[#31] Re: MP3 -> IFF

@kmilota, post #30

Jakiej biblioteki?

[#32] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #31

Ja kiedyś konwertowałem mp3 do iff na swojej A600 bez problemu ale nie były to całe utwory tylko raczej krótkie dźwięki, sample, ponieważ konwersja długo trwała. jak chcesz to sprawdze jak to się robiło i wkleje Ci tu sposób.
[#33] Re: MP3 -> IFF

@kmilota, post #30

Potrzebny był narrator.device, teraz wszystko gra. Qkiz, jeśli możesz to proszę o wytłumaczenie. Dzięki z góry

[#34] Re: MP3 -> IFF

@cholok, post #25

ja mialem ok 140 mb muzyki w 8SVX skompresowanym XPK smigalo w hipku na A600 2 MB chip tak ze mozna bylo discobanjo robic na korytarzu w akademiku :PPPP
przerabialem jednak wszystko na 68040 (mpega + cruncher)

[#35] Re: MP3 -> IFF

@QkiZ, post #32

A robiłeś to na 1 MB?

[#36] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #35

mialem 2048 kb chip .. nie wyciaglaem rozszerzenie ale jesli nie masz zbyt wzbogaconego WB2.1 i po starcie bedzie ok 700 kb byc moze uruchomi sie Hip i wystarczy na buffor do decruncha 8SVX z XPK .. wiem ze smigalo u mnie w STEREO 22 KH 8 BIT ..

[#37] Re: MP3 -> IFF

@HOŁDYS, post #36

Na razie żaden konwerter nie przerobił muzy na postać Amigi. File is not a valid IFF sound. Jaki player pójdzie na 1 MB? Może spróbować odtworzyć czym jakiegoś wave'a?

[#38] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #37

Przerob MP3 do Wave lub Aiff na pececie lub na Amidze np. za pomoca SampleZ lub DiamondGUI.
Tak otrzymany plik (wave/aiff) w czytaj na Amidze lub WinUAE do np. programu 8SVXtoXXX http://aminet.net/mus/misc/8SVXtoXXX.lha
Format zapisu ustaw jako 8SVX. Powinno dzialac. Podobnego softu do konwersji powinno byc wiecej, ale ten ma fajne GUI w MUI i jest prosty w uzyciu.

Do 8SVX potrafi zapisywac wiele innych programow. Jak ci sie nie uda tym, to podam nastepne



Może spróbować odtworzyć czym jakiegoś wave'a?

Play16 z Aminetu.



Ostatnia modyfikacja: 28.04.2009 14:35:01
[#39] Re: MP3 -> IFF

@Andrzej Drozd, post #38

Play16 odpala tylko z pliku Play16_NoAsync ale nie odtwarza. Plik Play16 powoduje błąd (ramlib, 80000004). 8SVXtoXXX nie może otworzyć muimaster.library mimo że wymaga V11+ a ja mam wersję 19.31 skopiowaną stąd: http://aminet.net/util/libs/mui38usr.lha



Ostatnia modyfikacja: 28.04.2009 16:44:50
[#40] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #39

Czyli nie masz zainstalowanego MUI. Musisz zainstalowac instalatorem. Sprawdz czy masz wszystkie przypisy w User-Startup. Albo sciagnij gotowy system z jakiegos AmigaSYS lub AmiKita.
[#41] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #39

Co do Play16, to spojrz do .doca.
Czy masz asyncio.library? Bilioteka jest na Aminecie.
[#42] Re: MP3 -> IFF

@Andrzej Drozd, post #40

Czyli jak go skombinować?

W .docu pisze że potrzebny jest maestix.library, niestety przy próbie instalacji wywala Unable to compile script.

Czemu to MUI jest takie głupie? Nie dość że dwa foldery o identycznej nazwie to jeszcze plik o nazwie " " który daje błąd przy instalacji :/




Ja się zaraz zastrzelę! Próbowałem MUIBuildera 2.0 a tu surprise: Potrzebujesz co najmniej MUI 2.2 aby użyć MUIBuildera 2.0. Od czego zacząć? Pomóżcie!



Ostatnia modyfikacja: 28.04.2009 21:56:58



Ostatnia modyfikacja: 28.04.2009 22:10:45
[#43] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #42

zacznij od tego, a tego muibuildera zostaw w spokoju

http://aminet.net/util/libs/mui38usr.lha

[#44] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #42

jaa2 :) a moze bedzie prosciej i szybciej jak mi podeslesz mp3ki ja ci to na 060 zrobie i wysle 8SVX xpk .. ? :D bo meczysz sie przeokrutnie

[#45] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #42

Zaczac nalezy od instalacji MUI. Jezeli instalka z Aminetu ci sie wywala, to rozpakuj archiwum z Aminetu recznie (koniecznie pod Amiga/WinUAE! a nie na pececie pod Total Commanderem) za pomoca np. programu GuiARC z Aminetu i pliku lha.exe (takze z Aminetu), ktore musisz wrzucic do katalogu C na partycji systemowej oraz zmienic nazwe z lha.exe, na LHA.

Rozpakowany katalog MUI wrzuc bezposrednio na partycje systemowa. W S:user-startup, koniecznie musisz dopisac taka linijke:

;BEGIN MUI
if exists "SYS:MUI"
assign MUI: "SYS:MUI"
if exists MUI:Libs
assign add LIBS: MUI:Libs
endif
if exists MUI:Locale
assign add LOCALE: MUI:Locale
endif
version >nil: exec.library 39
if not warn
if exists MUI:Docs
if exists HELP:dummy ; do not remove
endif ; this entry!
assign add HELP: MUI:Docs
endif
endif
endif
;END MUI


Mozesz to zrobic na Win. Skopiuj ten tekst stad, wczytaj user-startup do WordPada (Start/Akcesoria/Worpad). Wklej i nadpisz.

Dodane: Zamiast tych wrednych usmieszkow, powinno byc M U I : D o c s (popraw to recznie bez odstepow).



Ostatnia modyfikacja: 29.04.2009 12:17:15
[#46] Re: MP3 -> IFF

@Banderas, post #43

Właśnie to próbowałem i wywala.

HOŁDYS dzięki ale wolę sam do tego dojść ;)

Andrzej Drozd, za chwilę zastosuję się do Twojej rady.

[#47] Re: MP3 -> IFF

@Andrzej Drozd, post #45

Pobrałem i wrzuciłem do C GuiARC, plik msdos-lha.exe i zmieniłem nazwę na LHA ale po wybraniu opcji Ext/Cp pisze że plik lha not executable. To samo jak użyłem pliku stąd: http://aminet.net/mods/blasa/bl_equinox.lzh

[#48] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #47

A czym rozpakowales GuiARC?

Sprobuj uzyc tego LHA http://people.freenet.de/aclogic/lha_68k.lha
Wypakuj na Total Commandrze itp.

[#49] Re: MP3 -> IFF

@Andrzej Drozd, post #48

Rozpakowałem na Ubuntu używając linuksowego rozpakowywacza. Teraz działa :) już się rozpakowuje. Te linijki dopisać na końcu?

[#50] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #49

Te linijki dopisać na końcu?

W user-startup obojetnie. Moze byc na koncu.

Nie pomyl ze startup-sequence, bo tam mozna wkleic zamiast w user-startup, ale koniecznie trzeba po:
execute s:user-startup
end if

W swiezo zianstalowanym systemie nie ma pliku user-startup i trzeba go stworzyc np. jakims edytorem tekstu.



Ostatnia modyfikacja: 29.04.2009 14:52:08
[#51] Re: MP3 -> IFF

@Andrzej Drozd, post #50

Czyli do startup-sequence też wkleić?

8SVXtoXXX dalej nie może otworzyć muimaster.library



Ostatnia modyfikacja: 29.04.2009 15:10:32
[#52] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #51

A wklej, zobacz co sie stanie.
Sprobuj jeszcze zawartosc MUI/Libs wrzucic bezposrednio do Libs na partycji systemowej (biblioteki sie nie pomieszaja, poniewaz zaczynaja sie na "mui).
[#53] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #39

ze sie wtrace na golej A1200 uzywalem MUI w wersji 3.6 bo 3.8 zabieralo troche wiecej pamieci i jest xpk do pakowania dla shella tak samo odgrywajka sampli spakowanych xpk itd.

[#54] Re: MP3 -> IFF

@Andrzej Drozd, post #52

Czemu tu nie ma Kopiuj i Wklej? :D Jak skopiować te wszystkie pliki?

[#55] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #54

:P :P :P
Poczytaj manuala do WB, albo uzyj FileMastera. Ba! GuiARC tez potrafi dzialac jak Filemaster.

Co do MUI, to przeczytaj dokumentacje, byc moze czegos brakuje w systemie (sprawdz to za pomoca SnoopDOSa z Aminetu), cos ci kaszani przypisania, albo...zapomniales zresetowac Amige po wpisaniu przypisan w user-startup ;)

Porcja innego softu do konwersji sampli.
http://aminet.net/search?query=sound+box (pelna wersja, musisz pobrac tez klucz).
http://aminet.net/mus/edit/Samplemanager.lha - darmowy
http://aminet.net/mus/edit/SampleZ.lha - darmowy

Czesc z nich bedzie potrzebowac, AHI, byc moze datatypow itd.
Najmniej wymagajacy jest pierwszy, SoundBox.



Ostatnia modyfikacja: 29.04.2009 16:14:53
[#56] Re: MP3 -> IFF

@Andrzej Drozd, post #55

Andrzej nie zapominaj ze on ma gola A600 :) datatype czy AHI mu sie nie przyda :PP

[#57] Re: MP3 -> IFF

@HOŁDYS, post #56

Ja mialem na mysli WinUAE/UAE. Na A600, mozna wyprobowac SoundBoxa.
[#58] Re: MP3 -> IFF

@Andrzej Drozd, post #55

Witam po długiej przerwie. Postanowiłem odpalić normalny plik IFF za pomocą kilku programików: PlaySound, JBPLAY, RudeSAMP. Niestety pliki są odtwarzane w zwolnionym tempie :( Zwiększanie bufora jak i częstotliwości powoduje wzrost szybkości odtwarzania, ale tylko do pewnego momentu. Wciąż gra za wolno. Jakieś sugestie?

[#59] Re: MP3 -> IFF

@jaa2, post #1

Ja się podepnę z pytane, Czy jest jakiś program który potrafi hurtowo przerabiać mp3 na wav lub 8scx? Chodzi mi o zasadę działania podobna do pic convert zaznaczasz katalog a program przerabia wszystko co tam jest. Pic convert ma jeszcze te fajna funkcje ze zmienia nazwy rozszerzenia plików.

@jaa2
Ja mam sporo muzyki na Amidze 600 w formacie wav. Ale przerabiałem mp3 na wav za pomocą Amigi 1200. Na A600 to sadomasuhizm. Jeden utwór poleci pewnie, z 5-6 godzin. RObiłem to ręcznie za pomoca programu mpega.

Skłądnia


mpega -d2 -q1 -s -m -W plik.mp3 plik.wav


Grało bezproblemowo na amdzie 600. Możesz użyć winue.


Pamiętam kiedyś w okolicach roki 98 zrobiłem mega myk. Na kompakcie Magazynu Amiga dołaczanego do gazety numer 6 jest piosenka o mietku żulu. Fajna nutka :P



Kolega miał Amigę 600 z 1mb ramu. Przerobiłem te mp3 na wav i po pocięciu plik mieścił się na 3 dyskietkach. Zostawało trochę miejsca więc wrzuciłem na pierwszą play16 i napisałem taki fajny skrypt w Amiga dosie.


Skrypt kopiował druga dyskietkę do ramu. Plik zajmował coś koło 700kb. W każdym razie starczało ramu aby wepchnąć tam play 16 i bufory dla niego. Efekt był ciekawy. Play16 wgrywał sobie z dyskietki pierwszą cześć muzyki i puszczał. Co ciekawe po dodaniu kilku buforów dla df0 bez zacinania była muzyka odtwarzana. Gdy skończył materiał z df0: program zaczynał odrazu odtwarzać to co miał w ramie. W międzyczasie zmieniało się dyskietkę i po zakończeniu odtwarzania z ramu program znowu przerzucał się na dyskietkę. Były króciusieńkie przerwy ale i tak załoga , kŧóra to odsłuchiwała była pod ogromnym wrażeniem. Pamiętam ,że wtedy nawet
"wydałem" dosyć sporą porcje muzy. achhh czasy podstawówki:)


Potem ta zacząłem kombinować z filami w formacie cdxl. W planach miałem wydać pancernych na dyskietkach :) Ale przedsięwzięcie upadło.

Benedykt Dziubałtowski

[#60] Re: MP3 -> IFF

@Benedykt Dziubałtowski, post #59

amisox i gui do niego poradzi sobie z wieloma plikami i ze zmiana nazw
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem