[#1] Transfer HD vs CF

mam problem ..obawiam sie ze CF przegrywa z HD pod wzgledem transferu
nie ma tu problemu jesli mowimy o 68000 / 7 MHz bo tu transfer max do 1.2 MB /s ... ale jest problem jak mam 1.4 MB/d CF > IDE na 68060 !!!
.. a przez CF0: mam 1.6 MB/S !!! ..pamiet ze na fast acie 040 mialem ok 10 MB / s ...

jakie macie transfery ..testowalem w IDE SANDISC 2 GB i Kingston 4 GB
da sie cos zrobic ??? ladowanie Duke 3 D mnie rozczarowalo ..i dogrywanie animacji i sampli w trakcie rozgrywki ;/

[#2] Re: Transfer HD vs CF

@HOŁDYS, post #1

Czym mierzyles ?
Jesli SysInfo to dla CF mam 1,1MB/s a dla dyskow SCSI 6,0 i 4,5.
Też w A1200 z 060 (bez PPC).
CF jest wolne bo siedzi tam jakas tania czyli wolna karta wsadzona tylko do testow. Nie ma pod reka dysku IDE wiec napisze z pamieci, max transfer na wbudowanym kontrolerze przy 030 (Bliz4) wynosil 2MB/s i to byl najwekszy mozliwy do uzyskania wynik, ten sam dysk z 060 miał 1,8 a z 040 mial 1,6.

Pozdrawiam
[#3] Re: Transfer HD vs CF

@HOŁDYS, post #1

ja na apollo 030, dysk 2,5" segate bez podlaczonego cd mialem ok 3mb/s
wiec, albo to wina cd, albo karta slaba.

[#4] Re: Transfer HD vs CF

@RadoslawF, post #2

dziwne te wyniki co podales (czym szybszy cpu tym wolniejszy transfer)

CF mam kingston jakis mega szybki.... a tu lipa :(

[#5] Re: Transfer HD vs CF

@HOŁDYS, post #4

Ja na A1200 +fast ATA + FAST 8MB na HD 3,5 cala mam do 6MB/s Obecnie mam lepszy transfer na 020@14 niż miałem na PPC240/060 (było minimum o 1,5MB mniej)!



Ostatnia modyfikacja: 08.04.2009 15:27:19
[#6] Re: Transfer HD vs CF

@BULI, post #5

niesamowite co piszecie .. moze wyciagne i sproboje na A1200 z fastem ;)

dysk 2.5 cala seagate 4200 rpm wyciaga 2.7 MB /s na 020/FAST
czemu na tym samym sprzecie CF kingston 1.4 MB/s ???



Ostatnia modyfikacja: 08.04.2009 16:06:22
[#7] Re: Transfer HD vs CF

@HOŁDYS, post #6

Może masz lipną przejściówkę. Na pececie też masz taki transfer?
[#8] Re: Transfer HD vs CF

@kmilota, post #7

na PC nie sprawdzalem w IDE (mam taka wpinana w plyte A1200/600 bez tasemek) .. karta w przejscowce CF>PCMCIA wyciaga tyle samo na A1200 FAST RAM jak i na starszym DELLu ..czyli 1.5 MB/s (ograniczenie TYPE I PCMCIA ?)

[#9] Re: Transfer HD vs CF

@HOŁDYS, post #8

hmm proste rzeczy a pomagaja ;)) nie miale ROM2FAST :) dostalem gratis 200 kb /s ;) teraz jest 1650 kb/s
ciekawe czy na A600 i A500 tez cos przyspieszy ;))



Ostatnia modyfikacja: 08.04.2009 22:23:45
[#10] Re: Transfer HD vs CF

@HOŁDYS, post #1

ladowanie Duke 3 D mnie rozczarowalo ..i dogrywanie animacji i sampli w trakcie rozgrywki

Tu na pewno pomoże dodanie buforów dla danej partcji- albo np filesystem PFS- świetnie sprawdza się z DOOMem, Quae'iem (szczególnie II).

Ten transfer na CF masz bez FastATy, oczywiście?



Ostatnia modyfikacja: 08.04.2009 23:44:20
[#11] Re: Transfer HD vs CF

@BULI, post #10

Buffor mam 500 na kazda partycje ..nawet nie wiem za bardzo jaka jest wartosc optymalna ;/

tak zwykly IDE amigi

[#12] Re: Transfer HD vs CF

@HOŁDYS, post #11

Dla tych pecetowych konwersji to najlepiej 3MB dla danej partycji, dodaj sobie komendą AddBuffers przez CLI przed odpaleniem danej gierki albo stwórz sobie stosowny skrypt.
[#13] Re: Transfer HD vs CF

@BULI, post #12

WItam

Transfer na CF jest koszmarny.
Męcze się z tym już od kilku dni ( moja pani już jest na mnie mocno zła na mnie)
Próbowałem już wielu systemów dyskowych ffs ,pfs3, sfs i czego sie tylko dało ,skutek zawsze ten sam . Marny transfer !!!
Dodawanie bufora do partycji nic nie daje.
Na moje oko babol jest w buforowaniu danych na CF.
W każdym normalnym dysku (starym czy nowym) jest zainstalowana mała kość ramu która pełni role małego bufora.
Jak sądze nie posiadają tego ramu kości CF.

Na mojej amidze 1200 ze slotami mikronika zorro III + PPC604+ 233mhz max. transfer to 1,6MB/s
Na CD32 z modułem sx1 , nie miałem tyle cierpliwości żeby pomierzyć ;)

Jedyne co mi przychodzi do głowy to można by popróbować z max transferem w hdtoolboxie
[#14] Re: Transfer HD vs CF

@sa2k, post #13

Sorry, że trochę nie na temat.. ale masz podpięty CS PPC do A1200 (przez sloty Zorro)?! Jak śmiga ci taka kompilacja? Jakieś liczby mógłbyś podać, np AmigMark, Quke, MOS PUP, dekodowanie DVIXa, kodowanie mp3? Czy po prostu opłaca się (jeśli chodzi o wydajność) podłączać taką kartę do A1200, czy zawsze będzie wąskie gardło i przyrost prędkości pomimo mhz i procka 604 (więcej cache itp) będzie nieznaczny (jaką masz grafikę?).



Ostatnia modyfikacja: 19.04.2009 11:15:36
[#15] Re: Transfer HD vs CF

@BULI, post #14

CF dziala wolniej przez IDE niz to samo CF przez PCMCIA :PP
to dopiero paranoja ... rozumiem ze kontroler obsluguje max PIO 0
ale z dyskietm to on pomyka przynajmniej 50 % szybciej
zreszta przeloze od A600 HD 2.5 cala IBM i sprawdze

CF cichsza mniej pradu..ale transfer HD bije na glowe CeeFke .. ..

[#16] Re: Transfer HD vs CF

@HOŁDYS, post #15

sprawa rozwiazana.. CFka 4 GB poleci do A600
a do A1200 PPC/060 DESKTOP ..poleci dysk 2.5 Cala 40 GB

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem