[#1] A500 dziwna przeróbka...
Niedawno kupiłem A500 z rozszerzeniem pamięci 512KB. Zauważyłem z tyłu obudowy zamontowany przełącznik. Pomyślałem w pierwszej chwili, że to pewnie przełącznik kickstartów, ale postanowiłem się upewnić. Rozkręciłem komputer i moim oczom ukazało się dziwne ustrojstwo:
W miejsce układu 8520 tego po stronie FDD wstawiona jest płytka a w niej:
- układ 8520
- układ UCY 7438
- układ UCY 7474
Do tej płytki jest podłączony wspomniany przełącznik, dodatkowo płytka jest połączona przewodem z portem zewnętrznej stacji dyskietek. Czy ktoś się spotkał z podobną modyfikacją Ami i do czego to może służyć?
Chwilowo nie mogę wrzucić zdjęcia, bo aparat został z żoną w Polsce

[#2] Re: A500 dziwna przeróbka...

@Nightmare777, post #1

Kiedyś w MA był schemat i opis urządzenia o nazwie: "zapis czy odczyt".
Też składało się to z kilku układów cyfrowych. Informowało to operatora komputera co w tej chwili robi nasz flopp.

[#3] Re: A500 dziwna przeróbka...

@Hubez, post #2

W C&A (chyba rocznik 92) był kiedyś schemat podłączenia do amigi stacji 5.25" od PC. Zdaje się, że właśnie na 2 układach TTL z czego jeden to 74LS74


O, znalazłem... To dokładnie te 2 układy o których piszesz:
http://retroreaders.pl/phpBB2/dload.php?action=file&id=211



Ostatnia modyfikacja: 05.05.2009 08:49:33
[#4] Re: A500 dziwna przeróbka...

@zyga64, post #3

Dzięki Zyga to jest dokładnie to! W takim razie płytkę zdemontuję bo nie jest mi do niczego potrzebna, a 8520 wraca na swoje miejsce :D


Płytka już jest po demontażu.



Ostatnia modyfikacja: 05.05.2009 12:10:09
[#5] Re: A500 dziwna przeróbka...

@Nightmare777, post #1

Ja mysle ze to jest cos innego niz to co opisano wyzej.
Z podanych elementow oraz sposobie montazu, wnioskuje ze jest to BootSelector
umozliwiajacy wystartowanie Amigi z KS1.3 z zewnetrznej stacji dyskow.

Widzialem taki opis w Praktycznym Elektroniku nr 3/94.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem