[#1] Amiga 1200 i jakie rozszerzenie....?
Witam,
jestem swiezym posiadaczem Amigi 1200 z niemiec.
Posiada ona jedynie dysk 2,5GB CF oraz wgrany workbench 3.0 na dysku.
Chcialbym wlozyc do Amigi jakis dopalacz (karte turbo), ale oczywiscie taka dzieki ktorej pojda wszystkie amigowe demka, gry uruchomia sie np. NAPALM czy pojdzie oraz te stare tez gry pojda.
Czy to mozliwe na karcie turbo?

Czy to mozliwe, ze karta turbo bizzarda 1230 jest bardziej kombatybilna niz 1240 tego samego producenta?
Czy sa karty takie dzieki ktorym mozna wylaczyc dopalacz czy jakos go zatrzymac przez bootowanie czy kombinacje klawiszy i dzieki temu bede mogl grac w gry stare tez jak i najnowsze produkcje (tyczy sie te co wyszly do tej pory np. NAPALM).

Czy lepiej kupic dobra karte turbo co sa dostepne, a te stare gry co nie uruchomia sie razem z programami uruchomic na emulatorze UAE na PC (mam dobry piec mocny).

Co sadzicie?Wszelkie sugestie i wnioski prosze o odpowiedz i porade.
Pozdrawiam,
Maxi77
[#2] Re: Amiga 1200 i jakie rozszerzenie....?

@maxi77, post #1

Temat byl walkowany miliony raz na forum. Poczytaj troche archiwalne tematy.

[#3] Re: Amiga 1200 i jakie rozszerzenie....?

@maxi77, post #1

Jup, temat byl juz wiele razy przerabiany.
Z mojej strony moge napisac ze mam 040/40 Blizard 16 mb fast i Napalm chodzi i w "pal low res" da sie grac wygodnie. Payback tez chodzi i wiekszosc dem na age do roku 2001 tez z powodzeniem sie uruchamiala. Z grami tymi bardzo starymi lub specyficznymi dobrze radzi sobie "WHDload".



Ostatnia modyfikacja: 28.04.2009 08:47:07
[#4] Re: Amiga 1200 i jakie rozszerzenie....?

@maxi77, post #1

maxi77 napisał(a):

> Witam,

> Czy to mozliwe, ze karta turbo bizzarda 1230 jest bardziej
> kombatybilna niz 1240 tego samego producenta?

Niby prawda , ale nie do konca , chodzi raczej o zastosowane procesory niz o sama karte. 040 jest bardziej zaawansowany technologicznie i z tad mniejsza kompatybilnosc , ale czesto pomaga wylaczenie cash-u i tym podobnych dodatkow.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem