[#1] System AFFS a Pingwin
Witam
Nie krzyczcie na mnie, bo temat jest zamknięty epokę temu, ale dajecie radę laikowi.

Kopiuje dane na affs z linux, a amiga nie widzi plików.
Wrzucam na 2 partycje dane i nic.
Każdy katalog posiada bliźniaczy plik .info co to za twór.

Mamy inne opcje rozwiązania problemu jednak chciałbym na linux.
Proszę o wytłumaczenie, ew. linczek do wyjaśnienia.


[pragnę odpalić K240 na amisi] ok, racja



Ostatnia modyfikacja: 26.05.2009 10:37:15
[#2] Re: System AFFS a Pingwin

@jarocin, post #1

[dane osobowe usunięte na prośbę z posta #11, na przyszłość proszę myśleć, co się pisze] (nasza-klasa). Dzięki panowie! OK
[#3] Re: System AFFS a Pingwin

@jarocin, post #1

Kopiuje dane na affs z linux, a amiga nie widzi plików.

Otwierasz katalog i klikasz prawym przyciskiem myszy na belce, na górze systemu. Następnie w menu Window (cały czas trzymając wciśnięty prawy przycisk myszy) najeżdżasz na opcję Show i w podmenu, które się otworzy najeżdżasz na opcję All Files i puszczasz przycisk myszy (lub, gdy masz AmigaOS w wersji PL to: Okno -> Pokaż -> Wszystkie pliki). "Ukryta" dotąd zawartość katalogu powinna Ci się objawić. ;)

Każdy katalog posiada bliźniaczy plik .info co to za twór.
To są ikonki. AmigaOS nie trzyma ikon w plikach dll itp. jak robi to Windows tylko w plikach *.info. Dzięki temu, np. każdy katalog może mieć inną ikonę (np. joystick do katalogu z grami, nuta - katalog z muzyka itp.). Tak samo jest z plikami, programami itd. Z drugiej strony - jeżeli chciałbyś, żeby np. wszystkie katalogi miały taką samą ikonę, to też da się zrobić - wystarczy ustawić w systemie domyślną ikonę (def_Drawer.info)...

[#4] Re: System AFFS a Pingwin

@jarocin, post #1

Plik .info to ikonka, nie jest on w żaden sposób powiązany (przez system plików) z plikiem o tej samej nazwie bez .info. Dzięki niemu na ekranie Workbencha pojawia się ikonka, której kiliknięcie wywołuje odpowiednią reakcję (otwarcie okna katalogu, uruchomienie programu, ...). Plik .info może zawierać w sobie specyficzne dane przekazywane do programu w momencie jego uruchamiania (edytowane pod Amigą z poziomu Workbencha).
Jeżeli przenosisz jakieś dane do wykorzystania pod linuksem, to pliki .info raczej nie będą potrzebne. Jeśli przenosisz na Ami i jest to szczególnie jakiś program, to lepiej zachować .info (chociaż w większości wypadków bez niego można sobie poradzić). Jeśli to archiwum, to najlepiej rozpakować go wprost na Amidze, gdyż pod innym systemem operacyjnym mogą zostać przekłamane nazwy plików, czy zmienione ich atrybuty.

Dodane - przeczytałem to co APC74 napisał - dokładnie - Workbench domyślnie nie pokazuje w oknach plików i katalogów bez plików .info. Od systemu 2.0 można sobie wybrać z menu stosowną opcję z menu i te pliki pojawią się (reprezentują je wtedy ikonki def_nazwatypu z katalogu prefs/sys). Jeśli masz system 1.3 (archaik spotykany w nieprzerabianych A500 i A2000) to nie masz możliwości wyświetlenia plików i katalogów bez info. Pozostaje shell lub programy typu file manager.



Ostatnia modyfikacja: 26.05.2009 11:19:45
[#5] Re: System AFFS a Pingwin

@APC74, post #3

APC74 - zasilacz :D
[#6] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #2

Dave, co Ty tymi podziękowaniami tak na lewo i prawo rzucasz? Licznik sobie kręcisz w statsach czy co? ;)



Ostatnia modyfikacja: 26.05.2009 11:05:54
[#7] Re: System AFFS a Pingwin

@APC74, post #6

Teraz łezkę ronię za MPS-a i uciekam z ppa.pl nad stawek... 3majcie sie!
[#8] Re: System AFFS a Pingwin

@jarocin, post #1

...dajecie radę laikowi ... Proszę o wytłumaczenie, ew. linczek do wyjaśnienia.

To może być pomocne:

http://www.ppa.pl/faq/index.php?kategoria=30
http://www.ppa.pl/faq/index.php?kategoria=23
http://www.ppa.pl/faq.html
:D

[#9] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #7

MDW, skolman, Azzaro i inni macie moje zaproszenia na N-K.
[#10] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #9

Ja od Ciebie nie dostałem......




Benedykt Dziubałtowski

[#11] Re: System AFFS a Pingwin

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Usuńcie moje dane tylko z postu #2 łącznie z tym postem ok. Znamy się już wiec... dzięki !



Ostatnia modyfikacja: 26.05.2009 11:50:31
[#12] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #11

Proszę po raz 2. MDW zaakceptował zaproszenie, dlaczego upubliczniacie dalej moje dane ? Pragnałbym, żeby nie były upublicznione. Mówię bardzo serio. Wszystkie niepotrzebne tutaj posty moje proszę usunąć z tego wątku. SirLeo nie chciał mi kiedyś konta usunąć, więc sam odszedłem. Cenię sobie prywatność. Mam nadzieję, że rozumiecie mnie ? Chcę być z Wami (po cichutku) OK ? Kieruję tę prośbę w stronę Mailmana (jako fair człowieka/moderatora).

PS. MDW mi starczy na n-k. Reszta zaproszeń moich niech zostanie "zignorowana", tudzież kto chce, niech wali jak w dym...OK :) Jednak schowajcie mnie :P

... cały ten wątek wywalić, wiadomo dlaczego :/

Portal niech dalej jedzie własnym życiem, ale dajcie mnie odpocząć. Dzięki "Caro" za n-k.

mozecie mi zmienic ksywke z brodziaty na "krypsin". Brodę ma mój sąsiad Michał, jedyny który moje opowiesci o Amidze słucha i demka z BP oglądamy. Proszę uszanujcie moją wolę. Dzięki !



Ostatnia modyfikacja: 26.05.2009 15:42:55



Ostatnia modyfikacja: 26.05.2009 15:44:14
[#13] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #12

zaraz zaraz Czy ja dobrze zrozumialem ? umiszczasz dane na forum a pozniej masz pretensje ?

[#14] Re: System AFFS a Pingwin

@PrzemasIII, post #13

Chciałem WAS poznać i się przywitać, więc spuść z tonu!

Wątek cały jest do du...y. Ja podchodzę do was szczerze. Zobaczcie posty dawne "Dave'a". Żartem bedzie 3mać ten wątek!





Ostatnia modyfikacja: 26.05.2009 16:22:46
[#15] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #14

Sorry, że będę wredny, ale...
Ale chodzi Ci o poradę, co do przenoszenia danych między Linuxem a AmigaOS, czy poklepywanie się towarzyskie typu Nasza Klasa, Grono i inne tam takie?
Wkurzają mnie "puste" wątki, bo zabierają czas i męczą wzrok.. A oczy nie włosy, nie odrosną, muszą mi wystarczyć na resztę życia. Wchodzę w wątek potencjalnie dla mnie ciekawy, bo też pracuję pod Pingwinem, no i co? Bicie piany, motyla noga.
Serdeczną prośbę mam do Administracji PPA - proszę, wywalcie z tego wątku wszystko (włącznie z moim wpisem), co nie dotyczy tematu głównego.

Z szacunkiem
Des

[#16] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #14

spoko spoko tylko nie miej pretensji ze nie wywalono tego w mega szybkim tempie skoro sam to napisales :P

[#17] Re: System AFFS a Pingwin

@Des, post #15

Aha, nie przejmujcie się mną => zdrowiem. Nie mam raka! Jestem jedynie nadwrażliwym poetą! No, to teraz chyba warto odpowiednio przefiltrować te wiadomości, a ja ide na 26 maja... na dół.

W związku z tym życzę dużo śmiechu z postów Dave'a. Czytajcie je z "humorystycznym nastawieniem" Będzie ubawu po pachy...
Takie party kiedyś zrobimy, że hej w Żerkowie (Śmiełów i muzeum Adama Mickiewicza - user Radek i fotki aparatem na ppa^galeria)
Po prostu z polskiego jestem ponoć bardzo dobry i szczerze piszę do bólu.

Teraz musimy odpocząć. Ja nie idę na żadną imprezę (Amimajówki i Krakowy). Za dużo "nabroiłem" i za daleko :D

Odpocznijcie ode mnie. A kiedyś... wiecie Jarocin jest blisko... pomyślcie!
Włączcie Radio Plus i czytajcie do łez ze śmiechu dawnego Dave'a aka krymcina, fana gitary i DM, filmów i AMIGI...!

Hej!


ZGODA I JEDEN KIERUNEK - teraz od WAS (fachurów wiedzy) wszystko
zależy!

AMIGA RULEZ 4 ever a nawet jak nie wróci, to ! Legendy nigdy nie umierają.

P.S na frazPC jestem jako "dzibudaka" :)

ZDROWIA WSZYSTKIM I ŚMIECHU PO PACHY !

MDW zna już mojego brata. Na frazPC jest jako bartekk24 i kilka razy pod nim pisałem. Zawsze poetycko i do bólu szczerze (może za mocno po polsku) !!!



Ostatnia modyfikacja: 26.05.2009 19:04:13
[#18] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #17

Brodziaty, a weź odbierz pocztę jutro, tak okolo południa, co? I trzymaj się tam, nie dawaj. Heh!

Des
Z szacunkiem

[#19] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #17

Czytam po raz drugi ten wątek i wogóle nie rozumiem tego słowotoku. Nie wiem dlaczego.

[#20] Re: System AFFS a Pingwin

@Arbuz, post #19

Patrz post numer piętnaście.

Z szacunkiem
Des

[#21] Re: System AFFS a Pingwin

@Des, post #20

Wyjasnienia nie ma tam żadnego a w kolejnym poście już ładnie piszesz. No chyba że ironii nie wyłapalem.

[#22] Re: System AFFS a Pingwin

@Arbuz, post #21

Tu chyba nie o ironię i grę aluzjami chodzi, ale o coś innego. A o co - tego nie wiem, napraedę. Staram się empatycznie zrozumieć założyciela wątku i coś mu zaproponować. Tyle mogę.

Z szacunkiem
Des

[#23] Re: System AFFS a Pingwin

@Arbuz, post #21

Spokojnie Arbuz, przyjdzie czas, że zrozumiesz... i tak jak trzymasz dziecko, tak WY teraz tutaj "nowych żółtodziobów" trzymajcie i ich kierujcie... a i ja na tym skorzystam i się podciągne z tematyki amigowej.

P.S. kierujcie "żółtodziobów amigowych" nie dzieci. One same sobie wybiorą co chcą, a czego nie!



Ostatnia modyfikacja: 27.05.2009 08:34:05
[#24] Re: System AFFS a Pingwin

@brodziaty, post #23

Miód w dużych ilościach powoduje odruchy wymiotne więc uważaj

[#25] Re: System AFFS a Pingwin

@jarocin, post #1

Dzięki APC74 za radę, wszystko działa! OK
Ten drobny szczegół umknął uwadze :)

Pomocne linki jak najbardziej się przydadzą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem