[#1] Jak sprawdzic czy stacja jest DD 880 czy HD 1.76 ? ?
Nigdy nie uzywalem stacji HD a posiadam jedna stacje micronika (nalepka jest zdarta widac tylko nazwe firmy) wiec nie wiem jak przetestowac ja pod wzgledem dyskietek 1.44 .

[#2] Re: Jak sprawdzic czy stacja jest DD 880 czy HD 1.76 ? ?

@PrzemasIII, post #1

Zapakuj do niej dyskietkę 1,44 i nawet zwyczajnym systemowym rozkazem "format" potraktuj. jeśli to stacja HD, to powinna sformatować się, pod FFS, na pojemność 1760 KB.

Z szacunkiem
Des
Ps. "Gęste" stacje Micronicka nie potrzebują żadnego dodatkowego oprogramowania i tak dalej. Klasyczny Workbench je widzi i akceptuje.

[#3] Re: Jak sprawdzic czy stacja jest DD 880 czy HD 1.76 ? ?

@Des, post #2

Dzieki za pomoc. Okazuje sie ze to stacja HD ale popsuta :( . Wykrywa dyskietki prawidlowo 1760k ale nie jest w stanie ich formatowac pod FFS (not a valid dos disk)... Da sie to jakos naprawic ?

[#4] Re: Jak sprawdzic czy stacja jest DD 880 czy HD 1.76 ? ?

@PrzemasIII, post #3

Dobra dziala :) Uzylem dyskietki czyszczacej no i okazalo sie ze nowe dyskietki HD z pudelka byly uszkodzone... Jeszcze raz dzieki za pomoc Des

[#5] Re: Jak sprawdzic czy stacja jest DD 880 czy HD 1.76 ? ?

@PrzemasIII, post #4

Nie ma za co Cieszę, że dziala. Zbyt wielu tych gęstych mikronickowych stacji nie ma na rynku. Dla fana klasyków to taki smakołyczek fajny.

Z szacunkiem
Des

[#6] Re: Jak sprawdzic czy stacja jest DD 880 czy HD 1.76 ? ?

@Des, post #5

a zdobylem ja zupelnie przypadkiem :), zakupilem ja jako stacje DD w obudowie tower . Zorientowalem sie po dwoch tygodniach jak spojrzalem na napis Micronik :)



Ostatnia modyfikacja: 17.04.2009 20:38:23
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem