[#1] Jak ustwić CD-rom i stację dyskietek pod OS 3
Wita. Mam pytanie jak sprawdzić czy Cd - rom oraz stacja dyskietek działają poprawnie pod OS 3 w A1200. Mam podłączone zasilanie i to działa (czyta płyty CD). W systemie jak można przejrzeć zawartość płyty i czy system widzi napędy, a następnie wystawić skrót na pulpit? Z góry dziękuję.Pozdrawiam.
[#2] Re: Jak ustwić CD-rom i stację dyskietek pod OS 3

@mariox5, post #1

Normalnie po włożeniu płyty do napędu na pulpicie powinna wyskoczyć ikonka. Zależy jakiego używasz systemu do obsługi CD, ale powinieneś spróbować najpierw zamontować CD-rom (mount CD0). Można zrobić tak aby cd-rom był montowany przy starcie, ale to raczej na nic bo bez włożonej płyty to i tak ikonka się nie pojawi.
W moim przypadku (AsimCDFS) jest w systemie specjalny Devs (CD0_asimcdfs czy coś takiego o ile się nie mylę).

[#3] Re: Jak ustwić CD-rom i stację dyskietek pod OS 3

@mariox5, post #1

mariox5 napisał(a):

> Wita. Mam pytanie jak sprawdzić czy Cd - rom oraz stacja
> dyskietek działają poprawnie pod OS 3 w A1200.

Wsadzić płytę CD - powinna pojawić się ikonka na pulpicie.
Wsadzić dyskietkę - powinna pojawić się ikonka na pulpicie.

> Mam podłączone
> zasilanie i to działa (czyta płyty CD).

Skąd wiesz że czyta płyty? Możesz przeglądać pliki?

> W systemie jak można
> przejrzeć zawartość płyty i czy system widzi napędy, a
> następnie wystawić skrót na pulpit?

Skrót na pulpit?? A co to windows?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem