[#1] Prosze o wycene GVP530 TURBO
witam wszystkich.
przywiozłem z niemiec duże pudło amig i części i gier. No i jest tam takie cudo
GVP A530 TURBO. urządzenie działa ale dysk twardy nie. Powiedzcie ile można by wołać za to? bo jak wystawiłem na alergoszu to przez godzine miałem 100 emaili z zapytaniem za ile sprzedam. Widać to jest coś warte.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=659397974
[#2] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #1

Hoho proc 030/40Mhz + hd + ram do Amigi 500.
UNIKAT
Cena - do "ilektozapłaci" jednak na pewno kilka stów...

[#3] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@Logan, post #2

chce wystawić na "kup teraz" to jaką cenę dać?
[#4] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #3

Może ktoś się wypowie, mi ciężko podać konkretną sumkę, poniżej link z aukcji e-bay gdzie dopałka poszła za ponad 150 funciaków...

KLIK

Moim zdaniem lepiej wystaw sprzęt na E-bay'u właśnie, większa szansa na zysk, w sumie na zachodzie też nie ma tego zbyt wiele.

[#5] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #1

wystawiłem za 600zł. może ktoś kupi. dzięki za pomoc
[#6] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #1

Taaaa...napisałeś nie wycofuję ofert....a potem wywaliłeś i to na dodatek nieregulaminowo....szkoda ze nie licytowałem bo bym dop***dzielił ci zgłoszenie do allegro, takich jak ty to eliminowac tylko



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 15:53:31
[#7] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@MuppetShow, post #6

Dokładnie!
[#8] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@KeniG, post #7

150 euro ale w Box biały
i sprawny a nie wiadomo jaki
kupi ktoś i się wkurzy
ten procek nie jest tak wydajny
trzeba go wymienić na pełną 30 i brak kol



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 17:15:00



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 17:20:34
[#9] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@MuppetShow, post #6

Nie wiesz dlaczego wycofałem to nie zabieraj głosu. Nie prosze tu o komentarze w twoim stylu tylko o odpowiedz za ile moge to sprzedać. A na fachowym forum oczekuje fachowej odpowiedzi.
[#10] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #9

400 zł max

[#11] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@bunger, post #10

i oto właśnie mi chodzi. Jak nic do jutro nie będzie sie działo to cena pójdzie w dół. dzięki
[#12] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #9

Tak na pewno nie wiadomo. Aby wstawić jeszcze raz za wyższą cenę.
Bo i po co to zapytanie o wycenę na forum?



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 17:41:33
[#13] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@bunger, post #8

Kodem piszesz?
[#14] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@MuppetShow, post #6

Się moralista znalazł... A chrzanić Allegro i ich głupi regulamin, wątek czego innego dotyczy przecież.
[#15] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #9

To jest warte bardzo dużo. 600 PLN, 1000... bez górnej granicy. Mówimy o jednej z najbardziej udanych amigowych konstrukcji wszech czasów, a jednocześnie o jednej z najtrudniej dostępnych. Dlatego warto się postarać - zdobyć i uruchomić dysk SCSI, skoro ten co jest nie działa, naprawić przełącznik, po czym wystawić sprzęt jako w pełni sprawny. Bo, szczerze mówiąc, opis Twojej pierwszej aukcji był wyjątkowo odstęczający. No i wystawiać należy, tak czy inaczej, "od złotówki" - jakaś psychologia tłumu powoduje, że jest to niemal warunek konieczny sukcesu.
[#16] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@Daclaw, post #15

warte według czego warte jest tyle ile ludzie dadzą
a nie może niech wstawi za 100 tys
jak na ebya jak nówka kosztował 155 euro w box
a tu żułtaczka za 1000 jak tyle warte to bierz za 600 i sprzedaj za 1000 zł


Daclaw pacz na linki a nie wyskoczyłeś i pisz realistycznie
a nie zachowujesz się jak z Akademii PANA kleksa słoń zagra na fujarce w naszej bajce



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 18:14:54
[#17] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@bunger, post #16

możesz podać tego linka na ebaya za 155euro? , no i co to jest ta żółtaczka oprócz choroby?
[#18] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #17

to funty wyszło 800 zł
ale tu jest Polska a nie Brytania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110391812715&indexURL=

ale dacław mówi to warte 1000 zł
bierz


bez box i brudne żółte i uwalone



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 18:27:28
[#19] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@bunger, post #18

no i widzisz... dacław dobrze napisał " Mówimy o jednej z najbardziej udanych amigowych konstrukcji wszech czasów, a jednocześnie o jednej z najtrudniej dostępnych" --- 155 funtów a nie jak napisałeś euro....a rodzyn że ho ho, a co że sprzedany na aukcji angielskiej? może Polak kupił? Co? polska to slamsy??
Sam kupuje w stanach czy europie wiele rzeczy......



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 18:34:14
[#20] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@bunger, post #18

nie jest żółte , nie jest brudne i nie jest uwalone.
pozdrawiam
[#21] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #19

tam są inne zarobki

150 to jedne dzień roboty
a u nasz ile dni ?
i tam jest nowe a nie wymemlone
w amiga magzyn wcale tak super o tym nie pisze
czemu dacła cła nie kupuje by miał zapasowy 600 to okazje
dziwne co ?

to sprzedaj na ebya jak tam kupujesz
albo dacławowi to ekspert 1 w swoje klasie


to forum to dno
kasuje konto

Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 18:45:53



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 18:46:53
[#22] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@bunger, post #21

bunger nie chce mi sie pisac ale miałeś być nad morzem i odpoczywać...
[#23] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #22

Co do tego niedziałającego dysku, to próbowałes coś z tym zrobić? Bo może:
- taśma jest walnięta
- cos jest zaśniedziałe/niestykające (w końcu to sprzet wiekowy)
- dysk jest uszkodzony (w takiej sytuacji warto kupic za grosze dysk SCSI 50 pin i zainstalować), albo źle zaterminowany (może SCSI ID być też źle ustawiony)
- dysk jest źle spartycjonowany albo sformatowany (urządzenia ery "wczesnej amigi" zazwyczaj miały różne sprawy rozwiązane w oparciu o własne "patenty" producenta, a nie jakies ogólne standardy - bo tych często jeszcze nie było, albo nie było dominujacego). Stąd najlepiej poszukać dysk instalacyjny do GVP 530 i sprawdzić. Tu http://amiga.resource.cx/exp/gvp530#s_gvp530 jest kompletny dysk instalacyjny GVP 530 (jeśli go nie masz).
Dacław ma rację - to bardzo dobry sprzęt, chyba najlepsza, przemyślana konstrukcja typu "turbo, pamięć i HDD" do A500, w dodatku najbardziej renomowanego producenta tamtych czasów. Do tego wielka rzadkość, zwłaszcza w Polsce. Moim zdaniem cena może być całkiem spora, te 500 zł na "Kup Teraz" to może nie byc wcale tak duzo. Ja bym sprzedawał w zwykłej aukcji od 400 - 500 zł, ew. klienci mogliby podbic wyżej.
Inna sprawa, ze piszesz o niedziałającym dysku - jeśli próbowałeś robić z tym różne rzeczy i zwyczajnie zabrakło Ci konceptu co dalej, to OK. Grzechem jednak byłoby chociażby nie sprawdzić na innym dysku, oczywiście z oryginalnym softem producenta (z linku który podałem), bo wartośc sprzetu 100% sprawnego, a sprawnego częściowo (zwłaszcza gdy mówimy o sprzęcie nienaprawialnym w dzisiejszych czasach) to spora róznica. Nawet kilkuset zł... dla których chyba warto poświęcić kilka dni na gruntowne sprawdzenie i doprowadzenie do stanu używalności.
No i oczywiście uważaj co robisz (nie wiem na ile jesteś doświadczony w zabawach z elektroniką końca lat 80), bo ew. szkody mogą byc nieodwracalne.



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 19:36:13
[#24] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@wali7, post #23

raczej nie naprawiam i nie próbuje. Jedynie co naprawiłem to ten włącznik i faktycznie nie stykały kabelki. Ram widzi workbench. Reszty nie chce ruszać bo coś namieszam. Dysk kręci sie i jakby dane zczytuje ale pewnie trzeba byłoby format zrobić i powgrywać programy od nowa dla mnie to czarna magia. Ten od którego to dostałem powiedział że jest dobre. Ja amige miałem 20 lat temu i to cdtv.
[#25] Re: Prosze o wycene GVP530 TURBO

@mobili, post #24

Po mojemu to by było tak. Dysk spartycjonować, przeformatować (wyjdą ewentualne bad blocki), zainstalować WB i to już wiele powie. Jeżeli te trzy kroki "przejdą" pomyślnie to znaczy że masz sprawny sprzęt. W dodatku nie byle jaki. GVP może nie robiło najszybszych dopałek (w GVP1230 używali procków 68EC030 tu chyba też taki jest) ale były to konstrukcje bardzo solidne i w swoich czasach dosyć drogie. Ta przystawka w 1993 roku kosztowała 13,6 mln dawniejszych złotych (z 1MB Fast i dyskiem 80MB). Wtedy Amiga 500 kosztowała około 5 mln. Czyli tanie to nie było.

Jak napisałem wcześniej, spróbuj zrobić coś z tym dyskiem. Zepsuć nic nie zepsujesz. Softłerowo się komputerka uszkodzić nie da. Gdyby się okazało że dysk nie reaguje na soft to wtedy kombinatoryka z taśmą. Ewentualnie możesz na żywca zakupić dysk SCSI i podmienić. Mimo że A500 nie mam i nie darzę jej jakimś szczególnym sentymentem, to nie odpuszczałbym sprawy.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem