[#1] Przerobiona taśma fdd
Witam.

Mam zamiar przerobić taką taśme (http://fotoalbum-eu.s3.amazonaws.com/images/29017/100342/00000001.JPG) wg opisu http://free.of.pl/n/norbid/.

1) Czy na A600 zadziała ten sposob?(domyślnie jest dedykowany A1200) Wystarczy połączyć kabelek nr 2 z kabelkiem ostatnim? Musze lutować czy wystarczy"skręcić kabelki" i zaizolować?

2) Na schemacie przedstawionym na stronie nie widać zmiany odwróconych kilku żył (po lewej stronie), ma to jakieś znaczenie czy muszę zrobić tak, aby taśma była "płaska"

Sory ze niefachowe pytania i niefachowe okreslenia ale nie wiem jak to zapisac...
[#2] Re: Przerobiona taśma fdd

@inco, post #1

juz nie pamietam wszystkiego jak to robilem, ale tasma musi byc "plaska", no i trzeba bylo jeszcze jakies kabelki ze soba polaczyc, aha bez tej diody co jest na schemacie nie beda odczytywane gry ndos (jakos tak to bylo) ale lepiej niech potwierdzi fachowiec.

[#3] Re: Przerobiona taśma fdd

@inco, post #1

Musisz otworzyć wtyczkę i obrócić z powrotem ten kawałek skręconej taśmy, resztę robisz wg opisu z tamtej strony, ale zanim zaczniesz majstrować przy kablu sprawdź czy nie masz zworek na płytce od FDD, bo być może przeróbka nie będzie konieczna ( za wyjątkiem wyprostowania tej przekręconej części taśmy). Ja mam A600 i mi działa. Bez diody dużo gier NDOS nie będzie działać o czym świadczy np inny temat, który był założony niedawno.

[#4] Re: Przerobiona taśma fdd

@inco, post #1

Może powiedz jaka to stacja? Przerabianie taśmy to nie jest do końca pewny sposób, wg mnie pewniejsze jest lutowanie.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem