[#1] cd-rom nie widzi
zainstalowałem ClassicWB teraz mi cd romu nie widzi robiłem mount cd0: i nic ;/ co zle robie

[#2] Re: cd-rom nie widzi

@WoYtEk, post #1

A device i unit ustawiłeś prawidłowy?
[#3] Re: cd-rom nie widzi

@kmilota, post #2

a jak to ustawic bo juz nie pamietam ?

[#4] Re: cd-rom nie widzi

@WoYtEk, post #3

Podejrzyj plik CD0 poleceniem Info z Workbencha. W tooltype'ach masz podane parametry UNIT=X i DEVICE=xxxxx.device. Tam musisz wpisac odpowiednie dane.

[#5] Re: cd-rom nie widzi

@OSH, post #4

tool types mam tak

ACTIVATE=1
DEVICE=scsi.device
UNIT=0

jak chce zrobic mount to wywala mi 'SectorsPerTrack' is not a valid keyword (file 'CD0', line 17, column1)

[#6] Re: cd-rom nie widzi

@WoYtEk, post #5

A korzystasz ze scsi.device do odczytu napędu, czy też z atapi.device? Ja mam atapi.device i unit 1.

[#7] Re: cd-rom nie widzi

@WoYtEk, post #5

W tym momencie, masz ustawioną mountlistę, że (prawdopodobnie) próbuje zamontować dysk twardy jako napęd CD. Zmień DEVICE i UNIT - zajrzyj do dokumentacji CDFS.

[#8] Re: cd-rom nie widzi

@APC74, post #7

a jak mam to przestawic ?? i jak sprawdzic jakie mam dewice ?? unit
=0 przestawialem na 1 i nic

[#9] Re: cd-rom nie widzi

@WoYtEk, post #1

jak robie mount cd0: to wywala mi ERROR: 'SectorsPerTrack' is not a valid keyword
(file 'SYS:Stroge/DOSDrivers/cd0:, line 17, column 1)

[#10] Re: cd-rom nie widzi

@WoYtEk, post #9

To znaczy, ze w lini 17 pliku CD0 z devs:dosdriers jest błąd.
Poprostu wstaw przed tą linijką /* i po krzyku - dla napędu cd ten paramert i tak jest bez użyteczny.

Chociaż w moich mountlistach jest tylko BlocksPerTrack nie znalazłem żadnego sectorsper track.

[#11] Re: cd-rom nie widzi

@11MASTEr, post #10

ale gdzie to wstawić ?? bo patrzyłem i nie mogć dojść ;/ nie jestem jeszcze as z amigi pomóżcie

[#12] Re: cd-rom nie widzi

@WoYtEk, post #11

Otwierasz w edytorze tekstu plik:
:Storage/DOSDrivers/CD0
Przechodzisz do linii 17, powinna być tam opcja:
SectorsPerTrack = XXXXXX (XXXXXX -jakieś cyfry)
Wyłączasz tą linijkę wpisując na początku i końcu znaki "/*", "*/", czyli będzie to wyglądało mniej więcej tak:
/* SectorsPerTrack = XXXXXX */
i zapisujesz plik.
Teraz spróbuj zamontować CD0.

EDIT:
Na stronie ClassicWB znajduje się FAQ, a w nim:

CDROM problems

In the "MyFiles" folder you will find CDROM software ready to install. This will allow the ClassicWB to access your CDROM and installation is relatively straightforward. Be sure to call the device either the default CD0, CD or CDROM and you will end up with a nice Workbench icon. Also when asked to choose a CDDA program select "SongPlayer" in the programs directory. If you experience problems in UAE, make sure the "UAEscsi.device" box is checked under the Misc tab and a recent ASPI layer is installed on your Windows OS.




Ostatnia modyfikacja: 14.04.2009 08:55:36
[#13] Re: cd-rom nie widzi

@APC74, post #12

Zrobiłem tak to teraz mi wywala


SectorsPerTrack' is not a valid keyword (file 'CD0', line 18, column1)

tam gdzie było line 17 jest teraz 18 ?




[#14] Re: cd-rom nie widzi

@WoYtEk, post #13

Spróbuj zainstalować dla próby AmigaSYS3, tam automatycznie system skonfigurowany jest do obsługi cd jako unit 1 (0=master, 1=slave?), wkładasz cd i klikasz "mount cd rom" na dole w pasku :)

[#15] Re: cd-rom nie widzi

@WoYtEk, post #1

wyprzedaje swoje kolekcje kończć z amigami raz na zawsze

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem