[#1] Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK
Ktoś zainteresowany?

http://eab.abime.net/showthread.php?t=44008
http://amibay.com/viewtopic.php?f=24&t=2233

Z pierwszej partii zamówień 10 sztuk zeszło jak ciepłe bułeczki, teraz szykuje się 20 sztuk.

W razie czego służę pomocą, goście są poważnymi ludźmi odpowiedzialnymi między innymi za projekt AmiBay i Retr0Bright więc nie ma się co obawiać "nadużyć".



Ostatnia modyfikacja: 10.04.2009 19:22:06
[#2] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Shoonay, post #1

Hm
Jak tam wyjdzie z przesyłką ? Czy lepiej zebrać kilka zamówień?
[#3] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Dark_luke, post #2

Z tego co pisze to nie ma problemu z międzynarodową przesyłką, podana cena za towar to £30 (około 145PLN) + £5 za koszty wysyłki (około 25PLN) ale mogę się jeszcze dopytać w razie jakby zgłosiło się więcej osób.
BTW to ta forma sprzedaży wymaga też przedpłaty na konto połowy z ogólnej ceny za towar.



Ostatnia modyfikacja: 10.04.2009 19:20:15
[#4] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Shoonay, post #3

Shoonay jak coś to ja jestem ciągle zainteresowany, bo czekać mi się niechce aż ktoś zrobi w Polsce coś takiego :) poza tym moja A600 już się doczekać nie może :D

[#5] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@esial, post #4

Ja w tej chwili przerabiam ten projekt LVD na wersję 5.5mb z możliwością wyłączenia FAST'u, bo 8mb blokuje PCMCIA więc i tak każdy by ustawiał sobie na 5.5mb. Problemem są podstawki PLCC, jeśli ktoś ma jakieś namiary na dobre podstawki SMD PLCC 68 to proszę dać znać, bo pierwsze trzy płytki mi przez nie nie wyszły i je "zwaliłem" kombinując. Sam LVD przyznał w którymś poście na EAB, że nawet mimo nowego projektu płytek występują problemy u ludzi. Specjalne podstawki używane w kartach turbo nie są nigdzie dostępne. Kiedyś widziałem jakieś wzmacniane podstawki, ale nie mogę ich teraz znaleźć.

To jest podstawka, której używałem( ok 2.50zł): http://www.tme.eu/katalog_pics/2/b/8/2b8d91d943fdfea280260ecd6c3c16ea/plcc-68-smd.jpg

A teraz myślę o takiej (ok 6.50zł): http://www.tme.eu/katalog_pics/8/5/5/855f706b3ea12a35584804d011b2e615/822516-5.jpg

Co z tego wyjdzie to czas pokaże.

[#6] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@esial, post #4

He, moja A600 też mnie nagabuje ciągle ;)

Cóż, podobnie jak poprzednia partia, tak i ta zeszła w ciągu paru dni...
Kolejna w drodze, najprawdopodobniej jeszcze większa i może nawet tańsza, stay tuned. ;)

Niewiele osób się do mnie zgłosiło, ale większość prosiła o zorganizowanie jakiegoś "masowego" zakupu, zastanawiam się tylko, czy jest sens?
Może i przesyłka z Anglii do Polski wyszłaby taniej jeśli udało by się wszystko upakować do jednej paczki (chociaż też do pewnego stopnia), ale już rozsyłka do kolejnych osób zwiększyła by ogólną kwotę do zapłacenia.
Tak tak, wiem, to w sumie kwestia tylko kilkunastu złotych (koperta bąbelkowa + przesyłka), ale też obowiązek na mojej biednej głowie ;)
Plus fakt, że nie zamawiałem nigdy nic z zagranicy.
Najprawdopodobniej w grę wchodzi jedynie wpłata poprzez serwis PayPal, a to Ci u nas w Polsce niezbyt popularne jest...
Ktoś miał z tym do czynienia?

[#7] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@rafgc, post #5

rafgc napisał(a):

> 8mb blokuje PCMCIA więc i tak każdy by ustawiał sobie na 5.5mb.

Każdy jak każdy... ;)
Ja tam nie uzywam PCIMCI do absolutnie niczego i wolałbym wymaksować pamięć ile się da.

[#8] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Shoonay, post #7

Większość używa do wymiany plików przez CF, dlatego woleliby nakładkę na procesor niż karta SRAM na PCMCIA, mi też ten port jest niepotrzebny dlatego zrobiłem 8mb ale się przejechałem z tymi podstawkami i teraz robię drugi raz.

Co do masowego kupowania z Anglii, to jeszcze trzeba mieć szczęście, żeby wszystkim udało się zaklepać.



Ostatnia modyfikacja: 20.04.2009 13:28:57
[#9] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@rafgc, post #8

rafgc napisał(a):

> Co do masowego kupowania z Anglii, to jeszcze trzeba mieć
> szczęście, żeby wszystkim udało się zaklepać.

Lub wystarczy znać się dobrze z Keithem (Zetr0 z EAB) ;)



Ostatnia modyfikacja: 20.04.2009 13:37:31
[#10] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Shoonay, post #9

no to jak już będziecie mieli, to pochwalcie się jakimiś fotkami, wrażeniami z używania i czy nie było żadnych problemów

[#11] Re: Nowe rozszerzenie pamićci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Shoonay, post #6

Najprawdopodobniej w gre wchodzi jedynie wpłata poprzez serwis PayPal, a to Ci u nas w Polsce niezbyt popularne jest...
Ktoś miał z tym do czynienia?
---------------
Witam.
Do PayPal-a wystarczy adres e-mail i zwykłe konto - karta kredytowa nie jest wymagana.
Korzystam z tego od kilku lat i nieraz duże kwoty przelewałem zagranice.
Pozdrawiam.



Ostatnia modyfikacja: 21.04.2009 00:50:28
[#12] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Shoonay, post #6

PayPal od dobrych kilku lat nie stanowi już takiej egzotyki w Polsce. Spokojnie można się zarejestrować i korzystać (przedmówca pisze, że nie trzeba nawet karty kredytowej, ja akurat powiązałem sobie konto PayPal z kartą Visa, więc nie wiem jak jest bez). W każdym razie to działa :)
[#13] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@rafgc, post #10

rafgc napisał(a):

> no to jak już będziecie mieli, to pochwalcie się jakimiś
> fotkami, wrażeniami z używania i czy nie było żadnych problemów

Nie potrafię teraz znaleźć, ale na EAB tam się ostro rajcowali już gotowymi projektami ;)

BTW: Na A600 można uzyskać pełne 2MB Chip + 8MB Fast na tejże karcie, wystarczy wykonać dość proste lutowanie ;)
Oto schemat dla JUNE BUG - A600 REV 1.5, a tutaj póżniejsza wersja opracowana dla wszystkich wersji płyt głównych A600.
Niestety, najtrudniejszą rzeczą jest znalezienie pasującej kości...



Ostatnia modyfikacja: 21.04.2009 09:45:02
[#14] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Shoonay, post #13

"BTW: Na A600 można uzyskać pełne 2MB Chip + 8MB Fast na tejże karcie, wystarczy wykonać dość proste lutowanie
Oto schemat dla JUNE BUG - A600 REV 1.5, a tutaj póżniejsza wersja opracowana dla wszystkich wersji płyt głównych A600.
Niestety, najtrudniejszą rzeczą jest znalezienie pasującej kości..."

Ja mam 4 takie kości z poprzednich amig, ale na starych kartach graficznych np s3 można znaleźć takie same, tylko szybsze (ale trzebaby wymieniać wszystkie kości w amidze, żeby działały szybciej), kiedyś włożyłem do takiej karty graficznej 2 kości od amigi i działała

[#15] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@rafgc, post #14

A może chciałbyś ze dwie odsprzedać? ;)
(zakładając że to na 100% te właściwe)

[#16] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Shoonay, post #13

Temat o PiggyBack Mod był już wałkowany na forum :] poza tym raczej mi się najtrudniej to lutuje między dwoma kościami pamięci na płycie, ale można sobie ułatwić przycinając nóżki lutowanych kości tak żeby tylko stykały się z kośćmi na płycie.

[#17] Re: Nowe rozszerzenie pamićci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@ted, post #11

Dzięki ted i wali7 za informejszyn, w takim razie nie widzę problemów i każdy z zainteresowanych może sobie z łatwością założyć takie konto i przesłać odpowiednią kwotę dla Zetr0.

(BTW: Plotka głosi że za jakieś 4 tygodnie następna partia rozszerzeń ;))

[#18] Re: Nowe rozszerzenie pamięci 8MB dla A600 do kupienia w UK

@Shoonay, post #15

byc może oddałbym ci je za darmo, gdybym wiedział czy wszystkie są dobre, jedną parę wylutowałem z amigi, która miała zielony ekran i nie wiem które teraz to były i nie wiem jak to sprawdzić, chyba, żeby przylutować na kości pamięci podstawki soj40 i dopiero w nie wkładać pamięci.

Co do ruskiego fastu, to skoro można robić w Anglii, to może i w Polsce, napisałem do LVD, zobaczymy co z tego wyniknie.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem