[#1] przegrywanie mds z plyty
Witam mam pytnaie wiem ze bylo spoto postw o tym ale ja troche z innej strony chce to ugryzc.....
mam scigniete pliki,gry przez emule przegralem ja na plyte cd(PC) i co mam dalej zrobic w amigdze mam czytnik cd oraz stacje gesta PC0: wiem ze isntnieje jakis program ktorym moge takie pliki z CD przegrac na dyskietke amigowska z pozimoy amigi gdzie moge sciagnac taki program i jak se nazywa?Pliki mam z rozszerzeniam mds i adf
dzieki za pomoc

[#2] Re: przegrywanie mds z plyty

@vanconrad, post #1

Poczytaj tutaj:
http://www.ppa.pl/artykul-Amiga..PC.Przenoszenie.danych-2_16_101.html
[#3] Re: przegrywanie mds z plyty

@vanconrad, post #1

Skopiuj te pliki z rozszerzeniami ADF i DMS do Amigi do RAMu. Włóż dyskietkę (nie musi być sformatowana) do zapisania do stacji dyskietek df0 (zwykłą, nie gęstą). Następnie korzystając z okna komend (Workbench->Execute Command) lub Shell'a wydaj polecenie dla odpowiednich plików:

undms nazwa_pliku.dms

,lub;

adf2disk.ex nazwa_pliku.adf

Sprawdź wcześniej czy pliki komend "undms" i "adf2disk.ex" znajdują się w katalogu "C" na dysku głównym.

Pozdrawiam

Azzorek

P.S.

Przy okazji DMSów spytam braci Amigowskiej... . Ma ktoś dobrą wersję DMS lub ADF demka Desert Dream - Kefrens ? Ja ściągnąłem stąd:

http://www.pouet.net/prod.php?which=1483

i kiszka :( . Na WinUAE działa, ale po UNDMSowaniu na Amidze nie chodzi z dyskietki (choć procedura nagrania przebiegła prawidłowo). Nagraną dyskietkę sprawdziłem na A500 1MB RAM, A500+ 10MB RAM i nie zaczytuje się (po chwili znów pojawia się rączka z dyskietką). Sprawdzałem z różnymi dyskietkami również formatowanymi na Amiga DOS. Z innymi obrazami DMS czy ADF nie mam takich problemów, stąd podejrzewam, że ta wersja jest spaćkana.

Pozdrawiam raz jeszcze.



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2009 11:37:01



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2009 11:37:34



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2009 11:42:03



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2009 12:06:59
[#4] Re: przegrywanie mds z plyty

@Azzorek, post #3

Sprawdź
Install DF0:


[#5] Re: przegrywanie mds z plyty

@Korni, post #4

Nie zainstaluję/zamontuję tego bo to nie jest dysk dosowy :( .

[#6] Re: przegrywanie mds z plyty

@Azzorek, post #3

tekt z poczatku pliku ADF
Note:
This demonstration mustn't by any means be sold to gain profit
without the knowledge of the people behind it. Contact us for
legal selling, find the address somewhere in this demo.
1Mb memory found and allocated.
Main processor: MC68000
Drives found: DF0:
If possible, insert disk 2 in DF1:.
Loading demo...- Sorry, this demo requires:
* an MC680x0 main processor * at least 1Mb RAM (512kb chip+512kb chip/fast)
- Please correct hardware and reboot!


Demko zadzialalo na euae
[#7] Re: przegrywanie mds z plyty

@Azzorek, post #3

...Ma ktoś dobrą wersję DMS lub ADF demka Desert Dream - Kefrens...

Pochodząca ze SceneXplorer, testowana na A1200 wersja.

[#8] Re: przegrywanie mds z plyty

@APC74, post #7

Dzięki APC74 za linka. Fakt, w razie czego odpalę ją na A1200 (tyle, że mam 68060 więc może nie pójść), ale ja chciałem to obejrzeć na mojej A500 z dyskietek :( . Konwertować LHA na ADF, da się?

Pozdrawiam

Azzorek

[#9] Re: przegrywanie mds z plyty

@Azzorek, post #8

Konwertować LHA na ADF, da się?

A co ma piernik do wiatraka? LhA to archiwizer z funkcją kompresji, ADF to format zapisu. Dwie różne bajki.

[#10] Re: przegrywanie mds z plyty

@mailman, post #9

To co otrzymam po rozpakowaniu tego archiwum, pliki wykonywalne czy obraz adf?



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2009 18:07:25
[#11] Re: przegrywanie mds z plyty

@Azzorek, post #10

a to zalezy co jest spakowane - obie wersje sa prawdopodobne :)
Ale jesli w archiwum LHA znajduje sie plik ADF - otrzymasz po prostu rozpakowanego ADFa.

Pzdr!
Bartek

[#12] Re: przegrywanie mds z plyty

@Azzorek, post #10

Obrazy dyskietek wykonane za pomocą programu DMS (tak jest na płycie). Skompresowałem je LHA do jednego pliku, bo nie chciało mi się wklepywać 2 linków do 2 dyskietek.



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2009 19:07:17
[#13] Re: przegrywanie mds z plyty

@APC74, post #12

No to super chłopaki ;) . Sprawdzę czy działa ;) .

Pozdrawiam

Azzorek

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem