[#1] Amiga 1200 i samsung LCD LE 32N71B
Dzień Dobry!
Jestem starym amigowcem :) Postanowiłem "odkurzyć" Amigę 1200 i podłączyć ją do telewizora LCD Samsung LE 32N71B.
http://manager.money.pl/hitech/telewizory/samsung;le;32n71b;telewizor;lcd,telewizor,5249.html
Wykonałem stosowny kabel RGB - SCART według schematu z Magazynu Amiga-efekt obraz jest na każdym telewizorze z wyjątkiem wspomnianego wyżej Samsunga(latające ku górze pasy). Kolejnym krokiem było wykonanie kabla według schematu z podanej na ppa.pl strony http://www.hardwarebook.info/Amiga_to_SCART.
Efekt: jest obraz ale jakby zamazany tzn. kolory "wyblakłe" i ogólnie bardzo męczy oczy. Poza tym po każdym resecie obraz "zaczyna latać".
Przeszukałem forum i nie znalazłem rozwiązania choć wiem ze kilka razy było o problemach z samsungami. Może udało się komuś z Szanownych Użytkowników PPA rozwiązać problem. Proszę o rady, i schemat wg którego wykonać kabel. Zastanawiam się nad zakupem kabla na allegro ale nie wiem czy nie będzie tak samo jak z tym co wykonałem?
http://allegro.pl/item601615686_kabel_do_podlaczenia_amigi_do_tv_rgb_scart.html
Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc :)

[#2] Re: Amiga 1200 i samsung LCD LE 32N71B

@rawtom, post #1

ja mam LCD Samsunga 37" i faktycznie czasem nie łapie synchronizacji w 320x256 i obraz drży w pionie (nie dzieje się tak w 640x512, gdzie TV dodatkowo robi za super flicker-fixer :) ).
W przypadku gdy po zmianie rozdzielczości na niską (np. włączając gierkę WHDLOADem) zaczyna drżeć, włączam i wyłączam TV i już jest ok. Niestety w przypadku Atari 8-bit ten zabieg nie pomaga



Ostatnia modyfikacja: 09.04.2009 10:04:50
[#3] Re: Amiga 1200 i samsung LCD LE 32N71B

@Jacques, post #2

Jacques jakiego kabla używasz do podłączenia Ami do LCD???
Poproszę o schemat OK
Z góry dziękuje!!!
[#4] Re: Amiga 1200 i samsung LCD LE 32N71B

@rawtom, post #1

Hmm trudno powiedzieć, lecz może pomoże s-video?

[#5] Re: Amiga 1200 i samsung LCD LE 32N71B

@rawtom, post #3

Kabel RGB->EURO ;) S-video raczej nie pomoże (nie pomogło też w przypadku Atari 8-bit), wszak RGB to LEPSZA jakość obrazu niż S-video ;)



Ostatnia modyfikacja: 14.04.2009 11:13:07
[#6] Re: Amiga 1200 i samsung LCD LE 32N71B

@rawtom, post #1

Witam, mam ten sam problem, czy ma ktoś schemat owego połączenia?

[#7] Re: Amiga 1200 i samsung LCD LE 32N71B

@grzybek71, post #6

Ja posiadam Samsunga 32A656 i nie mam absolutnie żadnych problemów z tych opisywanych przez was. Mam kilka różnych kabli RGB oraz kilka Amig i wszystko działa prawidłowo. Obawiam się, że to może być wina telewizorów.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem