[#1] Panel LCD 17" + Amiga klasyczna
Witam!

Mam małe pytanko do użytkowników Amig klasycznych, którzy podpinają do swoich "przyjaciółek" multisynchroniczne panele LCD. Zastanawiam się czy taki panel poprawnie wyświetli obraz generowany przez AGĘ w rozdzielczości 640x480 Multiscan Productivity (nie pamiętam już wartości odświeżania) oraz 800x600 generowane przez kartę PicassoII (i odświeżanie na poziomie 70 Hz, coby karta nie muliła). Chodzi mi dokładnie o to czy w takich trybach będzie widoczny przeplot i czy litery przypadkiem nie będą trochę "rozmazane" na ekranie (z racji tego że rozdzielczości te są dalekie od nominalnych rozdzielczości 17 calowego panelu LCD). Mam chrapkę na monitor Samsung SyncMaster 710MP lub pokrewny.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

[#2] Re: Panel LCD 17

@MarX, post #1

Bierz Amigę pod pachę, idź do sklepu i testuj czy Ci odpowiada. Jak nie jeden to drugi sprzedawca się na to zgodzi.

Odczucie jakości obrazu jest na tyle indywidualną kwestią, że nie da się tu bazować na zasłyszanych opiniach.



Ostatnia modyfikacja: 03.04.2009 10:42:05
[#3] Re: Panel LCD 17" + Amiga klasyczna

@MarX, post #1

Witam,
Ja używam tego monitora ale tylko z kartą graficzną w A4000D,
do A500 podpinam przez SCART.
Problemów troszke jest z kartą graficzną

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=61169&t=61169

ale na 70Hz powinno być ok.

Pozdrawiam,
Stanisław
[#4] Re: Panel LCD 17" + Amiga klasyczna

@stachu100, post #3

Mówisz że A500 podpinasz przez SCART... Powiedz, jak jest z jakością obrazu (np. w gierkach/ekranie workbencha) ? Jest porównywalna do jakości scandoublera w A1200 ? Szczegóły na ekranie są "ostre" czy rozmazane, no i czy ekran "drga" w tych starszych trybach?

Co do przetestowania empirycznego to chętnie, ale w pobliskich sklepach nie mają nawet podobnego monitora więc chyba odpada :(

[#5] Re: Panel LCD 17" + Amiga klasyczna

@MarX, post #4

Z nudów składam sobie właśnie A1200 z różnych części i coby nie blokować TV podpinam ją pod tuner TV w panelu M1921TA. Z tej okazji dostrzegłem kilka drobiazgów. Z uwagi że sygnał podawany w dziwnej dla panela rozdzielczości stosuje on jakieś swoje algorytmy do poprawienia i wygładzenia obrazu. Skutkuje to rozmyciem nowo wyświetlonego ekranu czy okna (też okna z otwieranym np. menu) przez jakieś pół sekundy. Jest to wyraźnie zauważalne przy wyskakujących "requesterach". Ruch myszką zostawia za sobą na napisach i krawędziach okien rozmyty ogon coś jakby gorącego powietrza. To tez efekt pracy algorytmów poprawiania obrazu. Efekty te są niedostrzegalne w grach, widać je na ekranach WB czy DOpusa i w edytorach tekstu.
Opisane efekty teoretycznie powinny niwelować migotanie obrazu w trybach interlace, robią to na statycznych ekranach, na dynamicznych do migotania dokłada się rozmycie na ruchomych (czyli migających w tym przypadku) elementach.
Opisywany efekt może być zależny od konkretnego typu monitora, chętnie przeczytam jak to jest w innych typach. I bardzo bym prosił jeśli ktoś ma dostęp do turystycznego TV na panelu LCD o rozdzielczościach 640x480 i 800x600 o sprawdzenie czy tam występują podobne niedogodności.

Pozdrawiam
[#6] Re: Panel LCD 17

@MarX, post #4

Na SCART jest ok, obraz nie drga, jest stabilny, 0 problemów. Jak się dobrze przypatrzyć to dookoła literek (Workbench) jest delikatne halo, ale zupełnie nie przeszkadza.

Jaki jest obraz ze scandoublera to nie wiem bo nie mam.
Oczywiście obraz z karty graficznej w A4000 jest lepszy niż ze SCART-a.

Pozdrawiam,
Stacho



Ostatnia modyfikacja: 03.04.2009 14:28:17
[#7] Re: Panel LCD 17" + Amiga klasyczna

@MarX, post #1

Ja mam LCD podpięty przejściówką. Obraz 640x480 w 64 kolorach w multiscan productivity jest idealny. Nie drga, jest w miarę ostry, natywna rozdzielszość tego panelu to 1280x1024. Pod wb sprawia się wyśmienicie. Tryby PAL wyśietlam przez zewnętrzny tunerTV, także podpięty do monitora, zrobiłem w Amy układ s-video.

[#8] Re: Panel LCD 17" + Amiga klasyczna

@Bagheera, post #7

i szkoda że nie sprawdziliśmy na PowerDev jak moja Amiga z PicassoII działa na Twoim monitorze

[#9] Re: Panel LCD 17" + Amiga klasyczna

@MarX, post #8

No to przypomnij następnym razem. Spórbuję wygosodarować czas i zostać całą nockę. Więc będzie czas na testowanie :]

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem