[#1] CF po raz n-ty
Wiem ze ten temat byl nie raz poruszany na ppa, naczytalem sie juz tego konkretnie ale nie znajduje rozwiazania swojego problemu. w czym rzecz.

Ostatnio moj bardzo dobry kolega postanowil odswizyc swoja 1200 lezakujaca u mnie kilka lat, zakupil Apollo 40 i adapter CF + karta 4 gigowa Kingstona. Poprosil o zainstalowanie os'a, softu, gier itp.

Adapter ma zlacze zenskie wpinane w plyte, ma 3 piny do ustawiania pracy urzadzenie (master/slave, slave/master) co ciekawe bo wg instrukcji maja to adaptery zaopatrzone w 2 wejscia na karty ten ma jeden (zapewne sadzili ze ktos bedzie na tyle uparty i sobie dolutuje), ale w czym rzecz. W mojej Amidze mam dysk podpiety przez adapter made by Micronik - zlacze 2,5 do plyty a pozniej 2 obok siebie 2,5 i 3,5. Dysk mam 2,5 na tasmie 3,5 poprzez przelotke 2,5 na 3,5 :D (taniej bylo kupic takowa na allegro za 2,5 zl niz tasme za 30 zl). Co dalej. Wpialem Apollo (dziala), adapter CF z karta w wolne gniazdo 2,5 przelotki "Micronikowej" (dziala) odpalilem HDToolBoxa porobilem partycje na CF wszystko poszlo OK.

I tu nastal problem... pliki sie kopiuja bez problemow, zaczalem stawiac system, kopiowac dane z mojego dysku wszystko szlo piknie, chcialem zobaczyc na tym OS3.9, spakowalem wrzucilem na CF chcialem rozpakowac i... "blad CRC" zaczalem sprawdzac reszte danych i jak sie okazalo czesc dziala czesc... "blad CRC". Jakos sie udalo wpakowac tam system 3.9 (rom mapowany przez remapollo) i resest za resetem po rom update, setpatch wylaczony z tym atrybytem to samo.

Pytanie czy w ogole mozna urzyc tego adaptera podpietego w ten sposob? Czyli dysk szeroka tasma poprzez 3,5 a CF wpiety bezposrednio w zlacze 2,5 w adapterze? Byc moze ktos urzywal takiego tandemu badz karty Kingstona 4 gigowej i wie ze moga byc z nia jakies problemy.
[#2] Re: CF po raz n-ty

@Krencik, post #1

Bardzo niejasno definiujesz problem.
Może ja dziś mam problemy z kumacją, ale nie łapię zdania: "Czyli dysk szeroka tasma poprzez 3,5 a CF wpiety bezposrednio w zlacze 2,5 w adapterze"?

Tak czy owak, szkoda czasu na kombinowanie jak koń pod górę. Karty CF jako alternatywa dla klasycznego twardego dysku sprawdzają się w Amigach znakomicie. Wystarczy trochę poszukać, poczytać i naprawdę - bez większych problemów można postawić na CF system. Jeśli się nie wymyśla jakich dziwnych układów, to jedynym problemem moga być karty niektórych marek, czemuś tam dziwnie gryzące się z Amigą. Ale to nie jest częsty i jakiś makabryczny problem.

Polecam: http://www.tadla.net/amiga/a600cf/
Trochę może mało patrotycznie, bo nie z naszego vortalu opis, ale solidny i skuteczny.

Z szacunkiem
Des

[#3] Re: CF po raz n-ty

@Des, post #2

A ja byc moze troche nakombinowalem z opisem wyglada to tak:

http://krencikm.republika.pl/DSC07821.JPG

"Czyli dysk szeroka tasma poprzez 3,5 a CF wpiety bezposrednio w zlacze 2,5 w adapterze"

jak zakupilem funkiel nowke nie smigany dysk 2,5 cala to sie okazalo ze tansza jest przelotka z 2,5 na 3,5 stad tez ona przy dysku. Jak widac CF jest wpiety w wolne zlacze 2,5 ale jak napisalem wszystko przebiega OK do momentu proby odczytania jakis plikow z CF i moje pytanie tyczylo sie wlasnie tego czy takie cos ma w ogole prawo bytu bo w Amidze do ktorej to wszystko jest przygotowywane mial byc cd-rom podpiety taka sama przelotka Microniku. Acha jakby co to oczywiste ze na drugim koncu kabla 3,5 nie ma zadnego drugiego (trzeciego) urzadzenia.
[#4] Re: CF po raz n-ty

@Krencik, post #3

W sumie dalej nie kumam, o co kaman, ale... Ale zdaje mi się, że upiorna kombinacja - klasyczny twardziel pożeniony z kartą CF po prostu MUSI generować problemy. Po co, na co, dlaczego tak kombinujesz? Po cholerę na jednym kontrolerze twardziel i CF? Albo to, albo tamto. Wywal dysk, zostaf tylko CF. I gawarantuję, że będzie okejos.

Z szacunkiem
Des

[#5] Re: CF po raz n-ty

@Des, post #4

Kombinuje, bo usiłuje przegrać system ze swojego twardziela (2,5") na CF kolegi. A jakby tak spróbować je pożenić pod WinUAE?
[#6] Re: CF po raz n-ty

@Des, post #4

O wlasnie i o taka odpowiedz mi chodzilo. Wielki dzieki. CF razem z Apollo wyladuje w innej Amidze a mi chodzilo o chwilowe podpiecie tego do mojej w celu zgrania danych z dysku na CF, stawianie systemu od poczatku czyli kopiowanie dyskietek, MUI, biblioteki, laty... (ewentualnie skorzystac z AmigaSYS, tylko ze to tez wiazalo sie z kopiowaniem HD->CF) jakos mi sie nie usmiechalo chcialem po prostu zgrac wszystko na CF wpiac go do wlasciwej Amigi i na niej wszystko skonczyc, no ale nic trzeba bedzie to w wersji hardcore zrobic tzn aby do momentu skonfigurowania sieciowki reszta pojdzie gladko. Raz jeszcze Wielkie Dzieki za odpowiedz.
[#7] Re: CF po raz n-ty

@recedent, post #5

Pod WinUAE to ja wiem ze zaden problem, problem jest w naturze braku posiadania czytnika CF pod pC :) dlatego w pierwszej chwili czlowiek zawsze probuje z tym co ma pod reka.
[#8] Re: CF po raz n-ty

@Krencik, post #7

A jaki problem podłączyć CF przez IDE->CF do PC? Schemat postępowania następujący: najpierw podpinasz swój twardziel (2,5 cala przez przelotkę), przegrywasz wszystko na wirtualną partycję WinUAE, a potem - do tej samej przelotki podłączasz IDE->CF i kartę CF.

Chyba nie przekombinowałem?
[#9] Re: CF po raz n-ty

@Krencik, post #6

Nie ma za co
Ja tak se po prostu na chłopski rozum to przekombinowalem, no i wyszło nam razem, że chyba wiemy, w czym problem i jak go ugryżć. Luuuzik, grunt, że problem z glowy. Aha - jak juz to posklejasz, to napisz, proszę, jak poszło. Dobra?

Z szacunkiem
Des
Ps. I miej na uwadze, że karty made in Apollo lubią stwarzać problemy. A jak już mamy do czynienia z takim niefajnym zbiegiem okoliczności, jak procek 040 plus Apollo - konflikty z systemem gwarantowane.

[#10] Re: CF po raz n-ty

@Des, post #9

Dobra nieby wszystko jest OK ale teraz zglupialem. Zapakowalem adapter CF z karta do Amigi w ktorej bedzie dzialal, Quarterbackiem zrobilem sobie archiwum ze swojego dysku tego czego bede potzrzebowal, odpalilem system z dyskietki i... nie widac partycji, oki to zapodaje HDToolBoxa'a: ChangeDrive, Define New, Read Conf i...

Drive does not support the SCSI Inquiry command!

no to wyjalem przelozylem do swojej Amigi... jest. No to dawaj z powrotem do tamtej i znowu to samo. No to wyciagnalem ze swojej Amigi ta Micronikowa przelotke wpialem w nia ten adapter CF i dopiero ten zestaw do plyty i w tym wlasnie momencie zglupialem bo pojawily sie 2 partycje utworzone wczesniej, bez problemu dalo sie tez zczytac wszystko w HDTB. Zrobilem partycje po nowemu sformatowalem wyjalem swoja Micronikowa przelatke wpialem CF tak jak mial siedziec w plycie i... wiadomo co, partycje zniknely o co w tym wszystkim moze chodzic? Pomoze sformatowanie karty pod pC raz jeszcze? Mozliwe ze cos zostalo zapisane co powoduje te bledy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem