCMCIa ciągle nie widać. Nieważne czy ile razy zresetuje, przy starcie pojawia się na chwilę żółty ekran, system się uruchamia i karty dalej nie ma.....
[#2] Re: problem z kartą CF

@mars, post #1

używanie Google nie boli
używanie wyszukiwarki ppa tez nie boli

fat95 wgrałeś?


http://www.ppa.pl/artykul-amiga.600.1200.i.czytnik.kart.compact.flash-1_3_42.html




Benedykt Dziubałtowski

[#3] Re: problem z kartą CF

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

wiem ze mozna wgrac fat95, ale po co skoro karta jest nie jest sformatowana na FAT/FAT32? Jak nie widzi karty we własnym systemie to zobaczy ją w innym? chyba nie
[#4] Re: problem z kartą CF

@mars, post #3

Czytanie też nie boli.

FAT95 do pakiet który NALEŻY wgrać.


zapoznaj się najpierw z materiałami które CI podesłałem potem pytaj na forum.


Zapewne przeczytałeś redme i użyłeś programu do formatowania karty który znajduje się w archiwum.



Benedykt Dziubałtowski

[#5] Re: problem z kartą CF

@mars, post #3

A dane mają być przenoszone między PC a Amigą czy Amiga-Amiga?
U mnie karta CF sformatowana pod Fat32 bez problemowo simga na Amisi.
Przyznam się że nie udało mi się jej sformatować pod Amisią. Karta 128MB.
Używając karty 512 MB z zainstalowanym WB 2.1 z innej amigi wogóle nie jest widziana w Pcmcia.



Ostatnia modyfikacja: 25.03.2009 21:00:19
[#6] Re: problem z kartą CF

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

no właśnie, czytanie nie boli:

"Gdy nasza Amiga zobaczy już flasha (widoczny jako dodatkowy dysk), dobrze byłoby podnieść funkcjonalność urządzenia. W tym celu instalujemy sterowniki Fat95"

przeczytaj artykuł, potem podaj go innym

zainstalowanie fat95 i ponowne sformatowanie karty też nie zmieniło sytuacji tak jak przewidziałem
[#7] Re: problem z kartą CF

@mars, post #6

a sproboj wyciagnac CF z PCMCIA .. jak WB sie zaladuje WSADZ KARTE ..

po czym w EXECUTE menu wpisz Mount CF0:


jaki efekt ?

[#8] Re: problem z kartą CF

@mars, post #6

No! W końcu przeczytałeś:) Oryginalny sposób a sprawdzenie tego wymyśliłem :P



Ale wracając doi rzeczy,

Jesteś pewny, że CF jest sprawny(karta)

W pakiecie CFD masz program do formatowania tych kart. Nawet nie próbuj używać systemowej komendy format(ale o ty tez pisze w dokumentacji a jak sam zauważyłeś to nie boli)




Benedykt Dziubałtowski

[#9] Re: problem z kartą CF

@HOŁDYS, post #7

Ten on właśnie. Przypomniał mi się jeden myk. Czasami CF ma problem wstać.


Po MOUNT CF0: est cisz i zgon. Można kartę wkłądać wykładać ciąć i gryźć. Nie widać jej na blacie wb.



Wtedy wystarczy wpisać diskchange cf0:

Karta pojawia się na blacie. Ja to mam także robione, że w s-s mam dopisane po mount

run >NIL: Diskchange cf0:

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem