[#1] Wycena Amigi CD32
Witam. Zwracam sie z prosba o wycene takiego zestawu Amigi CD32:

- SX-1, ktory delikatnie nie styka z Amiga bez ustawienia pod nim podporki
- niedzialajacy joypad
- sprawna stacja dyskow
- dzialajacy po kilkukrotnym rozruchu naped CD
- bez czesci okablowania (konkretnie do podpiecia konsolki do tv)
- twardy dysk 80 mb
- plytka z grami Brian the lion/Diggers/Microcosm
- sprawny zasilacz
- sprawna klawiatura

Chcialbym sie tez zapytac, czy jest mozliwosc (a jak tak to za ile) naprawienia joypada?
[#2] Re: Wycena Amigi CD32

@AiRyahXa0S, post #1

Ktos naprawia joye (niestety nie moge znalezc adresu). Calosc wystaw na aukcje to zobaczysz ile jest warta .

[#3] Re: Wycena Amigi CD32

@PrzemasIII, post #2

O to chodzi, ze chce nabyc taki sprzet, a nie sprzedac. I nie wiem, ile zaoferowac za niego kuzynowi.
[#4] Re: Wycena Amigi CD32

@AiRyahXa0S, post #3

Sprzet jest ewidetnie do serwisowania . Trudno powiedziec jakie uszkodzenie jest w tym SX ale stawiam na zlacze ... Daj 150 powinno byc BARDZO uczciwie (ze wzgledu na to ze to sprzet do totalnego serwisu).



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2009 12:45:44
[#5] Re: Wycena Amigi CD32

@PrzemasIII, post #4

Dziekuje za odpowiedz. Gdzie mozna dac sprzet do serwisu (jestem ze Slaska) i ile moglyby wyniesc tego koszty
[#6] Re: Wycena Amigi CD32

@AiRyahXa0S, post #5

No wlasnie z tym jest problem . Zapytaj: www.efunzine.com lub http://animart.webpark.pl/asrw.htm

[#7] Re: Wycena Amigi CD32

@PrzemasIII, post #6

aminart odradzam, a to powod:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=7&i=4993&t=4835#reply_4993

zawsze mozesz sprobowac sam naprawic, koledzy z ppa pomoga:)
wymiana lasera w czytniku, czy odgiecie nozek na zlaczu to chyba kazdy potrafi zrobic

[#8] Re: Wycena Amigi CD32

@AiRyahXa0S, post #3

Raczej odradzam zakup. Znaczy - jeżeli sam masz pojęcie jakie takie o elektronice i Amigach, potrafisz (chcesz, lubisz - poszukać opisów i schematów, podlubać, posiedzieć z lutownicą), to zapłać uczciwe 150 zeta i dalej się martw sam, co z tym zrobić. A jeśli nie lubisz kombinowania i cudowania, to nie kupuj. Porozglądaj się po Allegro chociażby. CD32 sprawną stuprocentowo z dodatkami można trafić za małą kasę. Musisz zdecydować, czy bawi Cię dłubanie (potrafi to dać sporo frajdy), czy chcesz mieć po prostu sprawną, lekko rozbudowaną CD32.
Ja, osobiście, przy swoim poziomie wiedzy o machaniu lutownicą, nawet i za free bym nie brał.

Z szacunkiem
Des

[#9] Re: Wycena Amigi CD32

@Des, post #8

Pojecia nie mam w zasadzie zadnego. Ale mozna spokojnie na niej grac. Wymiana lasera czy odgiecie nozek, to nie jest taki problem, by od razu rezygnowac z zakupu. Spojrzalem na allegro i ceny za sama cd32 to 400-500 zl. Bez stacji dyskow, HDD czy SX'a. Tak wiec nie bardzo rozumiem, czemu odradzasz zakup tego zestawu.
[#10] Re: Wycena Amigi CD32

@AiRyahXa0S, post #9

- SX-1, ktory delikatnie nie styka z Amiga bez ustawienia pod nim podporki
Mozliwe ze to tylko kwestia wyregulowania, wyczyszczenia zlacza
- wydatek 0zl
- niedzialajacy joypad
-Bardzo mozliwe ze kabeelki we wtyczce tak jak w moim sie poodrywaly, wymiana wtyczki joypada to jakies 5-10zl, kupujesz nowa i lutujesz.
-nowy/uzywany oryginalny joypad CD32 wydatek 25-50zl
- sprawna stacja dyskow
Brak napraw :) 0zl
- dzialajacy po kilkukrotnym rozruchu naped CD
-Wymiana na nowy naped kss210a, 25zl podrobka, 50zl oryginal sony
-przeczyszczenie i regulacja 0zl
- bez czesci okablowania (konkretnie do podpiecia konsolki do tv)
-Kabel SVHS (bardzo ladny obraz na telewizorku) ok 10-15zl 4m, tzw "czincze" ew przejsciowka euro, 10-20zl (lewy prawy glosnik plus wizja)
- twardy dysk 80 mb
-bezcenny ;)
- plytka z grami Brian the lion/Diggers/Microcosm
Jesli to oryginaly 15-25zl za szt, tego briana o ile jest oryginalny kompakt cd32 chetnie odkupie od ciebie i za 30 plus przesylka (o ile plytka nie za mocno porysowana). Ew moge sie wymienic za oryginal Super skidmarks CD32.
- sprawny zasilacz
-wydatek 0zl, ew wymiana na nowy to koszt zasilacza pc i wlasna przerobka tak zeby pasowal. Schematy dostepne za free na necie.
- sprawna klawiatura
Tyz dobrze, nowa/uzywana od amigi 4000 ok30-50 zl, ew przelotka 20-30zl plus zwykla klawierka od PC.



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2009 17:52:59
[#11] Re: Wycena Amigi CD32

@AiRyahXa0S, post #9

Czemu odradzam? Bo przecież sam piszesz, że pojęcia nie masz "w zasadzie żadnego". Zatem i wymiana lasera tudzież odgięcie nóżek może być problemem. Weź pod uwagę fakt, że jak coś nie działa, że jak trzeba podłubać, to to potem lubi narastać lawinowo. Wymienisz laser, poczyścisz styki, potem się okaże, że coś jeszcze i jeszcze... I w taką spiralę naprawiania/lutowania polecisz. Każda Amiga wymaga na dzień dzisiejszy milości i serdecznego podejścia. Jeśli chcesz tylko grać na kultowym sprzęcie w kultowe gry, to wywal na Allegro te 400 złotych. I spoko


Z szacunkiem
Des

[#12] Re: Wycena Amigi CD32

@AiRyahXa0S, post #9

Te po 400 zl i wiecej to zazwyczaj sprowadzane zza oceanu wer NTSC, nigdy nie rozpakowywane z pudelek... Ach pewnie jeszcze pachna to magazynowa nowoscia :/ chlip chlip... Zwykla cd32 zazwyczaj oscyluje w granicach 100-150zl za tzw "dojechana" i 200-250 w dobrym stanie, za przystawki w dobrym stanie dasz czasem i drugie tyle co za konsole. FMV, zapomnij, zadkosc min 100 oiro na poczatek.



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2009 18:04:13
[#13] Re: Wycena Amigi CD32

@Des, post #11

Ja bym az tak nie przesadzal, malo jest w CD32 rzeczy ktore sie psuja, to glownie konsola. Wymiana napedu to nie jest az taka wielka sprawa trzeba tylko pamietac o zdjecu zworki fabrycznej na koniec i tyle. Milosci to glownie potrzebuja pady ktore niestety maja to do siebie ze sie zuzywaja, ale jak ktos ma juz wypracowane patenty to tak jak moje pady moga dluzo cieszyc sie "zyciem". W razie czego w szafie lezy jeszcze jeden "nowka" jako dawca czesci.
Co do przystawek to sie juz w tej kwestii nie wypowiem, moge doradzic tylko ze sama konsola i kilka plyt to jak dla mnie wystarcza zeby sobie od czasu dobrze popykac w amigowy "oldschool".

[#14] Re: Wycena Amigi CD32

@Koyot1222, post #13

No widzisz, trzeba mieć, jak sam mówisz, "wypracowane patenty". A jak ktoś ma dwie lewe łapy (jak ja, na przyklad) do kombinowania i lutowania? Ja dobry jestem w "kabelkologii" - wychodzę z założenia, że wszystko da się podłączyć do wszystkiego. I tak też podłączam; na dziwne kombinacje kabli, na zapałki, czasami bezpiecznik zastępuję monetą dwuzłotową. Serio, tak własnie kilka dni temu przywróciłem do życia monochromatyczny monitor kolegi
Ale dłubanka przy wymianie lasera i tak dalej, to już (w moim odczuciu) wyższa szkoła jazdy. Można to lubić, czemu nie?
Jednak - powracam upierdliwie do tematu - jak ktoś chce TYLKO i WYŁĄCZNIE spokojnie grać, to ten zapodany w otwarciu wątku zestaw jest dość wątpliwą zabawką. Ot co...

Z szacunkiem
Des

[#15] Re: Wycena Amigi CD32

@Des, post #14

Dziwnie zabrzmiała ta twoja deklaracja miłości do sprzętu w konfrontacji z łączeniem na zapałki i zastępowaniem bezpieczników monetami.
Gdyby twoje Ami były ubezpieczone, a ja byłbym twoim agentem ubezpeczeniowym, to z miejsca podwyższył bym twoją składkę. Grupa podwyższonego ryzyka
[#16] Re: Wycena Amigi CD32

@wali7, post #15

E, no nie... Do samej, żywej Ami to dwuzłotówek w miejsce układów specjalizowanych nie pcham Ale do urządzeń peryferyjnych, typu genlock, digitalizer, monitor... Wszędzie tam, gdzie wiem, iż cudowanie z kabelkologią nie uszkodzi Amigi. Moje Mistrzostwo Świata, to pierwszy w historii Telewizji Kablowej Kwidzyn program "na żywo", gdzie do dwóch analogowych, zabytkowych mikserów made in Panasonic podłaczylem trzy Amigi, cztery kamery, dwa mocno archaiczne odtwarzacze CD i sześć telewizorów grających rolę monitorów.

Z szacunkiem
Des
Ps. Wyszło całkiem spox, mam to na DVD, nagranie z roku 1994, jak kto chce, to mogę za free wysłać - fajny pokaz możliwości kamer i magnetowidów S-VHS i kilku Amig w rozmaitych konfiguracjach - od gołej A500, poprzez lekko rozbudowaną A1200 po wypaśną A4000

[#17] Re: Wycena Amigi CD32

@Des, post #16

Z czystej ciekawości - podeślij ! :) Chciałbym to zobaczyć :D

[#18] Re: Wycena Amigi CD32

@Des, post #16

a mozesz wsadzic to na jakis serwer ?

[#19] Re: Wycena Amigi CD32

@Logan, post #17

Zapodaj na mojego mejla adres realny - z przyjemnością podeśle plytke DVD z programem


Z szacunkiem
Des

[#20] Re: Wycena Amigi CD32

@PrzemasIII, post #18

Na serwer trudno raczej, materiał dlugaśny, coś kolo trzech godzin. Ale dawaj adres - z miejsca wysyłam DVD

Z szacunkiem
Des



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2009 22:08:42
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem