[#1] Klasyczna Ami do Monitora PC
Mam pytanie. Czy taka przejściówka:
http://allegro.pl/item594442156_przelotka_rgbvga_do_amigi_nowa.html
lub taka:
http://allegro.pl/item593198209_rarytas_przejsciowka_przelotka_rgb_vga.html

to tzw. scandoubler i będę mogł podłączyć ami do monitora CRT (SONY F500R) czy potrzeba jeszce czegoś?

[#2] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@ZiemoOne, post #1

To zwykła przelotka, tzw. scandoublera z ff na aukcji za ok 400-550 PLN kupisz, wtedy możesz myśleć o monitorach z 30kHz+. Popatrz tu, choć na takim konwenterze niewiem jaka jakość obrazu jest.



Ostatnia modyfikacja: 28.03.2009 13:47:04
[#3] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@esial, post #2

fajne to, ale drogie chyba bede musial zostac przy scart ;/

[#4] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@ZiemoOne, post #3

Moim zdaniem sprzedawca w tej aukcji liczy na niewiedzę kupujących. Bo o ile prawdą jest, że za pomocą tej przejściówki można podpiąć Ami do monitora VGA, to już sprzedawca zapomniał napisać, że nie każdą Ami podepniemy przez tę przejściówkę (tylko te z ECS i AGA), co więcej pod ECS uzyskamy max 4 kolory. A większość gier wymusi tryb PAL i zamiast obrazu zobaczymy na ekranie sieczkę, albo komunikat, że obrazu monitor nie potrafi wyświetlić (chyba, że szczęśliwie mamy monitor schodzący z odchylaniem poziomym do 15 kHz - ale to rzadkość).
Sam sprzedaję (od czasu do czasu) różne rzeczy na Allegro, i nie wyobrażam sobie, aby tak istotne informacje o użyteczności sprzedawanego produktu umieścić "między wierszami".

A w dzisiejszych czasach najlepiej kupić monitor LCD z wejściem scart - wtedy każda amiga powinna chodzić bez problemów. Co więcej obraz powinien być bardzo stabilny, nawet w trybie lace.
[#5] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@ZiemoOne, post #1

Do takiej przelotki można podłączyć monitor vga, sam tak mam (LCD). Da się tu tyłietlić obraz w workbenchu przy ustawieniu odpowiedniego trybu. Np multiscan productivity 640x480. Obraz jest wspaniały. Kto widział moją Amy na PowerDevMeeting może to potwierdzić. Niestety nie wyśietli się żaden tryb PAL, które pracują przy 15 kHz.

Możesz albo dorobić wyjście s-video i korzystać z tuberaTV, ewentualnie kupić scandubler. Ale to ryzykowny zakup, bo niektóre monitory działają przy 60 Hz, i jak nie dostaną takiego odświeżania, to wraz nie będzie obrazu. Po za tym dochodzi sprawa rozdzielczości, obraz może być niepoprawnie wyśietlany.

Ale tu niech się wypowaidają osoby, które korzystają ze sd.

[#6] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@wali7, post #4

to jak to w koncu jest na LCD smiga wszystko bez Scandoublera czy nie jak pisze bagheera



Ostatnia modyfikacja: 28.03.2009 23:49:21
[#7] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@ZiemoOne, post #6

Zależy z jakim monitoremm, zależy jaki scandubler.

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=63552&t=63552#reply_63574

Na PowerDev kolega miał duzy panoramiczny LCD, oraz jakiś wewnętrzny scandubler, obraz był, ale nie na pełnym ekranie, był zorientowany do lewego górnego rogu, a na dole był taki migający dziwaczny pasek.



Ostatnia modyfikacja: 29.03.2009 00:29:25
[#8] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@ZiemoOne, post #6

Bez Scandoublera wyświetli Ci każdy LCD, jeżeli ma wewnętrzny tuner telewizyjny i odpowiednie wejścia. ;)

Można takie znaleźć.
[#9] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@snigger, post #8

Z tym, że jakość obrazu będzie średniacka...
[#10] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@snigger, post #8

Właśnie, cyfrowe tynery korzystają z przeplotu niestety. Prawda jest taka, że trybów PAL w lepszej jakości jak na kineskopie ze scartem się nie osiągnie (porównując do cyfrowych tunerów)

[#11] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@Daclaw, post #9

Daclaw napisał(a):

> Z tym, że jakość obrazu będzie średniacka...

Tu bym dyskutował. W moim odczuciu będzie lepsza niż na klasycznym TV kineskopowym. Będzie też lepsza (ostrzejszy obraz) niż na zestawie SD + kineskopowy VGA.

Pozdrawiam
[#12] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@RadoslawF, post #11

A monitor LCD (monitor nie ma tunera tv) z wejściem S-Video i Composite-Video wyświetli obraz z Amigi? Ktoś próbował?

[#13] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@Madman, post #12

wg mnie powinien zadziałać, raczej nic innego jak obrazy w PALu i NTSC się tymi złączami nie przesyła, najpewniej sprawdzić w instrukcji

[#14] Re: Klasyczna Ami do Monitora PC

@rafgc, post #13

Hehe, sprawdziłem w końcu sam i mogę potwierdzić, jest obraz ale jakość raczej przemilczę ;) Inna sprawa, że kabel composite którego użyłem był marnej jakości. Muszę sobie s-video zrobić ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem