[#1] Problem z ponownym wejsciem do WB :(
Witam,

Mam pytanie do Was.
A wiec od kilku dni mialem kilka problemow na mojej Amidze. Postanowilem wiec zainstalowac OS 3.9 na nowo, przedtem jednak zrobilem kopie mojego WB na innej patrycji, tak na wszelki wypadek. Niestety po udanej instalacji problemy zostaly te same, wiec postanowilem przez DOpus zkasowac nowy Workbench i zastapic go moja wczesniejsza wersja.
Niestety w czasie kasowania Dopus mi wywalilo głową w mur i teraz niepotrafie wejsc do systemu w zaden sposob. Wściekły

Co robic? Prosze o pomoc!pomoc2


Pozdrawiam,

[#2] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #1

Odpal WB z dyskietki i przekopjuj jeszcze raz.
[#3] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Andrzej Drozd, post #2

Ta ale pewnie jak znać życie to kopię systemu ma powyżej 4GB, lub na CD więc sobie tylko z dyskietki nie odpali. W każdym razie mam takie przeczucie :)

[#4] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #1

A nie lepiej zapodać tu jaki masz problem z systemem może pomożemy Ci bez reinstalacji?

[#5] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Andrzej Drozd, post #2

No, wlasnie probuje
Przedtem niechcialo nic dzialac, chyba bede musial w "boot options" powylaczac wszystko oprocz stacji dyskow.

[#6] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Arbuz, post #3

Byc moze. No ale o takich sprawach trzeba pomyslec przed zabawa z systemem. Warto miec dyskietke tak spreparowana, aby odpalal obszar HD za 4GB oraz CD. Tutaj kolega powinien sobie poradzic. O ile mi wiadomo po wlozeniu plyty z AOS3.9 mozna stworzyc taka dyskietke ktora automatycznie odpali CD i HD poza 4GB.

Ja to nawet mam takie dwie dyskietki z AOS3.1... (O cholercia!
GumBoy, nie chcialem, ja nie jestem piratem, nie! Nie! Boze ukarz mnie!)

Hehe, ale wracajac do rzeczy, oprocz dyskietek ratunkowych mam ogolnie trzy systemy w pierwszym obszarze 4GB. Podczas awarii zawsze moge skorzystac z innego i naprawic uszkodzony.
[#7] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Andrzej Drozd, post #6

O awaryjnej dyskietce tez juz myslalem, ale niestety sprawa przedstawia sie tak ze owej dyskietki niestety nieposiadam poniewaz moj DF0 niedzaiala od kilku dobrych lat a OS 3.9 mial problemy zrobic awaryjna dyskietke z DF1 jak dobrze pamietam.

Pytanie, jezeli uda mi sie wgrac WB z dyskietki i go zainstalowac, bede w stanie przegrac OS 3.9 przez Dopus na WB? teoretycznie chyba tak albo?
Kuchnia, musze wszystkie patrycje powyläczac oprocz DF1 zeby cokolwiek dzialalo :(

Chyba sobie odpuszcze na kilka godzin z tym WB.
Dzieki za wasze uwagi i narazie;)

[#8] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #7

Ja się zastanawiam tylko co udało się zgrać na tą partycję przed padem DOPUSa. Możesz zawsze spróbować zrobić to ręcznie. Nie znam do końca całej sytuacji, ale jeżeli zgrało Ci C: na tą partycję to jest już nieźle ;).

Możesz wejść bez startup-sequence, zobaczyć komendą dir co masz a czego nie masz i spróbować ręcznie przekopiować. Jeżeli miałeś dysk powyżej 4GB to odpalić odpowiedni scsi.device (zobacz czy zgrało Ci S:startup-sequence, to ułatwi bardzo sprawę, bo tam masz cały przepis). Po zamontowaniu dysków powyżej 4GB wystarczy użyć polecenia copy albo spróbować najlepiej odpalić loadwb.

Jeżeli zaś nic nie udało się przegrać na tą partycję, no to tylko dyskietka z WB da radę niestety.

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 01.05.2009 16:46:34
[#9] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@BagoZonde, post #8

@Andrzej:Jakos niedalo mi to spokoju z ta awaryjna dyskietka i sprobowalem zrobic jä na innym trwadzielu (comp ten sam bo mam HD-ramy zmienne) i co widze DF1 i DF2 jest, instalacja udana. Niestety nic to niedalo mam dalej ten sam problem, probowalem rowniez zainstalowac 3.1 z dyskietek tez bez skutku. :(

@BagoZonde:Te pytanie powinno raczej brzmiec co zostalo jeszcze na WB :(przy kasacji bo wtedy to sie Dopus mi zawiesil. Bede probowal jeszcze wieczorem cosik wykombinowac ;)
[#10] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #1

Wejdz na partycje systemowa po zabotowaniu bez s-s.
Sprawdz czy masz katalog c: i komendy w nim.
Jesli tak to podmontuj sobie to co potrzebne (partycje), zamontuj/przypisz env i t, uruchom program ktorym zrobiles iso (diav foolo, quarterback, lha), daj qformat partycji systemowej, a po nim odzyskaj dane z archiwum.
Proste jak drut kolczsty.
Ami potrafi takie rzeczy od dawna jak odzysk calej partycji systemowej przy działajacym systemie. Tu nie trzeba PM lub Image drive xml :)

[#11] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@11MASTEr, post #10

Okay, wchodze bez s-s jest Amiga DOS

Wpisuje: DH0 jest widzialne, potem "LIST" i nic nie... (jest moze jeszcze jakis inny rozkaz aby to otworzyc). Jestem jednak na 99% pewny ze C sie nieostalo poniewarz kiedy usuwalem wszystko z DH0 (WB) wywalilo mnie przy koncu chyba kolo S.płacz

[#12] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #11

Bez s-s moge jeszcze dopaczec sie DH1-czyli u mnie Work.
Dawno temu przekopiowalem tam kiedys tez caly Workbench. Jest wogole jakas mozliwosc zkopiowania tego od reki do DH0(czyli WB)? Jezeli tak to prosze powiedziec jak sie do tego zabrac papierowa torba

Pozdrawiam
[#13] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #12

To wejdz na work do katalogu z kopia. Czyli nazwa partycji -> enter
Wejdz do katalogu z kopia systemu, wejdz do c, i napisz assign c: "" enter (chyba nic nie pokaszanilem :)?! tym sposobem przypiszesz c do katalogu w partycji work. I bedziesz miał dostęp do wszystkich rozkazów z c. nastepnie przypisz tak samo libs: czyli wchodzisz do libs i assign libs: "".
Mozesz jeszcze przypisać ENV i T do ramu - assign env: ram: i assogn t: ram:
I teraz uruchamiasz jakiegos filemastera z c jesli masz i kopiujesz wszystko na partycje systemowa. jak nie masz programu do kopiowania zadnego to robisz tylko poczatek tego co napisalem czyli przypisujesz c: do katalogu na work...c. Potem idzesz katalog wyzej (by widziec c devs libs itp.) piszesz copy * all dh0: (czy jak tam twoja partycja systemowa sie nazywa. Po kopiowaniu reset i jestes w domu :)

[#14] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #1

A nie możesz pod Winuae zrobić jakiegoś obrazu dysku na który zainstalujesz sobie system, który będzie radził sobie z twoim dyskiem? Potem tylko podpinasz swój dysk od amigi, dodajesz go do winuae jako drugi dysk i działasz. Pod Winuae możesz też zrobić sobie obraz dyskietki ratunkowej, którą będziesz odpalał przez emulator gdy będziesz musiał zrobić coś ze swoim dyskiem.

[#15] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@rafgc, post #14

@11MASTr: Ah, dom, dom daleko mi chyba do domu bedzie bo:
Kiedy wchodze na Work czyli:
DH1:
           CopyofWorkbench
           C:
Assing C:dh1/copyofworkbench:

Mam zawsze: assing unkown command, i co dalej……?

@rafgc: Prawdopodobnie rowniez moglo to byc dobrym rozwiäzaniem sprawy, niestety nieuzywam Winuae i niemam mozliwosci go wyprobowc sorry….

[#16] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #15

Proponuje zacząć od zmienienia assing na assign.

[#17] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #15

Wystarczy ze wpiszesz LOADWB i pokaze Ci sie Workbench.
Potem albo ENDCLI lub zmiejszenie okna CLI.
LOADWB wpisz z pelna sciezka dostepu.

DH1:copyofworkbench/c/loadwb
[#18] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #15

DH1:
CopyofWorkbench
C:
Assing C:dh1/copyofworkbench:

To jest źle, wpisując C: wracasz z powrotem do katalogu C na dysku z którego nastąpił rozruch czyli pewnie DH0, powinieneś pisać C bez dwukropka. Polecenie z assign nie dość, że ma literówkę to ma błąd w składni, powinno być:

assign C: dh1:copyofworkbench


Czemu nie masz możliwośći skorzystania z winuae? Nie masz PC?

[#19] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Norbert, post #17

Nie jesatem teraz pewien ale chyba tez tego probowalem bez skutku,zdaje sie kiedy wpisywalem LOADWB dostawalem UNKOWN COMMAND.
Na szczescie udalo mi sie odpalic Dopusa bez s-s z Worka+versja dyskowa. W kazdym razie jestem w trakcie kopiowania patrycji, dam znac czy sie udalo.;)
[#20] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #19

Workbench jest na szczecie i dzialayippee wielkie dzieki za wszelkie uwagi.OK
Hmm, niestety problemy ktore mialem tez sie ostaly,a jednym znich jest Miami :((ktory najbardziej mnie wpienia)
od kilku dni mam problemy z nim, niechce mnie laczyc z providerem ciekawo co moze byc przyczyna tego? na innym dysku mam te same ustawienia(konfiguracje) i chodzi wszystko bez niczego, czyli awaria na zlaczach czy jakies zmiany u providera odpadaja.
Moze jakes pomysly w tej sprawie? ;)
Dzieki z gory!

Pozdrawiam,

Irek
[#21] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #15

Powinno być tak:

DH1:CopyofWorkbench/C enter
assign c: DH1:CopyofWorkbench/C enter
copy DH1:CopyofWorkbench dh1: all

[#22] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #20

Irek´72 napisał:


Hmm, niestety problemy ktore mialem tez sie ostaly,a jednym
znich jest Miami :((ktory najbardziej mnie wpienia)
od kilku dni mam problemy z nim, niechce mnie laczyc z
providerem ciekawo co moze byc przyczyna tego? na innym dysku
mam te same ustawienia(konfiguracje) i chodzi wszystko bez
niczego, czyli awaria na zlaczach czy jakies zmiany u providera
odpadaja.
Moze jakes pomysly w tej sprawie? ;)
Dzieki z gory!


Kilka dni temu udalo mi sie owy problem rozwiazac.....:)
[#23] Re: Problem z ponownym wejsciem do WB :(

@Irek´72, post #22

Rzwiązać jaki problem dokładnie i w jaki sposób?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem