[#1] Znikajace savey w CD32
Mam taki maly problem z moja CD32. Otoz jesli jest regualrnie uzytkowana, pamiec w konsoli dziala poprawnie i po wylaczeniu konsoli jej i wlaczeniu savey sa zachowywane. Problem pojawia sie kiedy konsola jest przez dluzszy czas nie uzywana, np kilka dni, po wlaczeniu okazuje sie ze pamiec jest pusta.
Prostym obejsciem tej zagadki jest wlaczanie jej choc na chwile co kilka dni wtedy savey trzymaja sie caly czas. Nie mam zadnej przystawki i nigdy nie zgrywalem savow z pamieci konsoli, czasem jednak wkurzam sie kiedy doszedlem juz daleko i po ponownym wlaczeniu za jakis czas wszystko trzeba przechodzic od poczatku. Co w przypadku platformowek,strzelawek nie jest problemem, ale np w UFO potrafi juz powaznie wkurzyc.

Z tad moje pytania:
1.Czy u innych uzytkownikow amigi CD32 ten problem tez wystepuje a moze to jakis defekt tylko mojego sprzetu?
2.Moze ktos zetknal sie z jakas notka jak w prosty sposob podlaczyc jakas baterie pod kosc do saveow zeby trzymala je "bezpieczniej" na dluzej?

[#2] Re: Znikajace savey w CD32

@Koyot1222, post #1

Ja bym obstawiał słabo trzymającą bateryjkę.

[#3] Re: Znikajace savey w CD32

@mailman, post #2

No wlasnie jestem ciekaw co BBOAH pisza o golej CD32 "Battery Backed Up Clock:None".
Wczesniej ogladajac plyte z bliska nie natrafilem na zadna czesc ktora wygladala by na baterie. Wiec pomyslalem ze moze za to odpowiada jakis scalak, jesli problem bylby szezej znany moze ktos wymyslil jak podpiac baterie pod jego nozki. Chyba ze nic sie z tym nie da zrobic. Albo dotyczy to tylko mojej konsolki.

Grzebiac w necie znalazlem jeszcze cos takiego:
System Internal Save: Flash RAM (1KB) (it’s probably actually Flash RAM and not SRAM, but I can’t absolutely confirm it.)



Ostatnia modyfikacja: 26.03.2009 20:18:52
[#4] Re: Znikajace savey w CD32

@mailman, post #2

A czy CD32 nie ma pamięci nieulotnej?
Jej (pamięci) nazwa sugeruje to jednoznacznie.

[#5] Re: Znikajace savey w CD32

@GumBoy, post #4

Wlasnie dlatego pytam, w mojej po prostu jesli stoi dluzej nie podlaczona do zrodla pradu savey znikaja.

[#6] Re: Znikajace savey w CD32

@Koyot1222, post #5

Nie może to być wina baterii.
Przyczyny szukałbym gdzie indziej.

[#7] Re: Znikajace savey w CD32

@GumBoy, post #6

Kiedys wszystkie savey mi wyparowaly jak konsola zawiesila sie i kilka razy wlacznikiem przelaczylem on/off. Ale sugerujesz ze moze gdzies indziej... Moze jakies przepiecie?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem