[#1] Klawiatura nie działa A1200
Wyczepiłem klawiaturę (zmiana FDD) po wczepieniu nie chciała coś działać. Przeczyściłem taśmę i gniazdo. Teraz niby działa ale z kilkunastosekundowym opóźnieniem, tylko CAPS LOCK zapala się normalnie. Wpisuje literkę a ona się pojawia po 10-30s, reset działa. Klawiatura podła czy coś innego?

[#2] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Meka, post #1

Podpiąłem klawiaturę pod A500 i działa. Padł jakiś układ w A1200?

Docisnąłem "KEYBOARD MPU" i klawiatura działa.



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2009 17:37:14
[#3] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Meka, post #2

Nie sądzę, by coś tak wzięło i padlo Tak łatwo to się nie psuje. Raczej kwestia doczyszczenia/dociśnięcia styków. Pokombinuj jeszcze. Swoją drogą, to sposób podłączenia klawikordu w desktopowych Amigach (500, 600, 1200) woła o pomstę do nieba. Ta wciskana na silę, podatna na uszkodzenia tasiemka... Oj... Masakra. Przecież można było to załatwić prościej, prawda? Pierwsza rzecz, którą trzeba zrobić, gdy się wchodzi w posiadanie A1200 - podłączyć se klawikorda na zdrowym kablu, choćby od PC klawikorda; ta tasiemka w A1200 jest tak delikatna, że ała, strach dotykać.

Z szacunkiem (mimo wszystko) dla projektantów klawiatur Amigowych
Des

[#4] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Meka, post #2

Jak podpiales klawiature od a1200 do A500 ?
[#5] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Norbert, post #4

od 1200 do a500 mozna bo tasiemka jest dluga. a500 ma krotka. trzeba odkrecic ta plytke po prawej stornie w a500 i tam jest gniazdo.

[#6] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Norbert, post #4

Spokojnie mozna. Akurat podpięcie klawiry od 1200 do 500/6000 sprowadza się do kilku machnięć łapą.

Z szacunkiem
Des



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2009 22:07:25
[#7] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Meka, post #5

Sprobuj minimalnie skrocic tasme klawiatury.
Czasami scieraja sie sciezki i nie ma dobnredo styku.
Czy klawiatura zachowuje sie tak samo w bootmenu i uruchana jest bez s-s?
[#8] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Norbert, post #7

Sory bardzo, ale co ma długość taśmy do tego? Przecież nie czarował nic z tasiemką· Pdłaczył - podłaczył. I nie zadzialało. A po drodze nie przycinał, nie skracał, nie wydłużał, prawda?

Z szacunkiem
Des

[#9] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Des, post #8

Jesli uszkodzone sa sciezki na tasiemce klawiatury to MOZE powodowac zly styk w zlaczu na plycie glownej a1200



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2009 22:41:33
[#10] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Norbert, post #9

I pewnie tak właśnie jest. Jak już mówiłem - ta przeklęta tasiemka jest qrewsko deliqtaśna. Kilka manewrów z nią, i już uszkodzona. Poszukaj na aukacjach klawiry od A2000, a jak nie znajdziesz, to (proste jak drut) podepnij klawirę pecetową.

Szacun
Des

[#11] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Meka, post #2


Przyczyna był układ KEYBOARD MPU docisnąłem KEYBOARD MPU i klawiatura działa.

[#12] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Meka, post #11

Jakim cudem masz Keyboard MPU w podstawce w A1200?
[#13] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Meka, post #11

A może byś walnął jakąś fotkę tego keyboard MPU i jak go dociskałeś, bo u mnie jest on przylutowany do płyty, więc o ile by nie było zimnych lutów, to dociskanie by nic nie dało

[#14] Re: Klawiatura nie działa A1200

@rafgc, post #13




dziś już mi wogole nie działa "klawiatura"! wczoraj było wszystko ok a dziś nawet 1 literki nie można wpisać. padła płyta chyba? (klawiatura działa bezproblemowo na A500 wiec taśma i klawisze są dobre )

[#15] Re: Klawiatura nie działa A1200

@Meka, post #14

Czyli podstawki, nie ma, co znaczy, że albo pękła gdzieś cyna albo ścieżka. Możliwe, też, ze to zbieg okoliczności, ze ci ta klawiatura zaczęła działać po naciśnięciu na ten układ. Ja kiedyś miałem taki problem w A600 i musiałem uciąć kawałeczek taśmy i delikatnie skrobać, żeby odsłonić scieżki na taśmie.

Ewentualnie możesz zerknąć do artykułu "klawiatura na smyczy", żeby podłączyć inną klawiaturę do twojej amigi. Ostatecznie interfejs do klawiatury na PC.

[#16] Re: Klawiatura nie działa A1200

@rafgc, post #15

ale ja mam klawiaturę sprawna (działa na A500) wiec to chyba kontroler klawiatury padł. można go wymienić?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem