[#1] s-video - pytanie techniczne
Witam!

Jakiś czas temu zrobiłem sobie tą przejściówkę, ale jej nie sprawdzałem. Dzisiaj przyszedł czas na testy i chyba z pół dnia walczyłem, bo nie mogłem uzyskać obrazu z tej przejściówki. Kiedy zmierzyłem napięcie na wyjściu tranzystora od luminacji to wynosiło ono 0.3V podczas gdy napięcie z encodera video wynosiło około 2.5V. Zmierzyłem miernikiem czy tranzystor nie jest padnięty, al po zmierzeniu miernikiem okazał się dobry. Nie wiedząc co mam robić zwarłem diodę 1n4148 i ukazał się obraz, wlutowałem nową i to samo, brak obrazu, po wlutowaniu diody na odwrót obraz był, ale skakał jak był biały ekran, więc skończyło się na wywaleniu diody całkowicie i podłączeniu sygnału Y-OUT bezpośrednio do bazy tranzystora.

Czy ktoś z was miał taki problem? Dioda jest w oryginalnym schemacie więc powinno działać, ale nie działa, myślałem też czy nie powinno być tam diody 1n914 tak jak w oryginale, ale to chyba by nic nie zmieniło, bo one mają zbliżone parametry.

[#2] Re: s-video - pytanie techniczne

@rafgc, post #1

Wszystko zrobiłeś dobrze, po prostu IMO i np. Phibrizio jest błąd na schemacie; przewody dostarczające sygnały powinny być zamienione miejscami. Sprawdź; na pewno nic nie zepsujesz.
Co do diody to przewodzi ona tylko w jedną stronę of coz (oczywiście jeśli jest dobra).

[#3] Re: s-video - pytanie techniczne

@rafgc, post #1

Też miałem problem z obrazem, o ile pamiętam, rozwiązaniem było właśnie zamienienie sygnałów na wyjściu.

[#4] Re: s-video - pytanie techniczne

@Bagheera, post #3

Czyli mam zamienić sygnał luminacji z chrominacją, tak?

[#5] Re: s-video - pytanie techniczne

@rafgc, post #4

Tak, ale te wyjsciowe. Wejsciowe podlacz tak jak byc powinne lacznie z dioda.
[#6] Re: s-video - pytanie techniczne

@Phibrizzo, post #5

Wyjściowe zamieniałem kilkakrotnie i cały czas miałem czarny ekran, a po zwarciu diody pokazał się obraz, no i dioda przewodzi w jedną stronę. bo jak ją wlutowałem odwrotnie to obraz był ale skakał jak cały ekran był biały.



Ostatnia modyfikacja: 07.06.2009 22:42:32
[#7] Re: s-video - pytanie techniczne

@rafgc, post #6

Wlutuj diodę jak na schemacie czyli zaporowo, a następnie zmień te przewody na inaczej niż na schemacie.
I przypatrz się dokładnie tym tranzystorom, ja robiąc układ dla siebie pomyliłem C z E i też była kicha.
I sparwdź miernikiem czy dobrze dolutowałeś sygnały z encodera video.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem