[#1] Problem z obrazem A1200
Witam,
zakupilem ostatnio A1200 i podlaczalem ja przez port video przez scart kabel dostarczony z ami i zamiast obrazu mam bialy ekran.
Monitor do ktorego podlaczalem to LCD Samsung SyncMaster 940MW z opcja tunera tv (scart,svideo,euro,cinch posiada).

Nie wiem dlaczego nie dziala?Moze cos robie zle?
Podlaczylem za to innym kablem do wejscia antentowego (tv oraz lcd) i wszystko gra widok jest.

Czy mozliwe, ze kabel jest uszkodzony, albo cos nie tak?Bo jest strasznie gruby.
Moze sprobowac na innym kablu?
Jakie jest optymalne podlaczenie do monitorka LCD przez euro czy moze s-video sobie kabel zrobic?

Pozdrawiam i prosze o pomoc i porade,
maxi77
[#2] Re: Problem z obrazem A1200

@maxi77, post #1

A czy monitor "łapie" PAL? Wejdz do sys:storage/monitors i kliknji na Multiscan, jezeli obraz sie pojawi, tzn. ze musisz dokupic Scandoubler.
[#3] Re: Problem z obrazem A1200

@Andrzej Drozd, post #2

Nie no nie wiem, bo od razu po dostarczeniu komputera chcialem podlaczyc pod monitor i bialy obraz.
A jak podpialem pod antenowe to wszystko okej.
Monitor ma tryb TV pisalem o tym wiec wchodzi EURO i tylko wystarczy przelaczyc przelacznik na wybor AV.

Lecz jak podlaczam kabel antenowy to wchodzi spokojnie workbench 3.0 laduje sie, wiec sprawdze w opcjach.
[#4] Re: Problem z obrazem A1200

@maxi77, post #3

Aha, nie doczytalem. Czyli chodzi o telewizor LCD, a nie monitor. Na forum juz bylo odonosnie tej sprawy. Chodzilo o to, ze TV nie dostaje jakiegos sygnalu (nie uzywam takiego sprzetu i nie wiem dokladnie). Poszukaj na forum lub ktos o tym napisze.
[#5] Re: Problem z obrazem A1200

@maxi77, post #3

Jak juz wspominal Andrzej moze brakowac jakiegos sygnalu na EURO zlaczu.
U mnie na zwyklym TV, po podlaczeniu obrazu z Amigi przez EURO, pomagalo wlaczenie telegazety z pilota.
Sprobuj.

A1200 mozesz podlaczyc przez EURO, cinch i antenowy, a przez s-video po wykonaniu dodatkowego "modulu". Opis na ppa.
[#6] Re: Problem z obrazem A1200

@Norbert, post #5

Miałem dokładnie tak samo z telegazetą
[#7] Re: Problem z obrazem A1200

@maxi77, post #1

Ja też miałem taki problem ale okazało się że nie było jednego połączenia

muszisz podłączyć pin 23 amiga z 16 euro

link do tematu http://eab.abime.net/showthread.php?t=37187

[#8] Re: Problem z obrazem A1200

@damianx, post #7

Macie racje chlopaki ;)
Sprawdzalem kabel (doscyc gruby i srednice ma z 1cm) i nie ma przylutowanego kabla miedzy 16 EURO a 20 pinem AMIGA.
Teraz zastanawiam sie jak kabel zmiescic tam w tym grubym to ciezko bedzie...wiec chyba dosztukowac bedzie trzeba, czy to nie bedzie zaklucalo pracy na monitorze/TV LCD?

Dlaczego tak jest, ze ten kabel taki ma defekt nie przylutowany jeden kabel po co tak ludzie robia i do czego taki sie przydaje?
Ja dostalem taki w komplecie z Ami.
[#9] Re: Problem z obrazem A1200

@maxi77, post #8

A moze da sie wykorzystac jeden z przewodow w kablu do polaczenia 16 EURO a 20 pin Amiga?
Jakie piny masz polaczone po stronie Amigi i EURO ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem