[#1] adf2disk
może mi ktoś dokładnie podać jak nagrać obraz .adf na dyskietkę?

Pliki adf mam na dysku PLIKIGRY ADF

Odpalam adf2disk pojawia mi się okienko "Execute a file" potem mam
"Command:adf2disk " i teraz co tu wpisać? ja podawalem PLIKIGRY ADFgierka.adf ale nie znajduje pliku?

Wszystko robię pod Workbench 3.0
[#2] Re: adf2disk

@Meka, post #1

****************
* adf2disk 1.1 * (C) 1997 Andreas Paul
****************

Instructions:
-------------

adf2disk writes amiga disk files (.adf) made for UAE back on amiga disks.
adf means Amiga Disk File and is an uncompressed image (901120 Bytes) of a DD disk.

Use it from cli with:

SOURCE/A,DEVICE,UNIT/N,VERIFY/S


SOURCE : the input file must be specified

DEVICE, UNIT : default is trackdisk.device, 0

VERIFY : if this switch is on, the disk will be verified

[#3] Re: adf2disk

@Meka, post #1

O cudzysłowiu nie zapomniałeś?

[#4] Re: adf2disk

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Wpisz ADF2DISK <ścieżka> trackdisk.device 0 verify
gdzie <ścieżka> to ścieżka do pliku ADF np.
"DH0:ADFy/Superfrog1.ADF" (korzystaj ze slasha / , a nie backslasha !)

Ewentualnie skorzystaj z innego programu do nagrywania ADF np. TransADF.



Ostatnia modyfikacja: 30.05.2009 12:58:24
[#5] Re: adf2disk

@Minniat, post #4

Wpisałem wg tego wzoru. Nagrywa na dyskietke "Writing file to disk" potem kończy. Ale dyskietka nie działa po włożeniu czarny obraz. ADF działa na emulatorze wiec jest dobry.
[#6] Re: adf2disk

@Meka, post #5

Napisz, jaka to jest gra i ile zajmuje dyskietek. Bo jeśli jest to gra kilku-dyskietkowa to musisz włożyć do stacji dyskietkę nr. 1.

[#7] Re: adf2disk

@Minniat, post #6

Próbowalem teraz North&South, wyskakuje błąd sprzętowy








(Symulacja w WinUAE z podpiętym HDD CF z amigi, stacja FDD mi nawaliła. Chyba że to WinUAE błędy wywala)
[#8] Re: adf2disk

@Meka, post #7

na emulatorze to robisz czy na prawdziwej Amidze bo jeśli na emulatorze to po co sprawdź dyskietkę czy jest sprawna zanim nagrasz cokolwiek na nią. polecam program fixdisk.
[#9] Re: adf2disk

@Meka, post #1

[#10] Re: adf2disk

@Meka, post #7

jak juz to błąd programowy

[#11] Re: adf2disk

@Meka, post #7

Guru 8000 0002 to bus error. Wygląda na to, że program strzela focha, bo nie radzi sobie ze ścieżkami. Być może jest równie kapryśny jak TransDisk (nie lubi, gdy adf jest zbyt glęboko w katalogoach i ma nazwę w której skład wchodzą nie tylko litery i cyfry). Spróbuj przenieść plik adf bezpośrednio do głównego katalogu partycji i zmień jego nazwę tak by nie było w niej nic oprócz liter i cyfr (no i żeby krótka była). Więcej znajdziesz tu
, w 2 i 3 części opisu.

[#12] Re: adf2disk

@Minniat, post #4

transadf imo tez lepszy. dziala bez problemu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem