[#1] a4000 cyber3dx +LCD
Mam amige 4000 z karta CeberVision 64 3D i podlaczony do tej karty monitor LCD LG i mam pewien problem:
Workbench wyswietlany jest przez karte na monitorze LCD zas gry i nie ktore uzytki graja na normalnym commodorowskim monitorze.
Pytanie czy nie mozna tak tego zrobic by wszystko chodzio na LCD,w tej chwili jade na dwoch monitorach troche bezsensu:(
pomoze ktos z tym problemem?

[#2] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@vanconrad, post #1

Dokup do CV64/3D dedykowany scandoubler o nie będziesz miał problemów. Przełączaniem obrazu zajmie się wtedy CGX.
[#3] Re: a4000 cyber3D +LCD?

@vanconrad, post #1

dodam tylko ze LCD podlaczony jest do Cybera a Monitor1083s do a4000 do wyjscia monitora....jak zrobic by nie przalaczalo obrazu na monitor 1083s tylko zeby zawsz wyswietlalo obraz na LCD podlaczonego do Cyber 3D.Czy w Szczecinie sa uzytkownicy zx spectrum i amigi:) prosze o kontakt pozdrawiam i dziekuje.....

[#4] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@kmilota, post #2

sorki a mozesz jasniej troche jestem poczatkujacy w a4000 lata temu zaczynalem od a500 i skonczylem na a1200 i dluga przerwa rok temu nabylem z sentymentu a4000 i teraz ucze sie wszystkiego od nowa:( gdzie to cudo dostane i gdzie sie to montuje?

[#5] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@vanconrad, post #1

A jaki masz ten monitor?
Ja mam LG Flatron 2028, podobny do opisywanego na PPA.
Mam podpiete do niego wyjscia VGA (przez przelotke) i chinche - wystarczy przelaczyc tryb w monitorze - albo na RGB albo na AV1 (w zaleznosci od potrzeb).
Do tego samego monitora mam podpiete jeszcze C64 i CDTV (odpowiednio TV i AV2) - wszystko sprowadza sie do wcisniecia odpowiedniego przycisku na pilocie.

Pzdr!
Bartek

[#6] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@vanconrad, post #4

To jest dokładnie takie urządzenie:
http://www.amiga-hardware.com/showhardware.cgi?HARDID=376

Z kupnem może być problem, szukaj na Allegro, eBay, może niektóre amigowe sklepy internetowe mają. Jak widać http://www.efunzine.com/efnz.php?a=kat&id=55&sid=7dd8be78075972e92ffb7b55a804b062 w eFunzine nie mają.

Wiele kart Zorro ma wejście obrazu który jest przełączany z obrazem z karty, ale twoja (skądinąd niezła) karta nie ma takiego złącza. Producent przewidział jedynie rozwiązanie z dedykowanym Scandoublerem, co przy okazji rozwiązuje problemy z współpracą monitorów VGA z AGA.



Ostatnia modyfikacja: 06.06.2009 17:10:39
[#7] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@vanconrad, post #4

Hej ! Fajnie że powracający Amigowiec od razu uderza z A4000:)

Ja osobiście używam zewnętrznego tunera tv . http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=tuner+zewn%C4%99trzny poszukaj tutaj

Ja uzyskuję obraz przez złącze composite - jakość średnia ale zdaje egzamin. Lepszy obraz uzyskałbyś montując w amidze złącze svhs - ale to wymaga trochę lutowania w ami.

[#8] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@Bartek_S, post #5

LCD LG M208wa dzieki za pozmoc

[#9] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@wali7, post #6

dzieki za pomoc:)

[#10] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@vanconrad, post #1

Najprostrze sa dwa rozwiazania: ja mam zewnetrzny tuner tv AverMedia, a syn monitor Samsung 711 z wbudowanym tunerem. Dodatkowo mam wyprowadzone ze swojej ami wyjscie s-video OK
[#11] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@twardy, post #7

Lepszy obraz uzyskałbyś montując w amidze złącze svhs - ale to wymaga trochę lutowania w ami.

Niestety, nie w A4000, bo ten model nie posiada modulatora. Możliwa opcja to przeróbka modulatora zewnętrznego A520.
[#12] Re: a4000 cyber3dx +LCD

@Daclaw, post #11

Ja jak chcę w swojej A4000 mieć gniazdo SVHS, to podłączam Genlock.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem