[#1] PCMCIA SRAM wiesza A1200
Otóż kupiłem parę miesięcy temu na Alledrogo kartę PCMCIA 512kB SRAM firmy Mitsubishi. Początkowo myślałem że coś z nią nie tak, ale okazało się ostatecznie że problem był z moją A600. W drugiej A600 działała idealnie.
Pewnego dnia w me skromne progi zawitała A1200 i postanowiłem wykorzystać kartę właśnie w A1200. I tu zaczęły się schody - karta jest widoczna w systemie, i ogólnie działa, z tym że kompletnie w losowych sytuacjach zawiesza A1200 - obraz znika albo pojawia się jakiś "syf" i komputer zamarza. Nie działo się tak w A600. Ktoś ma jakiś pomysł? Byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

[#2] Re: PCMCIA SRAM wiesza A1200

@altcomputing, post #1

Podejrzewam zabrudzone styki w zlaczu pcmcia.
[#3] Re: PCMCIA SRAM wiesza A1200

@altcomputing, post #1

Sprawdź czy przypadkiem w tej Amidze nie masz pod klapką rozszerzenia ram lub karty turbo. Ta karta o której piszesz (mam zdaje się identyczną z allegro) często tak się zachowuje pod A1200 z rozszerzeniem. Zobacz ile pamięci Ci pokazuje system po jej wpięciu. U mnie bez niej było 10MB (2chip i 8 fast) po wpięciu pamięć rosła o 4MB... Mimo , że karta jest 0,5.. Do tego jak komputer zaczynał z niej korzystać to się system wieszał. Po wyjąciu rozszerzenia Elboxu karta była widziana prowidłowo. Podobno niektóre karty blokują prawidłowe działanie PCMCIA.

[#4] Re: PCMCIA SRAM wiesza A1200

@xtro, post #3

Mama kartę Elbox 1208 z kością simm 8MB, W konfiguracji 8MB, karta blokuje złącze PCMCIA, kiedy zezworkuję ją na 4MB PCMCIA działa bez problemu. Na mój chłopski rozum ma to związek z adresowaniem kości ram w trybie ZorroII, Na innych kartach adresujących w trybie ZorroIII problem ten nie występuje. To oczywiście moje gdybanie nie poparte konkretną wiedzą.



Ostatnia modyfikacja: 23.05.2009 13:09:45
[#5] Re: PCMCIA SRAM wiesza A1200

@Norbert, post #2

Zabrudzone styki - Proponujesz jakiś konkretny sposób ich wyczyszczenia? Spiryt, wacik i odrobina ostrożności powinny chyba wystarczyć ;)

Co do pozostałych wypowiedzi, nie mam żadnego rozszerzenia, dlatego właśnie chcę używać owej karty w A1200

[#6] Re: PCMCIA SRAM wiesza A1200

@altcomputing, post #5

odrobina ostroznosci wystarczy :)

A czy tak samo zachowuje sie A1200 jak karta widziana jest jako dysk przenosny?
[#7] Re: PCMCIA SRAM wiesza A1200

@Norbert, post #6

sprawdzałem jako dysk, ale niezbyt długo, w każdym razie kilkunastokrotny format z weryfikacją nie wykazywał żadnych błędów. Jest jakiś lepszy sposób na sprawdzenie tej karty? Nie mam w tej chwili dostępu do swojej A600 żeby zweryfikować czy w A600 nadal działa

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem