[#1] Problem z przesyłaniem plików PC->A500
Otóż korzystając z poradnika na ppa pt. "Amiga & PC: Przenoszenie danych 2" dochodzę do momentu w którym wybiera się ten pierwszy plik i należy go wysłać, więc robi wszystko jak należy i wyskakuje okienko przesyłania pliku na amige lecz od razu jest 7% i stoi w miejscu, nie przesyła. Kabel null modem podpięty mam pod COM1 w pc.

Cóż po tym spróbowałem 2 metodą czyli, odpaliłem na amidze program AmigaExplorer z dyskietki, tutaj również ami połączona z pc za pomocą kabla null modem, po czym gdy klikam ikonkę Amiga Explorer na pc to wyświetla error "Error writing to COM port." i tam dalej pisze żebym odpalił najpierw program na amidze i sprawdził czy obydwie strony są prawidłowo skonfigurowane.

No i w sumie to nie wiem co mam zrobić teraz...

[#2] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #1

Jeśli masz jakąś partycję na FAT32 możesz skorzystac z programu Twin Express (wersja dla PC działa tylko pod DOS). Ewentualnie jeśli masz partycje NTFS możesz przerzucać obrazy ADF gier/programów na dyskietki PC (880kB wejdzie tylko jeden na dyskietkę 1,44MB), ale to niewygodne (lecz umożliwi przesłanie pliku). Gdzieś na forum zamieszczałem manual jak to wszystko zrobić.

Pozdrawiam

Azzorke



Ostatnia modyfikacja: 12.05.2009 18:42:02



Ostatnia modyfikacja: 12.05.2009 18:42:31
[#3] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #1

zobacz czy to ci nie pomoze: http://adfsender.stoeggl.com/
[#4] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Valwit, post #3

Valwit: W pierwszej części tematu opisałem błąd który występuje w przypadku używania tego programu.

Azzorek: A dało by się jeszcze jakoś innaczej? Ponieważ nie mam kabla do stacji dyskietek (tej magistrali) i jedyne co mam to kabel null modem, po za tym:
"Port Serial w naszym "blaszaku". Może to być także adapter pod USB (sam takiego używam), warto jednak upewnić się czy oparty jest on na chipsecie oferującym pełną emulację (np. Prolific)."
Gdzie mogę sprawdzić czy mój port jest w pełni emulowany?



Ostatnia modyfikacja: 12.05.2009 22:03:18
[#5] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #4

Sprawdź, czy ten port COM działa pod DOSBox.

Pozdrowionka

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 12.05.2009 22:29:54
[#6] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #1

Czy polaczenia w kablu nullmodem masz takie jak w tym opisie?
http://adfsender.stoeggl.com/adfsenderterminal/readme.txt
[#7] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Norbert, post #6

Norbert: Posiadam kabel 25 <-> 25 serial a potem przejściówka 25 <-> 9... jej się niestety nie da otworzyć i zobaczyć jak jest w środku, ale w tym kablu 25<->25 zauważyłem że np. przewody 2 zamiast do 3 po przeplocie w nim powinien iść idzie do 2.. czyt. 2 do 2 a nie 2 do 3... i na odwrót, tak więc zapewne to w tej przejściówce wszystko jest pomieszane, ale jej nie otworze bo się nie da. Kabel kupiłem na allegro cały ( razem z przejściówką ) w zestawie do amigi, jako zrobiony specjalnie do niej, właściciel mówił że sprawdzał i jemu kabel działał.

Azzorek: A jak mam to konkretnie sprawdzić? ^^" bo niestety zassałem tego dos boxa, obadałem jakoś ten config no ale nie wiem co powinno zostać napisane itp.

[#8] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #7

kabel pewnie jest ok. problem w tym "lewym" porcie com:
czytniki kart do platnej telewizji na pecetach tez miewaja problemu z takimi portami com na usb.

pozycz od kogos laptopa albo przejdz sie do kogos z pecetem z normalnym portem com:

z tego co pamietam byly rozne programy udrazniajace te port usbowe, zazwyczaj na stronach i forach tv-sat to widuje
[#9] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Valwit, post #8

Ja posiadam normalny com port ^^" bezpośrednio z płyty ^^" I w tym problem... dlatego czytałem coś i ogólnie chce sprawdzić czy to działa bo obstawiam że ten port ma problemy jakiś ;__;

EDIT: A, płyta która posiadam to http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-945gzm-s2_21.html



Ostatnia modyfikacja: 14.05.2009 16:48:27
[#10] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #9

Jeżeli parametry transmisji są prawidłowo ustawione to wina może leżeć po stronie kabla... ale to mało prawdopodobne. Może dyskietka z Workbenchem jest walnięta?

Mogę Ci podesłać 'Hombre' (dyskietki) który zawiera cały arsenał różnych programów do przesyłania danych. Przynajmniej miałbyś pewność, że software jest w porządku.

[#11] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@ppill, post #10

Hmm.. wydaje mi się że jednak kabel jest ok, dyskietka z Wb również, ale jeśli byś mógł podesłać za darmo to byłbym szczęśliwy bo takie coś przyda się na pewno, no i jak mówisz miałbym pewność że to nie oprogramowanie lecz kabel lub płyta główna w pc lub amidze.. ^^"

[#12] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #11

Słyszałem o takim programie jak: PutToPC do przesyłania plików z Amigi 500 na PC i odwrotnie. Podobno dyski PC'ta są widziane na Amidze
[#13] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #11

Pewnie że za darmo :) Tylko koszt wysyłki -- no chyba, że jesteś z Wawy. Podeślij dane adresowe na mój e-mail (w profilu).
[#14] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@68k_tester, post #12

http://aminet.net/package/comm/misc/PC2Am308

kabel mozna "przedzwonic" miernikiem, a w ostatecznosci wystarczy bateria i zarowka.
[#15] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Norbert, post #14

Lecz to oprogramowanie na amige jest... w tym problem ;__: Bo ja mam problem z nagrywaniem jakimkolwiek dyskietek na ami... i właśnie to nie mam co z tym zrobić, lecz dzięki może się przyda kiedyś ^^

[#16] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #15

Tam tez jest oprogramowanie dla PC, ale oczywiscie na Amidze tez musisz je uruchomic, aby komputery sie "dogadaly".

A moze w okolicy mieszka jakis amigowiec i nagra ci dyskietke?
[#17] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Norbert, post #16

Mieszkam w Krakowie, niestety nie znam nikogo stąd kto dałby rade jakoś mi pomóc ='[ innymi słowy, nie znam niestety żadnych amigowców z Krakowa ;__;

[#18] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #17

Hmmm, może Marek Pampuch mógłby Ci pomóc (też mieszka w Krakowie)... :D. A tak na serio, to jest coś takiego na PPA jak PAU Base. Wejdź i zobacz którzy z użytkowników są z Krakowa i okolic. Jak się pofatygujesz do Siemianowic Śląskich, to mogę Ci nagrać dyskietkę z Twin Express dla Amigi i PC. Ewentualnie przyjedź na Amimajówkę w Krakowie (30 maja) to ci przegram na miejscu.

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 18.05.2009 17:07:01



Ostatnia modyfikacja: 18.05.2009 17:08:22
[#19] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Azzorek, post #18

Myślę że przyjdę na Amimajówkę, bo miałem to już w planach od jakiegoś czasu, niestety nagły atak różnych innych rzeczy w ten dzień może mi udaremnić plany. Takich jak bierzmowanie... itp.

[#20] Re: Problem z przesyłaniem plików PC->A500

@Moldis, post #19

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum to...
Witam serdecznie wszystkich Amigowców !!!

Dla kolegi "Moldis" mam miłą wiadomość - ja też mieszkam w Krakowie i mam kilka Amig (obecnie 8 szt. ;)) oraz chyba wszystkie gry i programy jakie kiedykolwiek wyszły na Amigę.

Mam też możliwość przenoszenia wszelkiego rodzaju plików z PC na Amigę i z powrotem.
Posiadam również m.in. Amiga Action Replay III który wiadomo co potrafi :)

Ponieważ Amigami pasjonuję się od ponad 20 lat to doskonale rozumiem i popieram wszelkie formy kultywowania tej pasji u innych :) dlatego chętnie Ci pomogę i nagram co trzeba.

Napisz do mnie na adres amiga_kr@wp.pl



Ostatnia modyfikacja: 20.05.2009 01:16:27



Ostatnia modyfikacja: 20.05.2009 01:17:01



Ostatnia modyfikacja: 20.05.2009 01:18:01
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem