[#1] Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5
Witam

Mam taki konfig: Obudowa tower Gift, 4xEide Elbox'u, Apollo 1240/40 32MB, CD, HD os 3.5, katowka PCMCIA i karta 3COM model 3ccfe574BT . Zainstalowalem BB1 i BB2 sciagnalem sterowniki z aminetu ale niestety nie chca mi sie zainstalowac... po kliknieciu na plik install dostaje komunikat file not executable... podczas konfiguracji Miami nie moge znalezc odpowiedniego sterownika...



Ostatnia modyfikacja: 06.05.2009 19:01:46
[#2] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #1

to nie umiesz przegrac plikow recznie? to tylko 2 pliki.

[#3] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

przegralem ale nadal Miami ich nie widzi...

[#4] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #1

3CCFE574BT

ta karta i tak nie bedzie dzialac, w archiwum sterownika pisze jakie karty dzialaja.

[#5] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Rzeczywiscie a juz bylem zadowolony ze mam odpowiednia karte :( . Zakupilem teraz model 3C589D-TP (ten musi dzialac). Jak dostane karte to wtedy dalej powalcze :). Wielkie dzieki za pomoc !

[#6] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #5

589 hula aż miło u mnie, powodzenia :)

[#7] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #5

I dziala, dokładnie taki model posiadam.

[#8] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@Bagheera, post #7

no wlasnie bo prawie mi sie udalo skonfigurowac Miami tlyko odpadlem przy serwerach DNS nie mam pojecia co tam wpisac...

[#9] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #8

Zawsze możesz skorzystać z tepsowych.
194.204.159.1
194.204.152.34

[#10] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@sebar27, post #9

nie wiem moze to przez ruter idzie tak ciezko... Default gateway for your local network ?? O co cho ?? Czlowiek sie przyzwyczail do pecetowego wpinania i zapominania :P

[#11] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #10

A który masz Miami? Przecież Miami obsługuje DHCP (który zapewne masz ustawione na LANIe za routerem) - wpinasz kabel i sieć działa :)
[#12] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@wali7, post #11

to podstawowe z os 3.5 , ale pewnie musze sciagnac nowsza wersje :P bedzie na aminecie ?

[#13] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #10

Default gateway i inne wynalazki :).
Podpatrz na pececie jakie masz ustawienia...
Pod windą start>uruchom>cmd i polecenie
ipconfig /all

Spisz adres IP, maskę podsieci, domyślą bramę i serwery DNS.
Na Amidze wpisz takie takie same wartości, oprócz adresu IP,
który musi się różnić ostatnią cyfrą od tego jaki masz na PC
i adresu domyślnej bramy.

PS. Zakładam, że masz własny router.

[#14] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@sebar27, post #13

Tak mam wlasny ruter :) Dzieki za pomoc... to ja sie przelaczam na amisie i walcze dalej:)

[#15] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #12

nie ma nowszego Miami. to co masz w zupelnosci wystarcza.

a Elbox nie jest zachodnim nazwiskiem wiec odmienia sie normalnie: Elboxu albo Elboksu, jak ci wygodniej. W kazdym razie bez debiloapostrofu.



Ostatnia modyfikacja: 07.05.2009 14:15:36
[#16] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@sebar27, post #13

To znaczy ze mam wymyslec koncowke adresu IP dla Amigi tzn. zmienic ostatnia cyfre ?



Ostatnia modyfikacja: 07.05.2009 14:24:05
[#17] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@Valwit, post #15

A zdanie zaczyna sie z duzej litery :) . Masz racje, nawet sobie przypominam profesora od KJP na uczelni :) (Kultura Jezyka Polskiego)

[#18] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #17

Zobacz czy nie masz w ustawieniach Miami opcji DHCP do zaptaszkowania (dawno nie używałem Miami, ale na klasyku nigdy nie używałem innego stosu, a DHCP miałem... więc gdzieś to musi być).

A oczywiście możesz też spisać parametry z PC wpisując w oknie shella ipconfig i wpisać do Miami(upewnij się tylko, że nie ustawiłeś sobie na routerze np. filtrowania po MACach). Ale użycie DHCP jest prostsze i bardziej uniwersalne.
[#19] Re: Karta PCMCIA 3Com 3CCFE574BT i OS 3.5

@PrzemasIII, post #16

Wielka litera jak juz.

Wklej ustawiania sieci z peceta, moze masz jakies cos niestandardowe. Zahaczone DHCP w Miami zazwyczaj zalawtia sprawe bez dodatkowych pytan
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem