[#1] Pomocy dla żółtodzioba !!
Witam !
Odkurzyłem u znajomych Amigę 600 - niestety czysty sprzęt. Zanjomiu nie potrafią powiedziec co sie stało z dyskietkami Workencha. Jako że Amigowcem nigdy nie byłem (choć bardzo chciałem - koledzy mieli i trochę można było popracować) nie mam żadnych kontaktów i oprogramowania.
Czy jest odzyskania dyskietek w jakiś sposób (w końcu żadna Amiga nie była sprzedawana bez systemu - prawda ?).
Jeśli nie to czy jakis inny system moge uruchomic na tej Amisi ?

pzdr
[#2] Re: Pomocy dla żółtodzioba !!

@nome, post #1

Jest to goła A600? Czy może ma dysk? Zaopatrz się w dysk, podłącz do PC i przez WinUAE zainstaluj system. Oczywiście możesz też kupić komplet dyskietek (używanych).

[#3] Re: Pomocy dla żółtodzioba !!

@nome, post #1

1) Zdobadz twardy dysk (ulatwi Ci przenoszenie plikow ADF)
2) Z czasem zdobadz rozszerzenie pamieci
3) http://www.efunzine.com/efnz.php?a=pro&id=548&sid=d17c47e1326ced693f88d2f9ae5bc5e9

[#4] Re: Pomocy dla żółtodzioba !!

@nome, post #1

Dyskietki systemowe, oryginalny Workbench 2.1 dość często są do kupienia za jakieś śmieszne grosze na Allegro.

Na "gołej" A600 nie odpalisz żadnego innego systemu.

Jak już dorwiesz Workbencha i troszkę go poznasz - poszukaj taniego twardego dysku, albo przejściówki pozwalającej podpiąć kartę CF zamiast HD.

To wszystko za NAPRAWDĘ cenę kilku (nastu) dobrych browców.

A jak Ci się zabawa/praca z Amigą spodoba, jeżeli się wciągniesz... No to wtedy szukaj kart rozszerzajacych pamięć, kart z mocniejszym prockiem na pokładzie. Dla A600 oferta jest raczej mała, zdecydowanie mniejsza niż dla A500 czy dla A1200, no ale sytuacja nie jest beznadziejna, można dostać, nawet nie za jakieś wielkie pieniądze.

Z szacunkiem
Des

[#5] Re: Pomocy dla żółtodzioba !!

@Des, post #4

te "nie tak wielkie pieniądze" za kartę tubo do A600 może nie są olbrzymie, ale w cenie takiej karty kupisz A1200 z szybszą kartą turbo na pokładzie
[#6] Re: Pomocy dla żółtodzioba !!

@nome, post #1

Z dyskiem nie głupi pomysł tylko która wersja romu siedzi: 37.299, 37.300, 37.350? jeśli 37.299 to nici z używania hdd.
ja swój twardziel montuje z dyskietki bo sam mam w a600 rom 37.299 a i tak nie mogę się jeszcze połapać dokładnie w mountlist i startup-sequence
HDToolBox widzi dysk, daje się utworzyć partycje i nawet sformatować dysk, ale po restarcie komputera nie ma jego ikony na pulpicie

[#7] Re: Pomocy dla żółtodzioba !!

@wali7, post #5

Prawda.
Ale i A600 to bardzo mily komp. Jeśli ktoś chce tylko grać w mocno klasyczne gierce - idealny wybór.

Z szacunkiem
Des

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem