[#1] A500 usterka
Po włączeniu Amigi błyska dioda na klawiszu CapsLock, kiedy Amiga wystartuje (pojawi się logo z łapką) dioda świeci na stałe. Naciskanie CapsLock nic nie daje, dioda ciągle świeci. Po resecie objaw jest ten sam - najpierw dioda błyska, potem świeci cały czas. Czy to jest uszkodzenie klawiatury?

[#2] Re: A500 usterka

@Nightmare777, post #1

możliwe - sprawdź tę klawiaturę w innej ami, lub dobrą klawiaturę w Twojej ami
[#3] Re: A500 usterka

@Nightmare777, post #1

Jeśli pozostałe klawisze działają poprawnie nazwał bym to uszkodzeniem podświetlania a nie uszkodzeniem klawiatury.

Pozdrawiam
[#4] Re: A500 usterka

@RadoslawF, post #3

Okazało się że przyczyną był trefny zasilacz od Ami. Podłączyłem zasilacz od PC , który używam z A1200 i problem ustąpił. Zauważyłem że oprócz błyskającej diody CapsLock Amiga czasami się sama resetowała. Teraz jest ok. Sprawdzę ten oryginalny zasilacz, może jakiś zimny lut złapał.

[#5] Re: A500 usterka

@Nightmare777, post #4

Miałem również problem z FDD (Matsushita) - żadnej dyskietki nie odczytywała. Silnik jest pewnie zatarty, bo strasznie hałasuje jak nim kręci. Wyjąłem więc stację HD 1,44MB Mitsumi ze starego PC i przerobiłem według opisu w tym temacie:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=56296&t=56296
Po włączeniu Amigi usłyszałem znajome stukanie :D Stacja śmiga jak złoto, czyta dyskietki zarówno "dosowe" jak i "niedosowe". Tak więc kolejna A 500 zreanimowana OK

[#6] Re: A500 usterka

@Nightmare777, post #5

Z zasilaczem typowy objaw jak A500 nie dostanie dodatków typu dysk twardy to jest taki sposób wymiana elektrolitów w zasilaczu i skrócenie kabla zasilającego. Jeśli masz pojecie o elektronice to możesz podnieść napićcie z zasilacza o 0.2 V tyle mniej wićcej masz spadku na kablu zasilającym.Zwróć uwagć że kable zasilające od zasilacza do PC są o wiele krótsze. Jeśli masz zasilacz "lekki" przetwornica to nawet sposób ze skróceniem kabla był opisany w MA.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem