[#1] Schemat pada do Amigi
Witam!

Jak w temacie poszukuje schematu pada do Amigi.
Chodzi o coś na kształt takiej samoróbki jaką można było zrobić do c64.
Googlowałem i nic, na aminecie też nic nie znalazłem, a zależy mi na czymś w miarę prostym max 5 przycisków (kierunki + FIRE).
Proszę żeby odpowiedzi w stylu "kup joy na allegro" sobie darować bo zakup na allegro mnie nie interesuje. Od biedy może być opis pinów portu JOY Amigi.

Od razu zaznaczam że dam sobie radę ze zrobieniem PCB.

Z góry dzięki

b!NmoDeR

[#2] Re: Schemat pada do Amigi

@binmoder, post #1

Może to się przyda:


http://ulisses32.sitesled.com/amiga/sprzet/budowa.htm#5




Benedykt Dziubałtowski

[#3] Re: Schemat pada do Amigi

@binmoder, post #1

z tego co pamiętam jak kiedyś w a500 wymieniałem kable w joyach, to wystarczyło podpiąć sam kabel i łącząc kabelki do podstawowego (czarny) otrzymywało się dany ruch/fire..



fajnym rozwiązaniem joya, są pady od segi masterdrive do kupna za ok 10zł za sztukę na allegro, bez żadnych przeróbek pasują i mają dwa fire:)
ale to tak na marginesie, bo kupno nie wchodzi w grę.. pozdr



Ostatnia modyfikacja: 06.06.2009 01:11:52
[#4] Re: Schemat pada do Amigi

@binmoder, post #1

Też mi problem wielki, budowa pada do amigi to jedna z najprostszych rzeczy na świecie. Opis złącza joysticka amigi mówi sam za siebie

http://www.allpinouts.org/index.php/Amiga_Mouse/Joystick

dany ruch uzyskujesz przez połączenie odpowiedniego pinu do masy.

[#5] Re: Schemat pada do Amigi

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Dzięki wielkie za pomoc, o to mi właśnie chodziło.
Nie chciałem eksperymentować żeby nie uwalić portu w ami.
Kiedyś gdy jako podstawowy komputer miałem c64, joy'e to była jego pięta achillesowa (zawsze za szybko się kończyły).
Prostą receptą było zbudowanie własnego na mikrostykach i to się sprawdzało, bo 5zł za 5 mikrostyków to nie to samo co 30 zł za joy "firmowy".

Jako że uzyskałem niezbędne informacje, temat uważam za zamknięty.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję

[#6] Re: Schemat pada do Amigi

@binmoder, post #1

Do amigi pasuja joye z c64 i atari. To sa joye cyfrowe
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem